• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Polerowanie?

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
PanWojtek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 355
Rejestracja: sob 02 lis, 2013
Lokalizacja: Śląsk (Katowice)
Pojazd: Junak 901 RS

Polerowanie?

Postautor: PanWojtek » wt 03 gru, 2013

Siemanko, zbliża się sima (temp. spada do okolic zera stopni), jako że na "tjuning" mechaniczny mam za mało funduszy to postanowiłem zabrać się za wizualke, tj. częsci srebrne itp zrobić na tzw. "lustro",kupiłem taki cuś napromocjii za 5 zł http://intermotors.pl/product-pol-25017 ... -150g.html

Chcę teym zrobić między innymi:
-Wlew paliwa
-wsporniki podnóżków (kierowcy i pasażera)
-Kierownice (być może)
-Tylni spoiler (jak zwał tak zwał, każdy wie o co mi chodzi :) )
-Dekle filtra powietrza
-Ta "pseudo" chromowana końcówka wydechu

Oraz inne srebrne części moto

proszę was o porady co wypolerować na "lustro" oraz czego użyć
Ostatnio zmieniony wt 03 gru, 2013 przez PanWojtek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Polerowanie?

Postautor: n0r3k » wt 03 gru, 2013

PanWojtek, polerkę na lustro wykonuje się jedynie na aluminium. plastiki są pomalowane i ich nie spolerujesz. polerowanie aluminium trzeba zacząć od zdarcia warstwy farby o ile taka występuje. potem bierzesz papiery wodne, w zależności od głębokości rys zaczynasz od odpowiedniej grubości, ale najlepiej zacząć np od 400, potem 800, 1000, 1500, 2000 i 2500, im więcej papierów wykorzystamy tym lepszy będzie efekt. no i oczywiście trzeba cały czas polewać wodą polerowaną powierzchnie. po tym bierzemy filc i pastę polerską którą rozprowadzamy po powierzchni i potem wszystko jedziemy filcem na lustro.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Polerowanie?

Postautor: Bumek » wt 03 gru, 2013

Do filca polecam maszynkę, będzie o wiele łatwiej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Polerowanie?

Postautor: n0r3k » wt 03 gru, 2013

wiertarka wystarczy :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Polerowanie?

Postautor: KucaQ » śr 04 gru, 2013

Chyba, że chcesz się męczyć i możesz ręcznie :p
Ja polerkę zawsze robię tak: zrywam lakier papierem 360/400, potem szlifuję papierami 600, 800, 1200, 2000 i 2500, wtedy uzyskujesz efekt zamglonego lustra, następnie nakładam pastę i wiertarką poleruję element, pierw zwykłym filcem, a potem krążkiem bawełnianym. Efekt? Po filcu masz lustro, ale po bawełnie jest perfekcyjne lustro, oczywiście taki efekt uzyskasz o ile odpowiednio wyszlifujesz powierzchnię :)

Tu masz kilka moich prac: :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dekle wyglądałyby lepiej, ale po prostu już mi się nie chciało, bo prawy dekiel polerowałem 3 tygodnie, a lewy 2 (początkowo obleciałem go szlifierką i widać jak ch**owo jest, prawy szlifowałem ręcznie i jest o wiele lepiej).
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
PanWojtek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 355
Rejestracja: sob 02 lis, 2013
Lokalizacja: Śląsk (Katowice)
Pojazd: Junak 901 RS

Re: Polerowanie?

Postautor: PanWojtek » pn 09 gru, 2013

Wczoraj zająłem się podnóżkami kierowcy i wyszło nawet nawet jak na mój pierwszy raz :) efekt nie jest powalający z powodu wielu głębokich dziurek na materiale ale w porównaniu jak wyglądały przedtem to wg mnie jest git :)

Jak zrobię wszystko to zarzucę fotki :)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl