• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Instalacja na krótko.

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Instalacja na krótko.

Postautor: polo » ndz 24 lut, 2013

Cześć.
Mam pytanie do elektryków :>
Chcę zrobić elektrykę od nowa, bez akumulatora. Zapłon mam 2-cewkowy. Do tej pory jeździłem na oryginalnej z powycinanymi niepotrzebnymi kablami, ale co chwilę miałem jakieś zwarcie, brak świateł itp.
Znalazłem schemat instalacji do quada, wyciąłem co mi niepotrzebne i zastanawiam się nad światłami. Potrzebuję w sumie tylko światła przedniego, najlepiej H4 55W albo H4 35W, tył mam diodowy i nie bierze dużo prądu.

Problem polega na tym, że z regulatora wychodzą 2 kable "plusowe". Wg schematu prąd z cewki idzie do regulatora i po drodze zasila światła. Drugi kabel z cewki (zielony na schemacie) przechodzi przez regulator i ładuje akumulator, zasila kierunki i całą resztę.
Mogę połączyć oba "plusy" i brać pełną moc na światło? Teraz część mocy się marnuje. Tylko nie bardzo pasuje mi połączenie prądu stałego ze zmiennym. <uoee>

Jest jeszcze opcja z wywaleniem regulatora i braniem prądu prosto z cewki. Nie wiem tylko jakie jest napięcie i który z kabli jest +, a który -.

Obrazek
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek


Awatar użytkownika
MAGIK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 625
Rejestracja: śr 13 lut, 2013
Lokalizacja: ZS

Re: Instalacja na krótko.

Postautor: MAGIK » ndz 24 lut, 2013

To sprawdz miernikiem xde
Honda Wallaroo > Romet Trial City & Motorynka & Audi A4 2.5 TDI ,


Szacunek za szacunek a ÂśmierĂŚ za ku***stwo
Gdyby byÂło tak naprawdĂŞ to trup by tu padaÂł gĂŞsto

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Instalacja na krótko.

Postautor: polo » ndz 24 lut, 2013

Miernikiem nie zmierzę, czy spalę instalację po połączeniu tych 2 kabli ;P Ryzykować spalenia iskrownika nie chcę
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek

Awatar użytkownika
EnZo
Specjalista
Specjalista
Posty: 177
Rejestracja: ndz 09 gru, 2012
Lokalizacja: Szczytno
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Instalacja na krótko.

Postautor: EnZo » wt 26 lut, 2013

polo, Tak, po podłączeniu tych dwóch kabli może zrobić się zwarcie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1697
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Instalacja na krótko.

Postautor: dzikilopez » wt 26 lut, 2013

Z regulatora wychodzi jeden kabel plusowy i on się rozdziela na aku i światła w przypadku Yankesa, w Łosiu jest wedle schematy z Quada i o dziwo na patencie Yankesowym przy 2 cewkach idzie mało prądu na ładowanie, w przypadku Łośka/ATV można ciągnąc H4 55W. Zrób tak że w przewód żółty idący na regler wepnij równolegle przełącznik na lampę czyli jak w ATV. Regler będzie zbijać napięcie by nie skoczyło nadmiernie a prądu na lampę będzie dość.
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl