• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Jakiś syf na przeglądarce

Rozmowy o wszystkim innym niż motoryzacja.
Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Dominxd » ndz 27 kwie, 2014

Witam, komp ostatnio złapał mi jakiś syf, w sumie to czepiło się tylko przeglądarki, wyświetla głupawe reklamy itd. Jak się tego pozbyć?
Obrazek
Obrazek

nazywa to się jakoś Browse Mark czy coś takiego


Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Daniel557 » ndz 27 kwie, 2014

Wejdź w zainstalowane wtyczki i odinstaluj ją, dziadostwo powinno zniknąć :)
Ostatnio zmieniony ndz 27 kwie, 2014 przez Daniel557, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Dominxd » ndz 27 kwie, 2014

Daniel557, to jest najzwyklejszy explorer, wbiłem na dodatki no i udało mi się to nawet wyłączyć, chociaż to jeszcze nie do końca to, usunąć się nie da :O

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Prelude » ndz 27 kwie, 2014


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: KucaQ » ndz 27 kwie, 2014

U mnie kiedyś też z dnia na dzień zaczęło wywalać mnóstwo reklam na forum, zainstalowałem Adblocka i od tego czasu cisza ;)
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Dominxd » ndz 27 kwie, 2014

Znalazłem lokalizację tego Browse Marka na kompie, usunąłem go "na piechotę" chociaż łatwo nie było, zainstalowałem też ten program który podał Gabriel172, i na razie jest wszystko ok, zobaczymy na jak długo :)

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Daniel557 » ndz 27 kwie, 2014

Dominxd, przy instalacji każdego programu, gdy chociażby pyta o jakąś zgodę na instalację sprawdź 2 razy czy nie chce na początku o jakiś pierdołowatych wtyczek zapodać, pasków zadań albo programów, chociażby instalatory z instalki.pl tak mają albo z dobrych programów. Dziadostwo jest niesamowite. Ale tez programy tj. Nero czy podobne tez mają swoje różne wtyczki, dlatego jak wczesniej mówiłem sprawdź kilka razy przy instalacji. Swoją drogą instalacja Ad-block'a to też dobry interes, o wiele tego cholerstwa mniej :D

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Dominxd » pn 28 kwie, 2014

Daniel557, tak jest, akurat ostatnio instalowałem GIMPA z dobrych programów, a jak coś stamtąd biorę to już mam 1000% pewności że nie będzie syfu, a jednak :/

Awatar użytkownika
pavaczek
Administator
Administator
Posty: 663
Rejestracja: ndz 31 paź, 2010
Lokalizacja: Wójcin
Pojazd: Ogar 900 110cc

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: pavaczek » pn 28 kwie, 2014

wystarczy nie klikać bezmyślnie dalej dalej tylko czytać co pisze, bo większość stronek z instalkami ma takie coś jak asystent pobierania który wpierdala syf na peceta. na dobrychprogramach wystarczy kliknąć po prawej "linki bezpośrednie" i pobierze się bez syfu. Na taki przeglądarkowy syf tak jak Gab napisał polecam, Malwarebytes Anti-Malware, dodatkowo polecam przejechanie kompa ADWcleaner'em http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Daniel557 » pn 28 kwie, 2014

pavaczek, no właśnie miałem na mysli nie klikanie jak leci bez przeglądnięcia, syf na kompie potem a i kur*icy idzie dostać

wojciechs
Posty: 1
Rejestracja: pt 30 maja, 2014
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: wojciechs » pt 30 maja, 2014

Hej, ostatnio mam ten sam problem!! Ciągle wyskakują mi jakieś poronione reklamy, ostatnio chciałem coś dziewczynie pokazać w necie, a na dole strony wyskoczyła mi reklama z laską, która robiła facetowi wiadomo co!! i weź się teraz kobicie wytłumacz...

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Daniel557 » pn 02 cze, 2014

wojciechs, zrób jak wyżej pisałem, najpierw posprawdzaj czy nie masz jakichś dziwnych wtyczek. Jak nie pomoże to w kreator odinstalowywania programów i posprawdzaj czy coś się nie urodziło, ewentualnie skan antywirem, bo wyskakujące okienka mogą być skutkiem pracy jakiegoś wirusa. :)

Awatar użytkownika
Volumne
Weteran
Weteran
Posty: 542
Rejestracja: pn 25 mar, 2013
Lokalizacja: PorĂŞba

Re: Jakiś syf na przeglądarce

Postautor: Volumne » pn 02 cze, 2014

wojciechs, ściągnij ad block xxx ( przeglądarke wpisujesz ) ściągasz i nie ma reklam .
Obrazek



Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl