• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Zimowa jazda !

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Zimowa jazda !

Postautor: szymo_97 » sob 07 gru, 2013

NSR z grubsza taka jak RG :D
Gdyby Suzi odpalało to również nim bym się zabawiał dzisiaj na lodzie :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530


Awatar użytkownika
dominix36
Majster
Majster
Posty: 128
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: Trzeϝ

Re: Zimowa jazda !

Postautor: dominix36 » sob 07 gru, 2013

Nom jest fajna frajda podrfitować po podwórku, leśnych dorgach itp. ale nie na lodzie na głownej :p, fajnie jak np. moto zgasnie na 4 biegu to na luz nie musisz wbijać, ślisko to kopiesz kolko sie zakręci i odpala xD

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Zimowa jazda !

Postautor: szymo_97 » sob 07 gru, 2013

dominix36, to co opisujesz to musi być naprawdę bardzo ślisko. Takiego czegoś nie lubię, bo już nie ma kompletnie panowania.

Ja lubię najbardziej pole przysypane max 5cm śniegu. Wtedy masz w miare panowanie nad tym gdzie jedziesz, nie ucieknbie tak szybko, ale możesz już zarzucać bez strzelania ze sprzęgła itd :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Awatar użytkownika
dominix36
Majster
Majster
Posty: 128
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: Trzeϝ

Re: Zimowa jazda !

Postautor: dominix36 » sob 07 gru, 2013

No to juz na lodzie, fajnie na lesniej dordze, bez problemowo mozna leciec bokiem :P

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Zimowa jazda !

Postautor: Bumek » ndz 08 gru, 2013

Nie wiem jak jest u was, ale w ogarku przy lekkim szlifie plastiki nie dotykały ziemi, to można było poryzykować :D
Obrazek


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowa jazda !

Postautor: n0r3k » ndz 08 gru, 2013

szymo_97, ja się nie chce w to bawić, bo ja lubie ryzykować, a nsrki mi bedzie szkoda w razie gleby. ogarem robiłem zakręty przy 20-30km/h praktycznie na lodzie, nie raz się glebą kończyło :D ale ogar sie opierał na podnóżkach i zero strat. pozatym duży skręt, więc można było sobie na więcej pozwolić, nsrką zaraz bym leżał bo to skręca tyle co nic.
no i ogólnie ogar był jak zabawka, prosty do opanowania, nsrka to jednak gabarytami nie zachęca do takich zabaw.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Zimowa jazda !

Postautor: Daniel557 » ndz 08 gru, 2013

Osobiście w zime nie zamierzam ani razu więcej śmigać. W zeszłym roku ponad pół zimy przejeździłem normalnie po drogach w temperaturach średnio -2 stopnie i zero frajdy z tego. Wstać potem z moto ciężko bo kolana tak bolą, a ręce nawet jak miałem 2 pary rękawic chciały odpaść. A ile rdzy maszyna miała, ośkę tylnego koła trzeba było ciąć żeby wgl. ruszyła się jakoś, łańcuch smarowany niby był, ale zaczął się strasznie rozciągać i spadać więc też do wymiany poszedł. Cylinder cały w rdzy a głowica biała z nalotem soli. Okropnie to wyglądało. Generalnie dla mnie to szkoda zdrowia i maszyny, niech sobie odpocznie w zimie i nie łapie rdzy :D

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Zimowa jazda !

Postautor: Dominxd » ndz 08 gru, 2013

Jak jest jakaś odwilż lub wgl nie ma śniegu to czasem przejadę się po okolicy. Ogółem to szkoda zdrowia na takie jeżdżenie na siłę.
W tym roku żeby się nie nudzić to może przygarnę Fiata CC :D

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Zimowa jazda !

Postautor: to&owo » ndz 08 gru, 2013

ja jeździłem po niesolonych drogach i maszyna ok. ale ciągle niedogrzany silnik ,wszędzie zimno ,ja pierdylę xD

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowa jazda !

Postautor: n0r3k » ndz 08 gru, 2013

kalesony, spodnie narciarskie, grube skiery i zimowe trapery, kilka bluz i kurtka narciarska, rękawice grube i cieplutko :) jedyny problem to parujaca szyba w kasku :/
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Zimowa jazda !

Postautor: szymo_97 » ndz 08 gru, 2013

n0r3k, to jaki Ty masz kask? Mój HJC CS-R1 będzie miał zaraz 2 latka, a dalej nic nie paruje :)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowa jazda !

Postautor: n0r3k » ndz 08 gru, 2013

szymo_97, Shiro staroć, bez anti-foga, nosek zgubiłem, paruje jak tylko chłodniej się zrobi. ale na gwiazdke zmieniam :D dlatego musiałem z otwartą szybą jeździć, więc japa zmarznięta zawsze no i ręce bo rękawice jakie by nie były to mi nie pomogą już :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl