• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Brak sygnału, telewizja analogowa

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: ReallY » śr 05 lut, 2014

Witam. Jak wszyscy wiemy została wprowadzona telewizja analogowa i od tego czasu zauważyłem że moja babcia narzeka że nie ma sygnału gdy moto jest odpalone bądź przejeżdżam. Jest na tyle źle że muszę wyprowadzić moto na drogę i odjechać jak najszybciej inaczej wyleci na mnie z miotłą <troll> Sądziłem że to wina źle ustawionej anteny ponieważ niegdyś tak było po przejechaniu każdego samochodu. Jak się później dowiedziałem praktycznie wszyscy którzy mają telewizję analogową nie mają sygnału gdy mijam ich dom bądź stoję pod nim, wiejscy mechanicy twierdzą że mam przebicie na cewce no dobra ale ja i 4-5 innych kolegów też mamy? Spotkaliście się z takimi przypadkami? Może macie jakieś pomysły jak temu zaradzić po za nie używaniem moto? :D
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu


sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: sasek94 » śr 05 lut, 2014

magneto, cewki duże zaburzenie fali elektromagnetycznych :)
klasyka

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: to&owo » śr 05 lut, 2014

chodzi o telewizję cyfrową :D
u mnie dziadek prawie zawału dostał jak napierdalałem motorynką podczas "samego życia".
powiem ci ,że nie wiem co jest grane. coś chyba z iskrownikiem ? a może fajkę masz do bani ,albo świece bez tego opornika czy coś tam.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: ReallY » śr 05 lut, 2014

sasek94, Spotkałeś się z czymś takim? :D


I wyszczy we 4 mamy to zjebane? Nie sądzę :P Dodam że na starym silniku to samo było :D
Ostatnio zmieniony śr 05 lut, 2014 przez ReallY, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: Yautja » śr 05 lut, 2014

Właśnie dlatego w przewodach WN i świecach stosuje się oporniki przeciwzakłóceniowe.Zobacz jaką masz świecę i fajkę ,bo tam własnie montowane są oporniki.Świeca z takim rezystorem to np. CR7HSA(R oznacza opornik).Mam też kabel+fajkę NGK i na fajce mam elegancko oznaczenie rezystora 5kOhm.
Obrazek


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: n0r3k » czw 06 lut, 2014

Yautja, wreszcie wiem, do czego ten opornik służy :D teraz w nsrce chwilowo mam świece bez opornika, i sąsiedzi też mówią że jak przejeżdżam to sygnał zakłócam, a wcześniej tego nie było na świecy z opornikiem :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: to&owo » czw 06 lut, 2014

to by sie zgadzało. Brata ksr zakłóca sygnał a Ogar nie .

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Brak sygnału, telewizja analogowa

Postautor: ReallY » czw 06 lut, 2014

Świecę mam bez opornika, poszukam może mam jakom z oznaczeniem R
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl