• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Malowanie silnika

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Malowanie silnika

Postautor: Yautja » wt 04 gru, 2012

Chciałbym pomalować kilka zewnętrznych elementów silnika i chciałbym dać podkład i potem farbę pytanie tylko czy wszystkie farby muszą być żaroodporne?
Obrazek


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Malowanie silnika

Postautor: to&owo » wt 04 gru, 2012

choinek coś pisał ,że musi być żaro ,bo potem się łuszczy ,nawet na karterach ,chyba ,że coś pokręciłem

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Malowanie silnika

Postautor: Yautja » wt 04 gru, 2012

Tylko ,że nie mogę znaleźć podkładu żaroodpornego i tu jest problem
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Malowanie silnika

Postautor: michau_ek » wt 04 gru, 2012

malowałem kartery bez podkładu na czarno i farba była ok - podkładu nie trzeba było.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Malowanie silnika

Postautor: choinka » wt 04 gru, 2012

Nie musisz używać w sumie podkładu. Siknij od razu kolorem i tyle. Tylko koniecznie żaroodpornym.
speeder_hot16fucker, dobrze pamiętasz ;D


adrol

Re: Malowanie silnika

Postautor: adrol » wt 04 gru, 2012

Taki silnik musi być wypolerowany :), nie wiem jak kartery, ale pokrywy malowałem normalnie jak elementy nadwozia :)

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Malowanie silnika

Postautor: Yato » wt 04 gru, 2012

a ja bym proszkowo machnął :)
:)

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Malowanie silnika

Postautor: Yautja » wt 04 gru, 2012

Będę malował tylko takie drobne rzeczy.A silnika nie będę polerował na "lustro".Chciałem tylko lekko jakoś przejechać metal z brudu i utlenionej warstwy.Czym mogę to zrobić?
Obrazek

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Malowanie silnika

Postautor: choinka » wt 04 gru, 2012

Papierkiem ściernym :P Albo kupić specyfik do usuwania starej farby.

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Malowanie silnika

Postautor: Lukas995 » śr 05 gru, 2012

Ja malowałem pokrywy zwykłym sprajem i póki co trzyma :P

adrol

Re: Malowanie silnika

Postautor: adrol » śr 05 gru, 2012

Jateż nie polerowałem na lustro ale ściągnąłem farbę i lekko szczotką drucianą (na małej szlifierce) i wyglądało to schludnie, ale na koniec jeszcze poprawiłem papierkiem ściernym 600 i nie jest to lustro, ale jest na tyle gładkie, że brud nie przywiera, ani nie widać śladów utlenienia. Co do pokryw bocznych itp. to normalnie jak wyżej pisałem, a elementy głowicy najlepiej farbą żaroodporną, albo VHT.

Awatar użytkownika
streetek
Uczeń
Uczeń
Posty: 29
Rejestracja: ndz 09 gru, 2012
Lokalizacja: Mleczkowo

Re: Malowanie silnika

Postautor: streetek » ndz 09 gru, 2012

Koledzy ja jestem lakiernikiem samochodowym i malowałem silnik na czarną perłe zwykły lakier jak najbardziej jest dobry nie musi być jakis żaroodporny. Mi się trzyma po 50 km bez postoju przy prędkosci 70-80 nic nie schodzi, ładnie się trzyma. Z tym że przy malowaniu trzeba dobrze zmatowić silnik i odtłuścić specjalnym zmywaczem ;]

Stunter908
Specjalista
Specjalista
Posty: 175
Rejestracja: pt 27 kwie, 2012
Lokalizacja: CheÂłm

Re: Malowanie silnika

Postautor: Stunter908 » ndz 09 gru, 2012

W naszych motorkach będzie ok ale jak pomalujesz silnik samochodu zwykłą farbą to się wypali :| .
Po dÂługiej przerwie ponownie na forum.

adrol

Re: Malowanie silnika

Postautor: adrol » wt 11 gru, 2012

To zalezy co się maluje, bo kartery i pokrywy nie osiagają tak dużych temperatur jak cylinder i głowica, a w samochodzie cylindry to blok, ale pokrywy czy skrzynię biegów jak najbardziej można.

Stunter908
Specjalista
Specjalista
Posty: 175
Rejestracja: pt 27 kwie, 2012
Lokalizacja: CheÂłm

Re: Malowanie silnika

Postautor: Stunter908 » wt 11 gru, 2012

No tak ale jak chcesz już pomalować w samochodzie to lepiej wszystko żaroodporną zależy z czego jest pokrywa.
Jak już było mówione wszystko zależy od tego co malujesz ale ja polecam kupić żaroodporną :) .
Ostatnio zmieniony wt 11 gru, 2012 przez Stunter908, łącznie zmieniany 1 raz.
Po dÂługiej przerwie ponownie na forum.



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl