• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Szczepan » czw 14 lip, 2011

Simson jest bardzo fajny :) A to prawda że ma 5 biegów bo widziałem gdzieś simka co ma tyle biegów ale nie wiem czy to prawda :P


Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Stunti » czw 14 lip, 2011

No to jak by co to bym kupił od cb simka nr 3 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: RADI » czw 14 lip, 2011

Wiem że mnie zabijecie ale fotek nie zrobiłem ;/ sory ale ojcu się spiesazyło i mnie szybko zawołał ;/ No i apratu nie wzielem bo tak to bym telefonem zrobil ale jest niesprawny ;/

Szczepan, Mój ma niestety 4 biegi ;/, ale to o simsonach 5 biegowych to jest prawda znajomy sam miał takiego simsona ( SR50 ) jeden z ostatnich wersji który nie zostawał dawany na polskę tylko na niemcy podobno szedł łanie przyśpieszał tak samo jak zwykłe ale za to v/max 100 po prostej .
Facet jest wiarygodny więc mu wierze z tym :P

No narazie troche do zrobienia jest bo :
-Pierscienie
-Uchwyt owiewki
- Stopke boczna musze dorobic
-naprawic linke sprzegla bo tam takie cos sie urwalo czego nie potrafie nazwac :P
-Naprawic manetke gazu bo tak dziko jest :PNo i wszystko to ładnie wymalować :)
-Wyprostować koło i załozyć nową oponke
-dać stelaże do kierunjków
-ślimak od prędkościomierza załozyc

-No i najwazniejsze amortyzatory przednie dobijaja sie dokonca podobno sie tak jakos olej leje prawda to ? Jak tak to prosil bym o info ;P

reszta jest wmiare do przeżycia ... ale tak to jesr jak motor sie kupuje od "bambra" a nie pożądnego motocyklisty ;)

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Szczepan » czw 14 lip, 2011

No ja się naczytałem dużo o tych simkach 5 biegowych :) Ale to dawno temu było ;P Przydał by się tobie taki silnik :P

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: RADI » czw 14 lip, 2011

No chłopie ;D Wtedy do takiego silnika 70cm3 oryginalne z DDR nawet 500zl bym na to wydal ale wtedy to by lepiej od apki przyspieszala no i wogole byla by moc :D

Możecie się śmiać ale i tak najbardziej mi brakuje ogara 900 który palił 2l/100 i dziennie zdarzało mi sie robic 150km :P


Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Szczepan » czw 14 lip, 2011

RADI, nie ma się z czego śmiać :) Simson w 2T na pewno od Ogarka więcej pali, więc nic dziwnego że tęsknisz za ogarem :P

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: RADI » pt 15 lip, 2011

Ale fajne jest to ze on caly czas przyspiesz tak samo :P dzisiaj montuje slimak od predkosciomierza i zobacze jedzie bo tak to rodzice mi mowili ze jechali 60 a ja za nimi ale nie jestem pewien :P

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Szczepan » pt 15 lip, 2011

RADI, ciekawe jaki v-max :P

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: RADI » sob 16 lip, 2011

A wiec dzisiaj ogara gruntownie rozebralem musze kupic nowe szprchy, co sie okazalo simson nie mial uszczelki pod glowica ;/
Pierscienie do dup. Jak je wyciagnelem to sie zlamaly odrazu a tlok dobry ale z jednej strony lekkko okopcony ;/
Potrzeba simering od walka zebatki zdawczej . Ale silnik nawet w tym stanie na 1 ! kopniaka zapalil wiec nie mam sie oco martwic ;D
Kolo juz wyprostowalem we 2 wzielismy wahacz leko wykrzywilismy rura i jest gites ;D
Narazie robie te najwazniejsze rzeczy potem zajme sie duperelami .

Jak ktos wie jak sie nalewaaa oleju do amortyzatorow to prosze napisad

Awatar użytkownika
Brunon K ver. 205
Weteran
Weteran
Posty: 559
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Siedlce

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Brunon K ver. 205 » sob 16 lip, 2011

RADI pisze:A wiec dzisiaj ogara gruntownie rozebralem
Za Simsona byś się wziął. <lol> A na poważnie to życzę powodzenia przy remoncie i tak jak inni, niecierpliwie czekam na fotki. :)
Obrazek
EMO

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Dargas » sob 16 lip, 2011

Szczepan pisze:Simson jest bardzo fajny :) A to prawda że ma 5 biegów bo widziałem gdzieś simka co ma tyle biegów ale nie wiem czy to prawda :P


Do Simsonów tworzą naprawdę sportowe części, które kosztują wiele majątku. Skrzynie 5 biegów można kupić na allegro(przynajmniej kiedyś można było) Do Simsonów tworzą też skrzynie 6 biegowe

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Szczepan » sob 16 lip, 2011

Dargas, no fajnie tak w simku 6 biegów mieć :) Prawie jak AM6 :) A co do tuningu to oryginalne część są bardzo drogie ale wytrzymałe :) Taki Simson to przeżyje wszystkie chińczyki i nadal będzie za***isty ;P

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: RADI » sob 16 lip, 2011

Marcin 205, Cholera sory bo akurat wspominalem ogara 900 :D

Simson jest rozebrany do ramy wiec ogladac nie ma co :P
Jak go zloze i ladnie wypicuje wtedy zrobie foto :D

[ Dodano: |20 Lip 2011|, o 12:06 ]
A wiec tak tutaj sa zdj simka :)
http://w565.wrzuta.pl/obraz/aN0KMKJsnLB/simson1
http://w565.wrzuta.pl/obraz/8K1X2vDl5NV/simson5
http://w565.wrzuta.pl/obraz/5r7hzYGL3tp/simson2
http://w565.wrzuta.pl/obraz/4UWoMX1tjoL/simson3
http://w565.wrzuta.pl/obraz/10iyN92ngu7/simson4

[ Dodano: |20 Lip 2011|, o 12:08 ]
Zalozylem w nim :
-Nowa opona a'la endruo xd
- Cylinder 60 cm3 ( nowy )
-Nowy tłok
-Nowe pierscienie
-Nowa swiece
-Nowy simering od walka zebatki zdawczej
-Nowa zebatke zdawcza
-Nowa linka gazu
-Odkrzywiłem wahacz ( kolo juz stoi prosto )
-Czesc szprych jest nowa


:)

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: Lukas995 » śr 20 lip, 2011

Fajna maszyna :D tylko ta owiewka.. :D

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: SIMSON S53 - RADI'ego ;ddd

Postautor: BeNeK » śr 20 lip, 2011

To takie produkowali seryjnie <szok>

Nawet nie wiedziałem i nie widziałem <szok> <facepalm>

Simsona gratuluje oklaski Trzymaj w oryginale dbaj i nie rób dużo km to będzie normalnie unikat <luzik>
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl