• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Simson RG 80 :D

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » wt 18 lut, 2014

na filmiku nie jechałem nawet 100 nie było się gdzie rozpędzić

zagraj1234 pisze:Bardzo fana baza do odbudowy.
Mam silnik o poj 140cc i na przełożeniach 16/46 przekroczyć 110kmh(mierzone gpsm) można jedynie z przepaści a co dopiero o połowę mniejszą pojemnością :D


Gps ostro przekłamuje jak ja mierzyłem to na jednym jechałem 80 na drugim 50 a na innym 180 :d

KucaQ pisze:Dalej ten wynalazek "jeździ" 120km/h czy wreszcie zszedłeś na ziemię?


Nie jechałem z pełna predkością. Żeby jechać ok 120 musiał by wejść w rezonans na 6 biegu
Ostatnio zmieniony wt 18 lut, 2014 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » wt 18 lut, 2014

PsYcHo pisze:Gps ostro przekłamuje jak ja mierzyłem to na jednym jechałem 80 na drugim 50 a na innym 180

Taa, a na czwartym skali zabrakło?

To co, wolisz wierzyć chińskiemu licznikowi kolegi skuterka, albo samochodowemu? Nie ośmieszaj się.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » wt 18 lut, 2014

Nie ufam chińskim sprzętom, 6 biegu pojade 100 km/h bez rezo

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » wt 18 lut, 2014

To skoro nie ufasz nawet GPS-owi, to powiedz mi, jak zmierzyłeś te rzekome 100km/h? Liczyłeś czas przejazdu między słupkami przy drodze czy jak? Proszę, wytłumacz mi to, bo póki co pogrążasz się jeszcze bardziej.
Najprościej będzie jak powiesz prawdę, że leci stówę ale z problemami i tyle, a nie kity wciskasz.
Ostatnio zmieniony wt 18 lut, 2014 przez KucaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » wt 18 lut, 2014

Nie zmuszę cię do uwierzenia zablokowana rg leci 80km/h jest cięższa i nie ma spawaka strojonego na 10k rpm a mierzone było z autem, gps i innymi moto Nie musisz w to wierzyć ale to jezdzi m/w 120

KucaQ pisze:że leci stówę ale z problemami i tyle, a nie kity wciskasz.


100 z problemami pojedzie twój chinol
Ostatnio zmieniony ndz 23 lut, 2014 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » pn 24 lut, 2014

Człowieku, ale ja nigdzie nie napisałem, że Ci nie wierzę, tylko chcę abyś mi po ludzku wytłumaczył jak to zmierzyłeś.
I ja przyznaję, mój chinol nawet stówy nie poleci, bo nie mam 140cc, ale nie wciskam przynajmniej kitów na forum :]
Ostatnio zmieniony pn 24 lut, 2014 przez KucaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
carlos
Weteran
Weteran
Posty: 544
Rejestracja: pt 09 gru, 2011
Lokalizacja: KoÂło

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: carlos » pn 24 lut, 2014

Moze to wyciąga koło 100kmh :D 120 jest nie realne :) ale projekt fajny :D znam pełno ludzi którzym am6 szło "140kmh" a mój koso zsynchronizowany z gpsem idealnie wskazywał wartości koło 110kmh :) a był to 74cc po zmianie przełozeń na takie gdzie się cięzko było pozbierać bo totalnie na vmax
Zumico GR500 swap Cagiva Mito 125 ---> Suzuki GS500

Awatar użytkownika
kawalarz13579
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 47
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: SuwaÂłki

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: kawalarz13579 » pn 10 mar, 2014

A może po prostu niektórych boli że stary pierdzący komar z małą pojemnością daje sobie nieźle rade...

Fajny projekt
[center][COLOR="Red"]
Nie pij za kierownicÂą. Stukniesz kogoÂś w zderzak i sobie rozlejesz.[/COLOR]
[/center]

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: n0r3k » pn 10 mar, 2014

a może nie? może po prostu dla niektórych to kawał ulepa wyglądającego jak gówno?
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
kawalarz13579
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 47
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: SuwaÂłki

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: kawalarz13579 » pn 10 mar, 2014

Od czegoś trzeba zacząć, żeby to wyglądało i jeździlo. Nie jest to skończone moto. Wolałbym zrobić taki pocisk na normalnej ramie z silnikiem japonskim niz jezdzic na plastikowej zabawce.

Powodzenia w pracach. Widze potencjał i bezawaryjnosc w tym silniku. :)

Pisałeś że remont silnika. Góra tez? Jeśli tak to szlif na 95cc (tłok z mbx 51.50mm to max) wyzsze strojenie cylindra, inny spawaczek gaznik 28 i mozna cos uzyskać. I duzy plus za tarczę. <okok>
Ostatnio zmieniony pn 10 mar, 2014 przez kawalarz13579, łącznie zmieniany 3 razy.
[center][COLOR="Red"]
Nie pij za kierownicÂą. Stukniesz kogoÂś w zderzak i sobie rozlejesz.[/COLOR]
[/center]

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » pn 23 cze, 2014

Zapraszam również na stronę projektu https://www.facebook.com/SimsonSwapRg80 ... e=bookmark

Awatar użytkownika
kedzior96
Weteran
Weteran
Posty: 389
Rejestracja: pn 06 lut, 2012
Lokalizacja: Goteborg

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: kedzior96 » pn 23 cze, 2014

to ma jechać 120? https://www.facebook.com/photo.php?v=23 ... =2&theater

nagraj filmik trzymając w ręce GPS oczywiście z kamerką bo tylko się ośmieszyłeś, a co do licznika to może nawet przekłamywać o 20km/h a chiński to jeszcze więcej, wiem co mówię u kumpla licznik przekłamywał o jakieś 18km/h. także w licznik to ja nie wierzę ani nikt inny z tego forum, sory nikt ci nie wierzy dopóki nie udowodnisz,
quattro !!
a4 b5 us 2.8 q :] <okok>

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » sob 28 cze, 2014

kedzior96, przełożenia zmieniałem, wcześniej było 16/33 na kole 17 cali teraz jest 14/35 na 16 calowym. Na filmiku wydaje się ze jest wolno, teraz pojadę realne 100km/h. Wrzucałem na fp zdjęcie z ulyssle speedometr
Ostatnio zmieniony sob 28 cze, 2014 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kedzior96
Weteran
Weteran
Posty: 389
Rejestracja: pn 06 lut, 2012
Lokalizacja: Goteborg

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: kedzior96 » sob 28 cze, 2014

Obrazek

po mojemu to 95km/h a nie 100 km/h i jeżeli to według GPS leci 120 to proszę o filmik nagrywający jazdę i że na GPS wskazuje km i wskoczy 120km/h :)
quattro !!
a4 b5 us 2.8 q :] <okok>

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » ndz 29 cze, 2014

kedzior96, czytanie ze zrozumieniem się kłania -.- czytałeś mój poprzedni post i opis zdjęcia na fb?



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl