Postautor: Arros » pn 12 sty, 2015
Mniej więcej podobnie jak z kupowaniem pojazdu dla siebie.
Jedyna różnica jest taka, że w świetle prawa, jeśli posiadasz pojazd przez okres czasu poniżej 6 miesięcy, będziesz zobowiązany zapłacić podatek dochodowy (19%) od zarobionej na nim kwoty. Robisz to przy zeznaniu podatkowym na początku roku, za rok poprzedni, w którym sprzedałeś pojazd.
Oczywiście podatek od czynności cywilnoprawnych jak najbardziej obowiązuje.
Niektórzy próbują to obchodzić wypisując na przykład umowy in blanco, aczkolwiek nie polecam.