• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: ReallY » ndz 11 sty, 2015

Cześć postanowiłem stworzyć ten temat w którym będzie można zadawać pytania dotyczące np. sprzedaży lub kupna pojazdów co jest potrzebne czego może nie być co koniecznie musi być itp. ogólnie jeśli ktoś ma jakiś problem niech pyta tutaj :)


Ja spytam pierwszy: Jeśli chcemy kupować pojazd motocykl/samochód z przeznaczeniem na handel i to jak to ma wyglądać?
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu


Arros
Praktykant
Praktykant
Posty: 46
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Lokalizacja: WrocÂław

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: Arros » pn 12 sty, 2015

Mniej więcej podobnie jak z kupowaniem pojazdu dla siebie.

Jedyna różnica jest taka, że w świetle prawa, jeśli posiadasz pojazd przez okres czasu poniżej 6 miesięcy, będziesz zobowiązany zapłacić podatek dochodowy (19%) od zarobionej na nim kwoty. Robisz to przy zeznaniu podatkowym na początku roku, za rok poprzedni, w którym sprzedałeś pojazd.

Oczywiście podatek od czynności cywilnoprawnych jak najbardziej obowiązuje.

Niektórzy próbują to obchodzić wypisując na przykład umowy in blanco, aczkolwiek nie polecam.

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: sasek94 » wt 13 sty, 2015

Rally , zgłoś się na gadu, to Ci wyjaśnie.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: n0r3k » wt 13 sty, 2015

sasek94, pisz tu, wszystkim sie przyda ;)
też mam dylemat bo kupilem nsr za 900zł a sprzedał za 2000 przed upłynięciem 6 miesięcy, nigdzie jej nie rejestrowałem ale umowa na mnie była i niewiem czy opłacić skarbówke czy nie :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: sasek94 » wt 13 sty, 2015

Po 1, nie pierdolić się tylko handlować sprowadzonymi.
Po 2, jak zarejestrowany pisać dużą kwote przy zakupie, małą przy sprzedaży.
Albo trzymać 6 m-cy.
Najlepiej wychdodzi opcja sprowadzane.


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: n0r3k » wt 13 sty, 2015

dobra ale ja ja kupilem przypadkiem, to w takim wypadku opłacić ten podatek?
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: sasek94 » wt 13 sty, 2015

Tak, bo kupiłeś z zamysłem zarobku.
Była kiedyś sprawa, że gościowi udowodnili, iż kupił samochód z zamysłem zarobku, miał go rok i tak musiał zapłacić.

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: Dominxd » wt 13 sty, 2015

n0r3k, piszesz umowe na mniej niż kupiłeś albo tyle samo i dopisujesz uwagę typu: uszkodzony silnik

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: n0r3k » wt 13 sty, 2015

no teraz to i ja już wiem :P
kupiłem za 900 uszkodzoną a sprzedałem normalnie jako sprawną. ch** tam może zapłace.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: Olo » śr 14 sty, 2015

Do 1000zł nie płaci się podatku ;)
Najlepiej jak masz w umowie że kupiłeś uszkodzoną jak coś
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: n0r3k » śr 14 sty, 2015

tak mam, ale po 2 miechach ją sprzedałem za 2k :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

ralkna
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 sty, 2015
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: ralkna » ndz 25 sty, 2015

to nie jest wtedy tak, że skoro kupiłeś uszkodzoną a sprzedałeś sprawną, to przecież włożyłeś w maszynę jakiś wkład swój i teraz nie powinno się tego odliczyć od całego opodatkowania?

proszę dajcie znać - mocno mnie to interesuje!

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Kupno-Sprzedaż pojazdu czyli papierkowa zabawa.

Postautor: ReallY » śr 25 mar, 2015

Cześć, mam takie pytanko mianowicie jak to teraz wygląda i jakie są koszta rejestracji motocykla sprowadzonego czy też motoroweru chciałbym dostać informacje na dzień dzisiejszy oczywiście :D
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl