Arros, hmm w sumie nie patrzyłem tak na to
n0r3k pisze:tak, gdy kierownica wpada w drgania trzeba ostro przyspieszyć, a najlepiej oderwać przednie koło od ziemi
Dzięki za przydatną radę na przyszłość
Od razu mówię to tylko przymiarka nie pakujętego silnika bo po 1 nie jest mój 2 jest nie taki jaki bym chciał
I stało się, kolega mnie namówił bo sam zaproponował abym do niego przyjechał i przymierzył ten silnik jest walnięty jak ja bo silnik siedział w działającym quadzie. Ale w 4 godziny się wyrobiliśmy ze wszystkim
Być może będę taki silnik w przyszłości montował i patrząc na samo zdjęcie było by tyle problemów z tym że głowa boli jak widać wejść wejdzie o ziemię nie ocierałby nawet przy składaniu się z hamowaniem może gorzej ale nie jest znowu tragicznie. Chcieliśmy go odpalić i przejechać się no ale nie było sprzęgła łańcuch spadał a silnik wisiał na jednej śrubie...
W tym roku będę kupować motocykl jeśli kupię w wakacje jako że mam robotę z dwóch pensji zrobiłbym mu przegląd a BYĆ MOŻE w przszłym roku zimą coś bym działał i nie piszcie coś w stylu po co, po prostu chcę to zrobić.
@
Już od dłuższego czasu miałem podejrzenia że router bierze olej. Postanowiłem dać gęstszy i za 15zł kupiłem z beczki 15w40 postanowiłem przy okazji wyregulować zawory gaźnik i ustawić pływak. Prace przebiegły pomyślnie gdyż moto pięknie odpala ładnie trzyma obroty bez względu na temperaturę. Jak się okazało olej jednak je i to nieźle bo na ok 100km jeden x z miarki czyli ok 100ml, do tego v-max spadł że wolę nie pisać

okazało się że może obrócić silnikiem ręką co jest całkowicie niedopuszczalne biorąc pod uwagę jaka kiedyś była kompresja, kilka rzeczy wskazuje mi że to może być UPG i najprawdopodobniej tym się zajmę ale jeszcze nie wiem kiedy. Na razie planuję zrobić to porządnie tzn. pod nową uszczelkę splanować uszczelkę i cylinder oczywiście zależnie od stanu, dotrzeć zawory a przy okazji wymienić łożysko na sprzęgle. Chciałem dodać fotki ale chyba zrobię to później bo mam strasznie wolny nternet, pozdrawiam
