• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Podniesienie tyłu motorka

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
Tłoku
Weteran
Weteran
Posty: 378
Rejestracja: pn 14 mar, 2011
Lokalizacja: Opolskie :)

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Tłoku » sob 26 mar, 2011

Kup sobie przedlużki i podniosą ci tył gdzieś 4cm :)
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 przez Tłoku, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

Nie radze zakładać przedłużek amortyzatorów. Moja historia wyglądała tak. W zumico dałem przedłużki amortyzatorów 4cm. Oczywiście na wahacz zamontowałem gumę, że by łańcuch nie obcierał o wahacz. Po przejechaniu 50km łańcuch już się poluźnił na cięgłem go znowu z znowu przejechałem tym razem 30km i znowu łańcuch wisi. Pewnego dnia jechałem i łańcuch spadł zatrzymał się o pokrywę zębatki zdawczej i pękł wałek. Też dla tego nie radze wam montować przedłużek najlepiej będzie, jeśli Rolke od crossa sie zamontuje.

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: RADI » sob 26 mar, 2011

Dargas, Rolkę od crossa ? tzn. ?

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

RADI pisze:Dargas, Rolkę od crossa ? tzn. ?


Byś musiał taka Rolke nad wahaczem zamontować. Taką Rolke możesz kupić od napinacza łańcucha od crossa.

Awatar użytkownika
Tłoku
Weteran
Weteran
Posty: 378
Rejestracja: pn 14 mar, 2011
Lokalizacja: Opolskie :)

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Tłoku » sob 26 mar, 2011

Dargas, ale ja niemowie żeby podnieść go o 10cm tylko gdzieś o 5 maximum
bo jeżeli założy przedłużki gdzieś 7-10cm to jasne ze będzie chaczyć o wachacz.

A ty w zumico jakie przedłużki zakładałeś?


Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

W ZUMICO jak nawet zastosujesz przedłużki 2cm to już będzie haczyc o wahacz. U mnie łańcuch od wahacza jest jakieś 0,5cm.

Awatar użytkownika
Tłoku
Weteran
Weteran
Posty: 378
Rejestracja: pn 14 mar, 2011
Lokalizacja: Opolskie :)

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Tłoku » sob 26 mar, 2011

A to dlatego ci haczyło.W ogarze jest dużo miejsca Zresztą ,Wilku ma założone to sobie zobacz jak u niego to wygląda.;)
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 przez Tłoku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

Tłoku pisze:A to dlatego ci haczyło.W ogarze jest dużo miejsca Zresztą ,Wilku ma założone to sobie zobacz jak u niego to wygląda.;)


Ja mam ZUMICO GR500

samoo96
Weteran
Weteran
Posty: 504
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: GorzĂŞdĂłw
Kontaktowanie:

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: samoo96 » sob 26 mar, 2011

Dargas, Ile masz od łańcucha? :D To jest to samo co umnie prawie tzn ta sama rama silnik tylko inna obudowa.. ja mam z 1,5-2 cm luzu miedzy łańcuchem a wahaczem ;)
DoradziÂłem Ci coÂś..? :)
WciÂśnij 'pomĂłgÂł' albo postaw piwko..:)
________________________________________________
Pal gume a nie dusze..;D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/97134

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Wilku1122 » sob 26 mar, 2011

No ale Radi ma ogara 900 więc śmiało możesz zakładać te 4cm-5cm tylko nózki musisz przerobić bo nie będzie chciał stać ja już mam zrobione także jak coś to pisz ;)
PIEC!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

samoo96, Bym chciał ci jakoś udowodnić, że jest inna rama, ale mi sie nie chce. Po prostu z tego, co słyszałem to można w GB założyć przedłużki 6cm i łańcuch wcale nie haczy. U mnie jest inaczej 1cm przedłużka i już łańcuch jedzie po wahaczu :(

samoo96
Weteran
Weteran
Posty: 504
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: GorzĂŞdĂłw
Kontaktowanie:

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: samoo96 » sob 26 mar, 2011

Jestem przekonany z tego co wiem że ma taką samą rame jak u mnie..
DoradziÂłem Ci coÂś..? :)

WciÂśnij 'pomĂłgÂł' albo postaw piwko..:)

________________________________________________

Pal gume a nie dusze..;D



http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/97134

Awatar użytkownika
kriss3000
Specjalista
Specjalista
Posty: 174
Rejestracja: pn 17 sty, 2011
Lokalizacja: Proboszczewice/PÂłoĂąsk
Kontaktowanie:

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: kriss3000 » sob 26 mar, 2011

samoo96, jest jednak troche inaczej, bo u mnie w Zumico to nawet bez przedłużek trze
Wszystko na swoje priorytety, niestety...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

olddriver
Praktykant
Praktykant
Posty: 74
Rejestracja: śr 23 lut, 2011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: olddriver » sob 26 mar, 2011

W Bartonie łańcuch też mi trze bez przedłużek. Mam na pewno dobrze naciągnięty ale stale wycierające się ślizgacze, podkładki, opaski są na porządku dziennym. Rolka zamocowana do ramy nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jak wahacz się rusza na wybojach to się może urwać. Zamontowanie do wahacza - hmm może to i dobry pomysł, ale nie wiem jak to zrobić.
w sezonie 2011 - 1850 km na 72

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Podniesienie tyłu motorka

Postautor: Dargas » sob 26 mar, 2011

samoo96 pisze:Jestem przekonany z tego co wiem że ma taką samą rame jak u mnie..


Musisz uwierzyć ze jest inna jak znajdę czas to ci to udowodnię :)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl