w tym temacie przedstawię moją drugą maszynę jaką jest MZ ETZ 250.
Każdy zna ten motor,więc nie będę go szczegółowo opisywał
Ma 21 km,świetne przyspieszenie vmax to 140 km/h, Powyżej 3 tys. obrotów to jest pocisk,motor wyrywa kierowcę z siedzenia
Kupiliśmy go za 2000 zł pod koniec ostatnich wakacji.
Jej przebieg na dzień dzisiejszy to 33610 km.
Jej stan był dobry,silnik w 100% sprawny,wizualnie trzeba było trochę rzeczy poprawić.
W trakcie eksploatacji pojawiły się jeszcze różne nowe rzeczy do dokupienia lub naprawy.
W sumie w motorze zostało zrobione:
-zmieniony cały napęd na nowy
-założenie zębatki 18 z na moc,seryjna miała 20 zębów,
-założenie nowego klosza przedniej lampy
-zrobione całe podświetlenie zegarów,bo albo były żarówki popalone albo wcale ich nie było
-założenie korka od wlewu paliwa na zamek
-założenie zamka blokady kierownicy
-wymiana łożysk w obu kołach
-wymiana łożysk w tylnej zębatce
-wymiana łożysk w kierownicy
-założenie nowych gum na podnóżki,dźwignię zmiany biegów i kopniak
-założenie nowej świecy
-wymiana dętki w tylnym kole
-wymiana szczęk w tylnym kole
-wymiana rączki od sprzęgła
-założenie nowego czujnika luzu
-założenie nowej kontrolki od luzu,
-założenie nowej puszki bezpieczników
-założenie czujnika przedniego hamulca
-założenie nowej gumy zabieraka
-założenie nowego klaksonu
-klin od kopniaka
-założenie nowych simmeringów od przednich teleskopów
-wymiana starych zaśniedziałych kabli na nowe
-założenie nowych śrub na kierownicy
W planach jest jeszcze:
-założenie elektronicznego zapłonu
-założenie nowych gum na przednie teleskopy,
-założenie nowych zegarów
-wymiana tłoczka w jednym teleskopie przednim
-założenie naklejek na osłony teleskopów
-założenie osłony stacyjki----zrobione
-założenie nowej pompy hamulcowej
Oto kilka zdjęć :







Życzę zrealizowania planów.
Za**bisty motocykl ![;]](https://forum.moto-4t.pl/images/smilies/krzywy.gif)



Kocham MZ-etki 

Co Cię nakłoniło na jej kupno
pozdro dla twojego taty i Ciebie oczywiście.




