• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Podwójna lampa przód

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
toldi
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010
Lokalizacja: ÂŁeba

Podwójna lampa przód

Postautor: toldi » wt 22 lis, 2011

Witam.

Spodobała mi sie ostatnio podwójna lmapa na przód. Do miojego GB była by idealna fajnie by to wyglądało, lecz koszty troche odstraszają.

Znalazłem LIGHTBARY w atrakcyjniej cienie i do tego 2 sztuki i tu zaczynają sie moje pytania

1.czy wejdzie do nich H4, bo onie nie mają świateł krótkich długich, a jak włoze 2 H4 to bedą krótkie długie i 2 oczka będą sie świecic

2. mam teraz w org lampie H4 35w i pytanie czu jak by pasowały te H4 to jak bym włozył drugą H4 np 25w albo 30w to to razem jest 60-65W czy prądnica da rade? nic nie bedzie sie przepalać a kable grzać?

3. Jak to bedzie wyglądać??, wielkoś ich to 10cm średnicy kazdej wiec 2 mają 20cm i 2,4 cm na mocowania. IWec nie jest chyba tak strasznie i nie będą szpecic :P

4. Gdzie schować kable które znajdująs ie w org. lampie?

Jak bym je zamontował jak by wszystko było ok? porste mocowania są od góry zrobił bym dziórke na M8 lub M6 w kazdej, pomiędzy je dał kawałek gumu, albo oring i zkręcił śróbką. przymocował do motory i usztywnił bo one są regulowane, usztywnił bym albo kropelką, albo lutownicą po prostu dotknąc.

:D
Ostatnio zmieniony wt 22 lis, 2011 przez toldi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
m4niek
Majster
Majster
Posty: 135
Rejestracja: pt 27 maja, 2011
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: m4niek » śr 23 lis, 2011

Z doswiadczenia innego forum wiem ze Ci policjanci zabiorą dwód rejestracyjny, bo cos z tymi lampami jest...
http://www.facebook.com/pages/Low-Mania ... 640?ref=hl ---> Zapraszam do lajkowania :)

"ÂŻycie jest za krĂłtkie, Âżeby na iskrĂŞ czekaĂŚ 2 obroty waÂłu!"

Sprzedom! : http://tablica.pl/oferta/romet-k-125-cz ... 1d3baaa8be ;)

Awatar użytkownika
toldi
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010
Lokalizacja: ÂŁeba

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: toldi » śr 23 lis, 2011

oo to lipa bedzie ale jak zrobie krótkie długie i postojówkie w nich?

to nie bedą mili sie do czego przyczepić :P

Awatar użytkownika
agentmariusz
Praktykant
Praktykant
Posty: 60
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: WKZ

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: agentmariusz » śr 23 lis, 2011

m4niek to nie jest do końca tak...
jak robisz właśnie przeróbki świateł jak kolega wyżej chce musi przejść przegląd techniczny z czym może być nie mały problem... tylko że to w większych pojemnościach :D w motorowerach jest na czas nieokreślony :D


bez przesady ale strasznie drogie są te lampy ;/ 200-300zł


a coś takiego??
http://allegro.pl/lampa-reflektor-alu-s ... 17591.html

tylko że ja mam wyobrażenie żeby ją wsadzić w to :d
http://allegro.pl/owiewka-maska-tuning- ... 72213.html

Awatar użytkownika
cysta
Specjalista
Specjalista
Posty: 198
Rejestracja: pt 12 sie, 2011
Lokalizacja: ÂŁowicz

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: cysta » śr 23 lis, 2011

m4niek pisze:Z doswiadczenia innego forum wiem ze Ci policjanci zabiorą dwód rejestracyjny, bo cos z tymi lampami jest...

To dziwne masz te doświadczenie.
A dlaczego mieliby zabrać dowód?
Żeby zabrali Ci dowód musza mieć podstawę:
- na lampie nei ma oznaczenia homologacj Ex gdzie x to jakaś cyfra, np E4.
Jeśli homologację są, to nie mogą zabrac dowodu.
Jeśli masz ksenon, w lampie, która nie posiada homologacji- mogą zabrać.
Jeśli masz przerobioną lampę, pomalowany odbłysk na czarno, wyraźne modyfikacje w odbłysku- mogą zabrać.

agentmariusz pisze:jak robisz właśnie przeróbki świateł jak kolega wyżej chce musi przejść przegląd techniczny z czym może być nie mały problem... tylko że to w większych pojemnościach w motorowerach jest na czas nieokreślony

Tak naprawdę, to KAŻDA ingerencja mechaniczna/techniczna, powinna być potwierdzona poprzez przegląd techniczny.
A teraz odrobina prawdy:
- czy ktos był sprawdzić ile jego motor wydaje dB? Można chyba 97 (chyba!) i policję gówno obchodzi, czy tłumik jest oryginalny, czy nie- NIE SPEŁNIA WYMOGÓW, BO JEST ZA GŁOŚNY
-czy ktoś był na przeglądzie po wymianie tłumika na np mugena?
-czy ktoś był na przeglądzie po zmianie na 72ccm?
Nie sądze... A raczej napewno nie. Można założyć homologowane lampy, ktore nie oślepiają itd, ale nie pakuj w nie ledów itd.
PKT 2.
Nie ma żarówek konstrukcyjnie odpowiadajacych h4 i mocy 20w. Są 35'tki i 60/55W.
2- sam jeżdzę na H4 60W, nic się nie topi, nie przepala. Ładowanie - hmm. Dyskusyjna sprawa, ponieważ mam trochę dupny aku, więc nie wiem. Ale jak dasz 70W, to nie powinno Ci potopić kabli, mozesz dać np opornik przed żarówkami, co by świeciły na np 60W, ale to trochę mogą już sporo gorzej świecić.
pozdro- się rozpisałem- miłej lektury :D


Awatar użytkownika
toldi
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010
Lokalizacja: ÂŁeba

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: toldi » śr 23 lis, 2011

co do przegląu bezterminowego ja go nie mam :/
w czerwcu bede musaił się stawic i już wtedy co rok co rok co rok ;/

To jak myslice opłaca sie to kupic i przerobić, policja sie raczje nie czepi jak bedą krótkie długie i postojowe a wszystko bedze wygladało estetycznie a jak sie zpytają czy hoologacje ma to owiem ze ma i oc udowoadnia mi ze nie ma?

co do H4 25w sa takie http://allegro.pl/zarowka-h4-25-25-w-sk ... 36415.html

nawet chyba mamt eraz taką w GB albo 35W

Awatar użytkownika
cysta
Specjalista
Specjalista
Posty: 198
Rejestracja: pt 12 sie, 2011
Lokalizacja: ÂŁowicz

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: cysta » śr 23 lis, 2011

toldi pisze:co do H4 25w sa takie http://allegro.pl/zarowka...1925236415.html

Wydaje mi się, że jest to 35w.
Chyba, że to znów jakaś nowośc chińska...
Na lampie masz wybite jakiś znak- np E4. nie pamieam jaki jest do śwaiteł mijania itd.
W lampie musi być postojowa żarówka.
I możesz zrobić tak, że jedna lampa bedzie na długie , jedna na krótkie i tyle :)

Awatar użytkownika
toldi
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010
Lokalizacja: ÂŁeba

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: toldi » czw 24 lis, 2011

cysta, wolał bym zeby paliły sie 2 oczka :P

ale poweidzcie jak bym zrobił to wszystko zeby dzialały któtkie długie postojowe były by kłopty z policją?

aj jak nie wyjdze to moze kupie taką

gotową ale droga ;/ http://allegro.pl/lampa-podwojna-choper ... 29232.html

Awatar użytkownika
piotrus96
Weteran
Weteran
Posty: 518
Rejestracja: pt 19 lis, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: piotrus96 » czw 24 lis, 2011

Nie wydaje mi się żeby mogły być jakiekolwiek problemy z policją.
Mogą się czepiać czasem że są za słabe światła ale to nie problem chyba ;p

Awatar użytkownika
cysta
Specjalista
Specjalista
Posty: 198
Rejestracja: pt 12 sie, 2011
Lokalizacja: ÂŁowicz

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: cysta » czw 24 lis, 2011

To nie powinno być żadnych problemów, jeśli zrobisz to porządnie, bez fuszery.

Awatar użytkownika
toldi
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010
Lokalizacja: ÂŁeba

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: toldi » czw 24 lis, 2011

a teraz pytanie puszka jednej lampy ma glebokośc ok 10cm3 wieć H4 powinna tam wejśc a jak nie to nasza org BA20D ale one mi sie szybko palą;/

Awatar użytkownika
cysta
Specjalista
Specjalista
Posty: 198
Rejestracja: pt 12 sie, 2011
Lokalizacja: ÂŁowicz

Re: Podwójna lampa przód

Postautor: cysta » czw 24 lis, 2011

toldi pisze:a teraz pytanie puszka jednej lampy ma glebokośc ok 10cm3 wieć H4 powinna tam wejśc a jak nie to nasza org BA20D ale one mi sie szybko palą;/

Mhmm,. tylko pytania zapomniałes zadać :P
Daj 2x35w i z głowy :)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl