• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » wt 11 gru, 2012

Chcę przedstawić wam swoją Jawe 350 typ 638-5 z 1989 roku

Motocykl ma 350 pojemności i całe 27KM przy wadze około 170kg :D
Jawę mam od około 4 lat i cały czas udoskonalam ją i robię wedle swoich upodobań

Bazą do budowy oczywiście jest jawa 350, duża ilość części jest dopasowana i innych motocykli lub jest akcesoryjna, a tych "bajerów jest dołożone dość sporo i trochę jeszcze dojdzie
Obrazek
Z najważniejszych jest przerobiony alternator i cała elektryka, osprzęt kierownicy jest dostosowany z motocykli japońskich a gaźnik jest od włoskich 125, parę rzeczy też zrobiłem sam :D

Pierwsza wersja zegarów :D
Obrazek

pierwsze przymiarki włoskiego gaźnika
Obrazek


widok za kierownicy- gps, podgrzewane manetki, pierwsza wersja owiewki i wygodna kierownica od enduro
Obrazek

tak wyglądała w dniu wyjazdu na zlot i podczas zlotu pod słowacką granicą
Obrazek

Obrazek
Obrazek

byłem nią też na zlocie w Czechach
Obrazek

Link do mojej strony http://turbo1988.xt.pl

w pranach jest jeszcze sporo przeróbek, przede wszystkim oryginalny hamulec tarczowy

w tej chwili wygląda tak
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 11 gru, 2012 przez turbo1988, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: Olo » wt 11 gru, 2012

Na co wskaźnik temp. oleju w 2t? :D W Czechach pełno chyba takich Jawek jeździ, nie tak jak w PL :|
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » wt 11 gru, 2012

Olo pisze:Na co wskaźnik temp. oleju w 2t? :D W Czechach pełno chyba takich Jawek jeździ, nie tak jak w PL :|

fakt jest to wskaźnik od oleju ale czujnik jest w głowicy i dzieki temu wiem jaką temperature ma silnik :D
W Polsce też jest sporo takich jaw, ale większość raczej mało jeździ, a zloty są dość rzadko
niestety jawa na ulicy to rzadki widok :/
ale jeszcze jest grupa zapaleńców :D

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: choinka » wt 11 gru, 2012

Olo, Zawsze się może przydać przynajmniej zna temperaturę oleju.
turbo1988, bo konkretnie ten czujnik masz pod komorę skrzyni nie? Ogólnie ładna jawa, sprawił bym sobie taką :)

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » wt 11 gru, 2012

choinka pisze:Olo, Zawsze się może przydać przynajmniej zna temperaturę oleju.
turbo1988, bo konkretnie ten czujnik masz pod komorę skrzyni nie? Ogólnie ładna jawa, sprawił bym sobie taką :)

czujnik jest umieszczony pomiędzy żeberkami chłodzącymi głowicy tuż za świecą i pokazuje przybliżoną temp. silnika,
olej w skrzyni aż tak się nie nagrzewa


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: to&owo » wt 11 gru, 2012

bardzo ładna :) świetnie zrobiona :D

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: Yato » wt 11 gru, 2012

Elegancka jawa :)
Tak przy okazji to od kogo oberwałeś że taka buba pod okiem ? <lol>
:)

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » wt 11 gru, 2012

speeder_hot16fucker pisze:bardzo ładna :) świetnie zrobiona :D

do tego co bym chciał jeszcze trochę brakuje, ale za to zrobiłem w tym roku około 5000km po trzech krajach :D

Awatar użytkownika
carlos
Weteran
Weteran
Posty: 544
Rejestracja: pt 09 gru, 2011
Lokalizacja: KoÂło

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: carlos » śr 12 gru, 2012

Jawa na delorciaku 28mm hehe :D ile ci tak łyknie jak przykatujesz ?
Zumico GR500 swap Cagiva Mito 125 ---> Suzuki GS500

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » śr 12 gru, 2012

w trasie przy około 100km/h pali 4l
w mieście przy w miarę spokojnej 5-5.2l
jak będę szalał to około 7-8l :)
WHAT'S THE PRICE OF A MILE

Jawa 350 639 "Kiara"
2X Jawa 90 Roadster
Jawa Mustang 50 "OHC"

Awatar użytkownika
meGaS
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: meGaS » śr 12 gru, 2012

ty wcześniej miałeś tam gaźnik JIKOV? i jest różnica pomiędzy tym gaźnikiem co obecnie masz a tym starym? różnica w jeździe i w spalaniu
Ostatnio zmieniony śr 12 gru, 2012 przez meGaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy pomogłem daj "pomogł" lub "piwko"
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Filmik - ogar 900 150 cm3: https://www.youtube.com/watch?v=3xDroaMLsAw
Moja maszyna na moto-4t: http://forum.moto-4t.pl/ogar-900-by-megas1994-vt63.htm
Moja maszyna na pj: http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar-900/81214

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: michau_ek » śr 12 gru, 2012

elegancki egzemplarz... gaźnik bez żadnych przeróbek podpasował?

jakby coś to mam delorto 28 na sprzedaz ( za 100 zł oddam wraz z linka ssania,kpl sprawny)

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » śr 12 gru, 2012

jest lekka różnica w osiągach, dość spora w kulturze pracy i duża w spalaniu, wcześniej na trasie paliło prawie 6l a teraz około 4l, do gaźnika są dostępne części dobrej jakości i nie cieknie,

a gaźnik JIKOV lubił zalewać silnik, lubił się w nim pływak zawieszać i pod moto była plama benzyny
WHAT'S THE PRICE OF A MILE



Jawa 350 639 "Kiara"

2X Jawa 90 Roadster

Jawa Mustang 50 "OHC"

Awatar użytkownika
meGaS
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: meGaS » śr 12 gru, 2012

turbo1988, a nie wiesz może czy idzie zdjąć pływak z tego gaźnika z JIKOV'a bo kiedyś u siebie patrzyłem to zbytnio tego bolca nie idzie wyjąć, tak jakby był tam na stałe.
I mam taki problem że jak przycisnę więcej gazu i pojeżdżę tak przez chwile to jawa mi sama gaśnie. Może przez to że jest gdzieś tam przydkane. A za chwile dalej odpalam i jade.

Twoja jawa jest w dechę :D b.ładnie zadbana ;) malowałeś ją? nie miałeś problemów z elektryką?
Gdy pomogłem daj "pomogł" lub "piwko"
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Filmik - ogar 900 150 cm3: https://www.youtube.com/watch?v=3xDroaMLsAw
Moja maszyna na moto-4t: http://forum.moto-4t.pl/ogar-900-by-megas1994-vt63.htm
Moja maszyna na pj: http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar-900/81214

Awatar użytkownika
turbo1988
Specjalista
Specjalista
Posty: 171
Rejestracja: czw 06 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna Jawa 350 typ 638-5 "KIARA"

Postautor: turbo1988 » śr 12 gru, 2012

a nie wiesz może czy idzie zdjąć pływak z tego gaźnika z JIKOV'a bo kiedyś u siebie patrzyłem to zbytnio tego bolca nie idzie wyjąć, tak jakby był tam na stałe.

ten bolec(ośka pływaka) musi wyjść, jak masz gaźnik, ustawiony jak na zdjęciu ( https://picasaweb.google.com/turbo1988/ ... 2051382562 )
to wyciągasz go do góry, najlepiej jest go złapać szczypcami i mu pomóc
I mam taki problem że jak przycisnę więcej gazu i pojeżdżę tak przez chwile to jawa mi sama gaśnie.

dla takiego zjawiska mogą być dwie przyczyny:
Nie do końca drożny kranik i nie przelatuje tyle paliwa ile powinno lub za niski poziom paliwa i nie zdąży nalecieć
ale to tych objawów bardziej pasuje pierwsza przyczyna

Twoja jawa jest w dechę :D b.ładnie zadbana ;) malowałeś ją? nie miałeś problemów z elektryką?

Malowana była około 10 miesięcy temu na pomarańczowo-miedziany metalik a elektryka trochę nawalała wiec sam zrobiłem nową i dałem od razu parę poprawek

trochę w nią kasy włożyłem ale rabie ją dla siebie wiec nie oszczędzam na nią
WHAT'S THE PRICE OF A MILE



Jawa 350 639 "Kiara"

2X Jawa 90 Roadster

Jawa Mustang 50 "OHC"



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl