• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Polerowanie karterów

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
tobiasz928
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: czw 04 sie, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Polerowanie karterów

Postautor: tobiasz928 » czw 13 gru, 2012

Witam Czy któś polerował kartery silnika jeżeli tak to jak je wypolerowac?


Awatar użytkownika
qater
Specjalista
Specjalista
Posty: 155
Rejestracja: ndz 21 paź, 2012
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polerowanie karterów

Postautor: qater » czw 13 gru, 2012

JeÂśli pomogÂłem i chcesz siĂŞ odwdziĂŞczyĂŚ postaw piwko :D

Awatar użytkownika
tobiasz928
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: czw 04 sie, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Polerowanie karterów

Postautor: tobiasz928 » czw 13 gru, 2012

A używał ktoś tej metody polerki? Czy jest skuteczna jakie śą wasze opinie?

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Polerowanie karterów

Postautor: choinka » czw 13 gru, 2012

qater, tak czy siak najpierw trzeba się starej farby pozbyć. Najlepiej kupić środek do usuwania starych farb posmarować nią silnik i jak zejdzie do gołego metalu to dopiero użyć tego co podałeś.

adrol

Re: Polerowanie karterów

Postautor: adrol » czw 13 gru, 2012

dokładnie, na początku zajmij się usunięciem farby, a potem zastosuj to co kolega podał, albo pobaw się papierami ściernymi.


Awatar użytkownika
tobiasz928
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: czw 04 sie, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Polerowanie karterów

Postautor: tobiasz928 » pt 14 gru, 2012

Po takim polerowaniu później będzie trzeba je co jakiś czas wypolerowac np pastą polerską?
Żeby nie śniedziało

adrol

Re: Polerowanie karterów

Postautor: adrol » pt 14 gru, 2012

To zależy w jakich warunkach przetrzymujesz i użytkujesz motor, jeśli trzymasz go w ciepłym garażu, a wyjeżdżasz nim tylko w słoneczne dni to z czasem tylko lekko zmatowieje i wtedy możesz przetrzeć tym czyściwem czy pastą polerską (raz na dwa lata wystarczy), a jeśli jest w wilgotnym garażu itd. to zdecydowanie częściej no i będzie śniedziało, jeśli o to odpowiednio nie zadbasz (np. na zimę troszkę natłuścić.

Awatar użytkownika
Crush
Specjalista
Specjalista
Posty: 214
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012
Lokalizacja: Nidzica

Re: Polerowanie karterów

Postautor: Crush » pt 14 gru, 2012

Te staliwa to gówno nie polerka mój kolega zajmujący się profesjonalnie polerowanie aluminium na zlecenia chciał właśnie spróbować czy to działa. Wypróbował to na swoich karterach minarelli horizontal polerka przez 3 miesiące się trzymała potem te staliwo zeszło i aluminium wyglądało tak jak na początku. Osobiście poleruję sobie elementy i ja mam swoje sposoby ale uchylę trochę tajemnicy czego używam są to pasty twrade każda o innej gradacji jak papier ścierny ale masz czyste ręce i się nie namęczysz http://allegro.pl/pasta-polerska-chrom- ... 74049.html . Zobacz sobie w temacie mojej motorynki jakie polerki robiłem i w temacie o roxie.

Awatar użytkownika
Brzeszczot
Specjalista
Specjalista
Posty: 222
Rejestracja: czw 09 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin

Re: Polerowanie karterów

Postautor: Brzeszczot » pt 14 gru, 2012

Weź papier ścierny (800) żeby nie porysować za bardzo wyciągnij silnik i zdzieraj później polerka w łapy i polerować np. "farekla" czy jakoś tak. i bd się błyszczało jak psu.. ogon ;D
bĂŞdzie moc!! ;)

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Polerowanie karterów

Postautor: Yautja » pt 14 gru, 2012

Crush, ale ten kolega polerował na lustro?
Obrazek

Awatar użytkownika
Crush
Specjalista
Specjalista
Posty: 214
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012
Lokalizacja: Nidzica

Re: Polerowanie karterów

Postautor: Crush » sob 15 gru, 2012

tak

Awatar użytkownika
tobiasz928
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: czw 04 sie, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Polerowanie karterów

Postautor: tobiasz928 » sob 15 gru, 2012

Kupie ten zestaw z allegro albo papierami sciernymi i się pobawie w polerowanie na zime:)
I się zobaczy jakie będą efekty

tomas760
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 14 kwie, 2012
Lokalizacja: ropczyce

i

Postautor: tomas760 » sob 15 gru, 2012

Crush ten kolega ma racie ta pasta robi robotę i http://allegro.pl/5x-czysciwo-wlokno-cz ... 86644.html rożna gradacja kupisz to w każdym sklepie motoryzacyjnym. naprawdę robi robotę. warto

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polerowanie karterów

Postautor: Yato » sob 15 gru, 2012

pasta farecla polecam, tylko bardzo droga, tata poleruje tym auta po malowaniu, świeci się jak psi kut*s :)
i jeszcze filce na wkrętare, żeby się łapa nie męczyła :)
:)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl