• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

MZ ETZ 250

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
zumico gr 500
Specjalista
Specjalista
Posty: 237
Rejestracja: śr 23 lut, 2011
Lokalizacja: Majdan Sieniawski

MZ ETZ 250

Postautor: zumico gr 500 » wt 01 lis, 2011

Witam,
w tym temacie przedstawię moją drugą maszynę jaką jest MZ ETZ 250.
Każdy zna ten motor,więc nie będę go szczegółowo opisywał :)
Ma 21 km,świetne przyspieszenie vmax to 140 km/h, Powyżej 3 tys. obrotów to jest pocisk,motor wyrywa kierowcę z siedzenia :)
Kupiliśmy go za 2000 zł pod koniec ostatnich wakacji.
Jej przebieg na dzień dzisiejszy to 33610 km.
Jej stan był dobry,silnik w 100% sprawny,wizualnie trzeba było trochę rzeczy poprawić.
W trakcie eksploatacji pojawiły się jeszcze różne nowe rzeczy do dokupienia lub naprawy.
W sumie w motorze zostało zrobione:
-zmieniony cały napęd na nowy
-założenie zębatki 18 z na moc,seryjna miała 20 zębów,
-założenie nowego klosza przedniej lampy
-zrobione całe podświetlenie zegarów,bo albo były żarówki popalone albo wcale ich nie było
-założenie korka od wlewu paliwa na zamek
-założenie zamka blokady kierownicy
-wymiana łożysk w obu kołach
-wymiana łożysk w tylnej zębatce
-wymiana łożysk w kierownicy
-założenie nowych gum na podnóżki,dźwignię zmiany biegów i kopniak
-założenie nowej świecy
-wymiana dętki w tylnym kole
-wymiana szczęk w tylnym kole
-wymiana rączki od sprzęgła
-założenie nowego czujnika luzu
-założenie nowej kontrolki od luzu,
-założenie nowej puszki bezpieczników
-założenie czujnika przedniego hamulca
-założenie nowej gumy zabieraka
-założenie nowego klaksonu
-klin od kopniaka
-założenie nowych simmeringów od przednich teleskopów
-wymiana starych zaśniedziałych kabli na nowe
-założenie nowych śrub na kierownicy

W planach jest jeszcze:
-założenie elektronicznego zapłonu
-założenie nowych gum na przednie teleskopy,
-założenie nowych zegarów
-wymiana tłoczka w jednym teleskopie przednim
-założenie naklejek na osłony teleskopów
-założenie osłony stacyjki----zrobione
-założenie nowej pompy hamulcowej

Oto kilka zdjęć :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 07 lis, 2011 przez zumico gr 500, łącznie zmieniany 5 razy.
NajpiĂŞkniejsza muzyka to ryk silnika. ;)
Liczy siĂŞ pasja!

________________________________________
MĂłj profil na PJ
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/117409


Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: MZ ETZ 250

Postautor: choinka » wt 01 lis, 2011

Bardzo ładna machina :)

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: MZ ETZ 250

Postautor: lukasz » wt 01 lis, 2011

Piękny, zadbany sprzęt <okok> Życzę zrealizowania planów. :)

Awatar użytkownika
bik3911
Specjalista
Specjalista
Posty: 151
Rejestracja: czw 22 wrz, 2011
Lokalizacja: OsW
Kontaktowanie:

Re: MZ ETZ 250

Postautor: bik3911 » wt 01 lis, 2011

Po prostu miazga !! Za**bisty motocykl !!
Powodzenia w dalszym remoncie.

Awatar użytkownika
zumico gr 500
Specjalista
Specjalista
Posty: 237
Rejestracja: śr 23 lut, 2011
Lokalizacja: Majdan Sieniawski

Re: MZ ETZ 250

Postautor: zumico gr 500 » wt 01 lis, 2011

lukasz, bik3911, dzięki, mam nadzieję,że w zimie chociaż część planów uda się zrealizować,tylko hajs musi być ;]
NajpiĂŞkniejsza muzyka to ryk silnika. ;)
Liczy siĂŞ pasja!


________________________________________

MĂłj profil na PJ

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/117409


Awatar użytkownika
Darvix
Weteran
Weteran
Posty: 331
Rejestracja: wt 22 mar, 2011
Lokalizacja: CzerniejĂłw(Serniki)
Kontaktowanie:

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Darvix » wt 01 lis, 2011

Zarombiaszcza też taką chciałem ale na razie nie ma kasy ;/

Awatar użytkownika
Pawlos312
Weteran
Weteran
Posty: 630
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: ZamoœÌ

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Pawlos312 » wt 01 lis, 2011

E no! I to jest motor! Super, mi się podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Szczepan » wt 01 lis, 2011

No to są prawdziwe motorki a nie :D Kocham MZ-etki :D Pozdro i życzę zrealizowania planów ;)

Awatar użytkownika
PablOoS_88
Majster
Majster
Posty: 138
Rejestracja: czw 07 lip, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: MZ ETZ 250

Postautor: PablOoS_88 » wt 01 lis, 2011

ladna Szerokosci
junak xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Olo » wt 01 lis, 2011

Piękna eMZecia :> Co Cię nakłoniło na jej kupno :)
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
zumico gr 500
Specjalista
Specjalista
Posty: 237
Rejestracja: śr 23 lut, 2011
Lokalizacja: Majdan Sieniawski

Re: MZ ETZ 250

Postautor: zumico gr 500 » wt 01 lis, 2011

Olo, w sumie to raczej pytanie do mojego taty.
On jest jej właścicielem,ale "pożyczam" ją sobie.
Tato miał kiedyś MZ i zna się dobrze na tych motorach,a poza tym musiał mieć motor,żeby czasem wyskoczyć do lasu,na grzyby itp. :)
NajpiĂŞkniejsza muzyka to ryk silnika. ;)
Liczy siĂŞ pasja!


________________________________________

MĂłj profil na PJ

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/117409

Awatar użytkownika
meGaS
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: MZ ETZ 250

Postautor: meGaS » śr 02 lis, 2011

ja poluje na jawa 350 ts ale zobaczę co z tego wyjdzie... A poza tym Fajna MZ ale mi podoba się bardziej JAWA ;P pozdro dla twojego taty i Ciebie oczywiście.
Gdy pomogłem daj "pomogł" lub "piwko"
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Filmik - ogar 900 150 cm3: https://www.youtube.com/watch?v=3xDroaMLsAw
Moja maszyna na moto-4t: http://forum.moto-4t.pl/ogar-900-by-megas1994-vt63.htm
Moja maszyna na pj: http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar-900/81214

Awatar użytkownika
Diabolo
Weteran
Weteran
Posty: 519
Rejestracja: pn 17 sty, 2011
Lokalizacja: BiÂłgoraj

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Diabolo » czw 03 lis, 2011

Powiem ci tak że ta MZ-tka wygląda zajebiście!
Kocham te motory a twój to naprawdę zadbany i elegancki egzemplarz jakich teraz mało :)
Naprawdę dbaj i ciesz się nią bo jest tego warta ja niestety zrobiłem błąd sprzedając swoją no ale cóż :/
MZ POWER!
Moja ulubiona pozycja?
To pozycja za kierownicÂą mojego motoru
:D

Moja bestia xD
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/109128

Obrazek

Awatar użytkownika
zumico gr 500
Specjalista
Specjalista
Posty: 237
Rejestracja: śr 23 lut, 2011
Lokalizacja: Majdan Sieniawski

Re: MZ ETZ 250

Postautor: zumico gr 500 » wt 26 cze, 2012

Siema,dawno nic nie pisałem o MZ,więc trzeba to zmienić ;] Motor ostatnio dużo czasu stał niejedżony,ponieważ nie było kompresji ;] Sądziliśmy się poszła uszczelka pod głowicą bo na żeberkach był olej,wczoraj zdjęliśmy głowicę. Okazało się , że uszczelka jest w porządku. A powodem awarii było to,że poprzedni właściciel pozrywał na każdej szpilce gwint i przez to uciekała kompresja,ponieważ głowica nie była dociśnięta do cylindra. Nagwintowaliśmy od nowa szpilki,daliśmy nowe nakrętki i motor śmiga ;]

Tutaj zdjęcia ze ściągania głowicy :
Obrazek
Obrazek

Dziś wybrałem się na przejażdżkę MZ po lesie ;)
Obrazek
Obrazek
NajpiĂŞkniejsza muzyka to ryk silnika. ;)
Liczy siĂŞ pasja!


________________________________________

MĂłj profil na PJ

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/117409

Awatar użytkownika
Kamil
Weteran
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: śr 22 lut, 2012
Lokalizacja: Sadowne

Re: MZ ETZ 250

Postautor: Kamil » wt 26 cze, 2012

fajne motory,mój tata miał taką tylko ją zajezdził <uoee> <troll>



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl