• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

HONDA NSR 125

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

Re: HONDA NSR 125

Postautor: Kubek! » pn 23 wrz, 2013

n0r3k, jak oszczędzasz silnik na dotarciu to wiadome, że będzie zamulony.... Jak zaczniesz normalnie śmigać to muł odejdzie w zapomnienie :D
Stop! Teraz Kubuss !
Derbi za***rdala szybciej niÂż Katana
Nakurwiam se SendÂą
NANANANANANA !!!


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » pn 23 wrz, 2013

właśnie o to chodzi, że nie zamulam, początkowo spokojnie a teraz korzystam z pełnego zakresu obrotów :D pożyjemy zobaczymy :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: HONDA NSR 125

Postautor: to&owo » pn 23 wrz, 2013

u brata było to samo ,potem gdzieś tak po 700km było już sporo lepiej.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » pn 23 wrz, 2013

speeder, słyszałem dziś to samo na forum nsr, dlatego sie narazie nie przejmuje :) sprawdze tylko jutro kompresje i podocieram :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: szymo_97 » pn 23 wrz, 2013

Nie wróży to dobrze... ;/

Kubek!, ciekawe historie opowiadasz. Ja nigdy nie widziałem żadnej zależności między docieraniem, a późniejszymi osiągami, a miałem do czynienia z docieraniem i 2t i 4t i nowych silnikow i samych zestawów itd. Docierałem na różne sposoby, ale zawsze efekt był ten sam - dobra praca i odpowiednia moc/kompresja, więc stwierdziłem, że to nie ma sensu i od tamtej pory jeżdżę normalnie na dotarciu.

Kwestia nieprzegrzewania. To jest LC z termostatem, więc właściwie może jeździć jak mu się podoba i nie przegrzeje (nie licząc jakiś mocno ekstremalnych warunków jak palenie gumy, gazowanie na postoju itd.)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » pn 23 wrz, 2013

szymo_97, jedyne co, to przy takiej dynamiczniejszej jeździe silnik może się szybciej dotrzeć, ale też nie można przesadzić żeby nie zatrzeć :D tak samo jak mit o zwiekszaniu dawki oleju (w 2t) przy docieraniu - bezsens :) tylko wydłuża okres docierania, a nic nie zmienia. lepiej na okres docierania wzboganić delikatnie mieszanke paliwo-powietrze :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: HONDA NSR 125

Postautor: to&owo » pn 23 wrz, 2013

dokładnie ,ja każde docieranie ,nawet żeliwo traktuję jak normalną jazdę ,z dynamicznym przyśpieszaniem . poprostu nie pałuję jak idiota i pilnuję temp. inaczej moim zdaniem nie ma sensu.

Awatar użytkownika
carlos
Weteran
Weteran
Posty: 544
Rejestracja: pt 09 gru, 2011
Lokalizacja: KoÂło

Re: HONDA NSR 125

Postautor: carlos » wt 24 wrz, 2013

Istotne w docieraniu jest żeby nie przegrzać, ale co płynu chłodniczego ?? Przecież to jest 2t. Czterosuw oddaje ciepło przez 2 z 4 suwów xD a 2t nie ma ciepła kiedy oddać non stop praca sprężanie praca sprężanie, do czego zmierzam?? A do tego że w silnikach 2t tuleja tudzież nicasil ogólnie gładź po której pracuje tłok nie zawsze zdąży oddać ciepło na ciecz i wtedy jest ząk jak się zatrze, jak wiadomo na dotarciu jest większe tarcie więc i gładź dostaje większej temperatury jak normalnie. Dlatego często spotykasz się np. na mielochu jak piszą cylinder aluminiowy szybciej oddaje ciepło, no bo to jest w 2t bardzo ważne. Dlatego wszystko zgłową docieranie też. Tyle ode mnie.
Ostatnio zmieniony wt 24 wrz, 2013 przez carlos, łącznie zmieniany 1 raz.
Zumico GR500 swap Cagiva Mito 125 ---> Suzuki GS500

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » wt 24 wrz, 2013

temperatury teraz pilnuje bo tamtym przegrzaniu, caly czas w normie ;) ale staram sie z kazdych obrotow korzystac, oczywiscie z glowa :)

A z nowości - jebać docieranie, jedziemy z trzecim remontem xD znów jest coś ch**owo spasowane (szłyszałem, że w tej firmie cylindry suwmiarkami mierzą...). Już mi na czasie nie zależy, poczekam, aż motor-tech zacznie przyjmować zlecenia i tam mi to zrobią :)
Ostatnio zmieniony wt 24 wrz, 2013 przez n0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
b0r3gi
Majster
Majster
Posty: 86
Rejestracja: pt 02 lis, 2012
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie

Re: HONDA NSR 125

Postautor: b0r3gi » wt 24 wrz, 2013

n0r3k, ty to masz pecha człowieku :)

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » wt 24 wrz, 2013

wszystko przez ten pośpiech i pechowy zbieg okoliczności... bo akurat jak mi sie zatarła, to w motor-techu przerwali przyjmowanie zleceń. tam by zrobili porządnie. trudno, teraz to już w pół godzinki to wymienie :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
b0r3gi
Majster
Majster
Posty: 86
Rejestracja: pt 02 lis, 2012
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie

Re: HONDA NSR 125

Postautor: b0r3gi » wt 24 wrz, 2013

n0r3k, jak sie człowiek śpieszy to sie diabeł cieszy :) trzeba było być cierpliwym i zrobić raz a porządnie ;)

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » wt 24 wrz, 2013

b0r3gi, no trzeba było, trzeba, tylko jak mówie oni to ogłosili pare dni po zatarciu nsrki, i do tej pory nie przyjmują zleceń :/ także to jest kawałek czasu, szukałem alternatywy to sobie k***a znalazłem :P
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: HONDA NSR 125

Postautor: to&owo » wt 24 wrz, 2013

co za ku*** ,żeby coś spierdolić 3 razy to trzeba być... i jeszcze dobrą kase za to brać.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » pn 14 paź, 2013

tak było wiosną:

Obrazek

tak jest jesienią:

Obrazek

Obrazek

Plany:
-Vertex
-planowanie głowicy
Późniejsze plany:
-nowe klocki przód
-stalowy oplot przód

a do końca sezonu śmigamy na 7 barach :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl