• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet Pony m2 ?

Zaprezentuj swoją maszynę.
michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » sob 05 maja, 2012

Od niedawna jestem posiadaczem motorynki, została ona zakupiona dla brata aby nauczył się jeździć, oraz po częsci dla mnie, dużo radosci daje mi grzebanie przy motorach, a że w moim chińczyku niewiele co jest do zrobienia to głównie siedze przy niej : )

jest to chyba model m2, nie znam się zbytnio, tak wygląda w porównaniu z innymi motorynkami, kupiona w dość dobrym stanie, ładny fioletowy lakier, żwawy silnik, ogólnie nie było się do czego przyczepić. aby za dobrze mi nie było, motorek nie posiada żadnych dokumentów.. lecz czego można się spodziewać za cenę 200 zł :)

już po paru dniach jej stan uległ zmianie, brat urwał linke gazu, manetka do wyrzucenia, mama wjechała w nią autem no i pół motorynki do wymiany :lol3:

silnik w dobrej kondycji, pali od kopa, trzyma wolne obroty, przyśpiesza ładnie nawet ze mną (70kg), problemy są 2. po rozgrzaniu silnika ma kłopoty z odpalaniem (cewka zapłonowa) no i trochę sprzęgło ciągnie ; ) v max ze mną to 50km/h więc chyba nie jest źle.

jeśli ktoś tu doszedł to już jest sukces ^^

małe pytanie..;
k***a, jak się w tym gównie linke od gazu ogarnia?! przy gaźniku wszystko ok, sprężynuje bardzo ładnie a przy kierownicy wszystko "wylatuje" z miejsca, zacina się i nie sprężynuje.. głupie pytanie lecz ja już nie mam pomysłu, zipy, tasma izolacyjna nie pomagają lub ja nie umiem ich w odpowiednim miejscu zaaplikowac. pomocy ^^


fotki narazie tylko 2.. tak wiem tłumik trzeba jak najszybciej zmienić :D

http://bikepics.com/members/michauek/80ponym2/

coś tak jakoś.. http://www.youtube.com/watch?v=GT8ZARLViy0
Ostatnio zmieniony sob 05 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Olo » sob 05 maja, 2012

Jak to jeździ na mugenie przelotowym? xd
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
Żaba
Weteran
Weteran
Posty: 609
Rejestracja: wt 05 lip, 2011
Lokalizacja: Sanok

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Żaba » sob 05 maja, 2012

Piękny sprzęt leczy wymaga troszkę pracy i będzie niezły klasy myślę :P A co do linki stawiam manetka rozwalona :D
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » sob 05 maja, 2012

nie chcę się wypowiadać na ten temat :[

mocy jakoś specjalnie nie ubyło, śmiga dobrze.. ale koniecznie trzeba to zmienić, bo jest strasznie głośno.. ten najprawdopodobniej trafi do mojego ogara lub na sprzedaż ;p


@manetka nówka, napiscie jak to powinno być zamocowane w takim motorku.. to mój pierwszy "stary" sprzęt więc nie jestem pewny co do tego :D
Ostatnio zmieniony sob 05 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yato » sob 05 maja, 2012

HAhahha jaki wyziew :D


Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Lukas995 » ndz 06 maja, 2012

Hehe ale komin ciekawy :D

Awatar użytkownika
Tłoku
Weteran
Weteran
Posty: 378
Rejestracja: pn 14 mar, 2011
Lokalizacja: Opolskie :)

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Tłoku » ndz 06 maja, 2012

Ha ha :D Dobry Komin.. :) Spoko Romecik

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Spidi67 » ndz 06 maja, 2012

rozkręć manetkę zobacz czy się linka dobrze się nawija .
a motoryna spoko :D
<troll>

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » ndz 06 maja, 2012

dziś niby niedziela ale skoro świt (przed kosciolem o 11) zmieniłem linke i wszystko elegancko smiga :D

teraz do ogarniecia tylko cewka, tarcze sprzeglowe, tłumik i szkło lampy i będzie stan bardzo dobry ;d


jeśli ktoś ma moto z tym silnikiem to niech napisze ile u niego wynosi v max, lub jak ktoś się zna to niech napisze ile powinien wynosić xd
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żaba
Weteran
Weteran
Posty: 609
Rejestracja: wt 05 lip, 2011
Lokalizacja: Sanok

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Żaba » ndz 06 maja, 2012

Ja miałem w bdb stanie motoryna leci 45-52 więcej nie da rady :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ChillOut
Weteran
Weteran
Posty: 264
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: Gilowice (woj. ÂślÂąskie)

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: ChillOut » ndz 06 maja, 2012

Ahhh :D jest moc :)
Właśnie na motorynce "stawiałem pierwsze kroki" w motoryzacji :)
Zawsze z kumplem do kościoła sie jeździło na nich :)

Powodzenia w pracach, LwG :)
Motorynka > Romet Ogar 900 '08r. > Aprilia RS50 '04r. > Honda NSR 125R '99r.

Awatar użytkownika
Brunon K ver. 205
Weteran
Weteran
Posty: 559
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Siedlce

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Brunon K ver. 205 » ndz 06 maja, 2012

Fajna maszyna. :) Silnik to Dezamet 023 czy inny? Mi Romet Kadet na silniku Dezamet 023 szedł licznikowe 50 km/h, więc i Twoja motorynka też pewnie będzie tyle szła. :)
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja, 2012 przez Brunon K ver. 205, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
EMO

Awatar użytkownika
Pawlos312
Weteran
Weteran
Posty: 630
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: ZamoœÌ

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Pawlos312 » ndz 06 maja, 2012

michau_ek, ja kiedyś miałem motoryne, max to chyba z 35-40 ? Jakoś tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yato » ndz 06 maja, 2012

wd*pcz stary silnik od ogiego , to może będzie więcej szło :D

Awatar użytkownika
ChillOut
Weteran
Weteran
Posty: 264
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: Gilowice (woj. ÂślÂąskie)

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: ChillOut » ndz 06 maja, 2012

bum^^, nie wiem czy wiecie :p ale ja wdrażam taki plan :) w sensie 49cc do ramy z motorynki wkładam :D
Motorynka > Romet Ogar 900 '08r. > Aprilia RS50 '04r. > Honda NSR 125R '99r.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl