• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Lukas995 » śr 11 sty, 2012

Zamontuj puszkę pod oryginalne kolanko i będzie dobrze :D


cipex123
Uczeń
Uczeń
Posty: 40
Rejestracja: wt 03 sty, 2012
Lokalizacja: Bstok

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: cipex123 » śr 11 sty, 2012

Ile kosztowal taki tlumik, a ile kolanko?
No i czy jest takie kolanko od junaka 901 sport z pionowym silnikiem 125cc. No i gdzie cos takiego zamowic?

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: BeNeK » śr 11 sty, 2012

wystarczy pomyśleć

Samej puszki nie dospawa więc robisz taki myk że obcinasz z tego kolanka od junaka to co się przykręca do puszki z kawałkiem rurki

Wtedy to przykręcasz do tłumika "puszki"
Mierzysz w którym miejscu przyciąć oryginalną ogarowską rurę
zaznaczasz i ucinasz ew gdybyś chciał coś poprawić w wysokości puszki to przycinasz rurę i ją wyginasz aby tłumik był bardziej zadarty czy coś

Następnie nie rozkręcając rury od tłumika biorąc już przyciętą rurę ogarowską (dobrze by też było gdybyś np gwoździem zaznaczył z jednej i drugiej strony rysę tak aby rura była dobrze ustawiona co do tłumika by np zagięta końcówka aby nie była gdzieś na boki czy do góry tylko do dołu) A następnie jedziesz do spawacza lub jak sam masz to lekko heftnąc odkręcić tłumik, porządnie zaspawać i dla estetyki mógłbyś oszlifować i ładnie pomalować lakierem wysokotemperaturowym i tak oto kosztem ok 20-30zł do tego co wydałeś możesz cieszyć się swoim tłumikiem
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » czw 12 sty, 2012

wczoraj sie troche pobawiłemi mi wyszło tylko że dźwigni od hamulca niema:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 13 sty, 2012 przez radek310, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: choinka » pt 13 sty, 2012

Duży xD. Musisz coś wykombinować żeby był ten hamulec bo bez niego jednak trochę niebezpiecznie.


Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Wilku1122 » pt 13 sty, 2012

No duży duży ale fajnie tak do góry zaciągniety a hampel zrób bo tył musi być ;P
PIEC!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: BarneY » pt 13 sty, 2012

Jak będziesz chciał wyginać ten hamulec, to życzę powodzenia :D
Kuzynom się przegiął, to pół dnia się we trzech męczyli. Oczywiście mieli imadło itd :)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Wilku1122 » pt 13 sty, 2012

BarneY, Mi się wygioł i tak już pozostał bo zrobił sie na plus bo jak się składałem w zakręty to zdarzało sie nim zachaczyć a teraz jest bardzo wysoko i nie chaczy lecz cieżej z trzymaniem nogi na tym podnózku i trzeba dźwigać noge do hamowania ale jest gitara sie przyzwyczaiłem ;P
PIEC!

Obrazek

Obrazek

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » pt 13 sty, 2012

to było wczoraj a dzisjaj śćiągnołem śróbką od podnóżków tylnich tą podstawke od podnóżków przednich i wyszło że hamulec bendzie nie tak jak na orginale ale jest
http://w192.wrzuta.pl/obraz/1bvCVA39n0k ... _junak_901
Ostatnio zmieniony pt 13 sty, 2012 przez radek310, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Wilku1122 » pt 13 sty, 2012

radek310, No to gites ;)
PIEC!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: BarneY » pt 13 sty, 2012

Wilku1122, Oni mają tak samo wysoko :P
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » ndz 15 sty, 2012

wiem że to może nie w tym dziale ale ile waży silnik do ogara od 50 i od 110 albo 125 cmm
bo oglądałem filmik jak romet się złamał w pół po założeniu nowego silnika a ja myślę o nowym silniku oczywiście większym i mam jeszcze jedno pytanie czy rama ogara wytrzymał by v-max nowego silnika czyli ponad 100 km/h bo ta rama to bardziej pod 50cmm 80km/h
Ostatnio zmieniony ndz 15 sty, 2012 przez radek310, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: BarneY » ndz 15 sty, 2012

radek310, Wytrzyma na 100 % rama. Tylko trzeba pamiętać, że ten motor to nie do stuntowania jest :D
Co do V-max się nie wypowiadam, bo zaraz burza będzie ;)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Alpen » ndz 15 sty, 2012

Silnik coś ok. 23kg. Rama wytrzyma jeśli będziesz normalnie jeździł, tamten typ z filmiku skakał nim po parku i na kole jeździł.... Vmax na 110/125 coś w granicach 95km/h
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: BarneY » ndz 15 sty, 2012

Alp3n, Licznikowe, czy realne? Bo słyszałem różne opinie :)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl