• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Kinga XT by KucaQ

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » śr 19 cze, 2013

Malowałem sam cylinder i głowicę, więc tylko kartery i ramę okleiłem papierówką i jazda <troll>
Problemu nie miałem, ale jak chcesz zrobić to porządnie, to wyjmij silnik z ramy, ładnie wyszlifuj, odtłuść i maluj, ja tylko pędzelkiem przeleciałem, żeby czysto było i malowałem, to po 2 tyg. farba odpadać zaczęła :D
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » pt 21 cze, 2013

No to zaktualizuję troszkę :)

Dzisiaj zabrałem się za rozwiązanie problemu wyskakujących biegów. Rozebrałem prawą stronę silnika i zabrałem się za robotę, wszystko poszło gładko, no ale co by życie nie było za kolorowe oczywiście coś musiało się spier*lić <uoee>
Gdy dokręcałem te gówienko ze sprężyną nagle poczułem, że lżej się wkręca, najprawdopodobniej poszedł gwint. Ale nic, skręciłem wszystko i lata, wypaść nie powinno. Biegi wchodzą lżej, nie wyskakują, także jest ok ;)
I fotka z dnia dzisiejszego :P
Obrazek

Niedawno wpadłem na pomysł, gdzie włożyć moduł, żebym mógł go odłączyć/podłączyć bez odkręcania siedzenia, schowałem go do schowka pod siedzeniem, nawet praktycznie, a schowka nie używam ;)
Obrazek

No i przedwczoraj byłem na przejażdżce, to korzystając z tego, że mi zgasł to zrobiłem 2 fotki <troll>
Obrazek
Obrazek

Pozdr.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: Daniel557 » pt 21 cze, 2013

Kurcze, zazdroszczę Ci łosia w takim stanie, mój ciągle się sypie :] Wiele bym dał żeby jeździł bezawaryjnie :) Chociaż prawie 2 tyś. km bez awarii to i tak jest coś, tylko pierdoły typu pękający błotnik itp. :D

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » pt 21 cze, 2013

Mojemu też ciągle coś dolega ;)
Nie jest taki doskonały.

Coraz intensywniej myślę nad zmiana na Zippa Nekena <mysli>
Nawet z nudów już wystawiłem ogłoszenie :p
http://tablica.pl/oferta/king-los-125cc ... 36BKf.html
Ostatnio zmieniony pt 21 cze, 2013 przez KucaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: CZARO » pt 21 cze, 2013

KucaQ, Co tam dokręcałesz żeby te biegi lżej wchodziły?Bo u mnie wyskakuje mi 3 czasami i ciężko chodzą
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...

Mercedes 190 by Czaro!


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » sob 22 cze, 2013

Tu masz poradnik, dokręcałem to co w poradniku podane ;)
http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=6005&start=0

EDIT:
Dzisiaj rozkręciłem ponownie prawą stronę silnika, a szczęście okazało się, że gwint na tym chu**stwie jest cały, ale i tak wkleiłem go na Poxipol <troll>
Później miał przyjechać kumpel, żeby przełożyć cewki do mojej podstawki i sprawdzić czy śmiga, biorę śrubokręt do ręki, odkręcam śrubkę , pyk, poszło lekko, jedziem drugą, następna poszła lekko, no nic. Ale patrze, kuźwa, coś krótkie są, spojrzałem na podstawkę i znalazłem resztę śrubek. Nie wiem, czy były wklejone czy co, ale wiem, że nowy iskrownik to jest mus.
Wieczorem zamawiam, więc lajt, ale jak przyjdzie i wszystko będzie ok, to biada sprzedającemu, już mu współczuję rozmowy z moim tatą <troll>
Także nawet oleju do silnika nie zalewałem, bo jak wyjmę iskrownik to wszystko wylata - syzyfowa praca.
Przykręciłem dekiel i umyłem Kinię, co by brudna nie stała :D
Podsumowując - do końca tygodnia Kinga stoi, potem tydzień jazdy, 2 tygodnie będzie stała, 2 tygodnie jazdy i 3 tygodnie znów będzie stała, czyli w wakacje może miesiąc pojeżdżę, bo pierw kolonie, potem żniwa, a po żniwach rozkręcamy Kinię i poprawiamy fabrykę ;)

No to kilka fotek :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Komentujcie ;)
Ostatnio zmieniony ndz 23 cze, 2013 przez KucaQ, łącznie zmieniany 2 razy.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Monster96
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: Monster96 » ndz 23 cze, 2013

http://imageshack.us/a/img827/629/x5o6.jpg - ty trollerze :D


ładna kinia , zrób mi taka ^^
Moja Honda Szybsza niÂż wyglÂąda !

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » ndz 23 cze, 2013

Monster96, no wiesz, Kinga jest już po, ale nie chcę robić dzieci za szybko :D

Właśnie zamówiłem iskrownik i od razu za jedną paczką cewkę WN, jak się okaże, że nie iskrownik, to będzie wiadomo, że cewka, się ogarnie :D
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: Daniel557 » pn 24 cze, 2013

Jak tak patrzę to szkoda by mi było wymieniać na Naked'a. Kinia śliczniutka, nowy silnik, kupę czasu jak i pieniędzy musiałeś w to wpakować. Mnie by serce bolało gdybym miał sprzedawać taki motocykl, no chyba że bym kupił coś turystycznego co mam na oku :D

Awatar użytkownika
Monster96
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: Monster96 » wt 25 cze, 2013

KucaQ, Nie rób siary i nie próbuj nawet tego sprzedawać !
Moja Honda Szybsza niÂż wyglÂąda !

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » wt 25 cze, 2013

Monster96 pisze:tego

Dzieki xD

problem gaśnięcia rozwiązany! Dzisiaj kurier przywiózł iskrownik i cewkę WN, włożyłem nowy iskrownik, po porównaniu starego i nowego, było widać, że stary ma ślady przepalenia. Włożyłem, trochę było problemów, musiałem uszczelkę ze starego do nowego włożyć, bo wejść w karter nie chciał, ale jakoś się udało i lata, przejechałem 20km ostro dałem jej w piz*ę i nie zgasła, nie strzela już nawet z wydechu, ale pukanie nadal jest i wiem już czego to jest wina - magneto puka o impulsator. Także cewka WN pozostaje na zapas ;)

Dzisiaj byłem u kumpla i pokazał mi zajebistą lampę tylną i kierunki, obydwie części diodowe, za śmieszne pieniądze, ma mi je przytrzymać i w wakacje od razu biorę. Ale nie powiem jaka ta lampa ani za ile, ale będzie na pewno ;D
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Monster96
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: Monster96 » wt 25 cze, 2013

KucaQ, A mówiłem ze iskrownik ? Słuchaj się wujka monstera to wyjdziesz na ludzi ;]
Moja Honda Szybsza niÂż wyglÂąda !

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » śr 26 cze, 2013

No widzisz :D
Wspólnymi siłami do tego doszliśmy :D

Ja dzisiaj otrzymałem zajebistą wiadomość, w sumie to sam ją stworzyłem <troll>
Po żniwach, najprawdopodobniej stanę się posiadaczem Kingwaya Yamasaki <radocha>
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
cinek1998
Specjalista
Specjalista
Posty: 161
Rejestracja: czw 25 kwie, 2013
Lokalizacja: Jaworzno-ÂŚlÂąsk

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: cinek1998 » czw 27 cze, 2013

KucaQ, nie rób tego :(

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Kinga XT by KucaQ

Postautor: KucaQ » czw 27 cze, 2013

Dlaczego?
Yamasaki z silnikiem AM6 to świetne połączenie, do tego różowiutki cylek 90cc i tłok Meteor'a i baja :)
A jeszcze lepszym połączeniem będzie Kinia i Yamasaki, to będzie odlot <smile> <we>
Nie bój żaby, nie zamienię Kini na co innego, po prostu dokupię drugi motorek do szaleństwa po lasach czy w zimę. Wszyscy kumple mają enduro i latają sobie po lasach, a mnie ogranicza to, że mam choppera :]

No to coś dla odświeżenia :D
Obrazek
Obrazek

No więc przyszło do mnie koło, szpryszka 15 cali, na oponie 130/90, jutro jadę się podpytać po ile u mnie w mieście mają 120/70 i umówić się na konkretny termin z tokarzem, ażeby dopasował koło, do Kini :)
Koło oczywiście od razu wyczyściłem, ale szprychy do końca nie puściły, jutro kwas pójdzie w ruch :D

No i fota z przejażdżki.
+ zgubiłem blachę.
Obrazek

Oceniajcie :)
Bayeriche Motoren Werke



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl