• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

ROUTER A 500 by ReallY

Zaprezentuj swoją maszynę
sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: sasek94 » pt 03 kwie, 2015

Próbe z benzyną robi się przez 15 min.
Jeżeli nie ma dużych wycieków, to tylko podocierać.


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: ReallY » pt 03 kwie, 2015

Nie o pany nie było dużego wycieku :D Zawory po docieram, kupię uszczelniacze i UPG na tym się zakończy ta robota przynajmniej na razie :D
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: to&owo » pt 03 kwie, 2015

i git. bo sam wiem, że im więcej się rusza tym więcej się pierdzieli tak naprawdę.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: ReallY » pn 06 kwie, 2015

Dziś docierałem zawór i porównałem go z ssącym i jestem zawiedziony ssący ma taki połysk i wygląda ok a wydechowy jest dosyć matowy być może mam grubą pastę do tego i stąd ten efekt dlatego też przejadę go pastą 0 i zobaczymy. W środę głowica leci do planowania o 0.75mm czemu tyle? B taka jest różnica między zwykłą uszczelką a uszczelką MLS. Zamówienie poleciało na uszczelniacze i UPG*

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

lukaszw103
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 937
Rejestracja: sob 16 cze, 2012
Lokalizacja: Boksyce

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: lukaszw103 » pn 06 kwie, 2015

ReallY nie przejmuj sie tym matowym. Zawór wydechowy moze być wykonany z innego materiału, w końcu musi byc odporny na spaliny które tam mają dosyc wysoką temperature. Dlatego tez moze sie cieżej polerować itd.W mechanice samochodowej zabronione jest zamienianie zaworów ssacy/wydechowy jesli ich srednica jeat taka sama. Zresztą on ma byc szczelny a nie blyszczeć , i tak po pierwszym odpaleniu polysk zniknie ;)
Składaj to i bezawaryjności życze ;)
Ostatnio zmieniony pn 06 kwie, 2015 przez lukaszw103, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: kaccerski » pn 06 kwie, 2015

dotrzyj tylko te dziurki, żeby żadnej nie było, przelec zerowka i bd git, nigdy niewypolerujesz go na idealny błysk jak ssący :P
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: to&owo » pn 06 kwie, 2015

dokładnie, ja zawsze docieram dotąd, aż powierzchnie wydają się być równe, test z ropą, na nockę i jak git to montuje :)

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: ReallY » pn 06 kwie, 2015

Znaczy ja to wcześniej jechałem tak troszkę a dziś film 2h sobie puściłem i non stop docierałem pastą 2 jutro może skombinuję 1 złożę walnę test wachą lub naftą i zobaczymy. :D
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
5Zigen
Weteran
Weteran
Posty: 313
Rejestracja: wt 11 cze, 2013
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: 5Zigen » pn 06 kwie, 2015

czemu planujesz głowice zamiast kupić uszczelke MLS ? :D

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: ReallY » pn 06 kwie, 2015

Bo nie ma u MRF uszczelki MLS brałbym ją gdyby była adrol a tak to nie mam od kogo.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: sasek94 » pn 06 kwie, 2015

lukaszw103 pisze:ReallY nie przejmuj sie tym matowym. Zawór wydechowy moze być wykonany z innego materiału, w końcu musi byc odporny na spaliny które tam mają dosyc wysoką temperature. Dlatego tez moze sie cieżej polerować itd.W mechanice samochodowej zabronione jest zamienianie zaworów ssacy/wydechowy jesli ich srednica jeat taka sama. Zresztą on ma byc szczelny a nie blyszczeć , i tak po pierwszym odpaleniu polysk zniknie ;)
Składaj to i bezawaryjności życze ;)

Specjalista mechanik...
Zawory wykonane są z tego samego materiału.
Chyba, że akurat chinol miał coś innego pod ręką, to może odlał i obrobił z kubka po herbacie.
Nie spotkałem się ze stwierdzeniem,iż zawór jest ssący czy wydechowy. Jest wymiar i tyle.
Sprawdź sobie w katalogach do wyczynów.
Jeden zawór potrafi być ssącym i wydechowym.
Rozpatruje się zwykle, czy zawór jest stalowy czy tytanowy.
Prosze mi tu nie szerzyć farmazonów.

Test z ropą na noc może być średnio miarodajny. Jeżeli przez 15 min., po zalaniu benzyną nie będzie ubytku jej objętości(znacznego) to jest bardzo dobrze. Zrobiłeś wszystko zgodnie ze sztuką.

lukaszw103
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 937
Rejestracja: sob 16 cze, 2012
Lokalizacja: Boksyce

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: lukaszw103 » pn 06 kwie, 2015

sasek94 nie bądź taki pewny siebie, bo jak widze wiesz wszystko. Nauczyciel od praktyk starszy od ciebie nie o rok tylko ze 2 razy juz trochę w tym siedzi, pracuje w fachu kilkanasie lat , troche wie, taką wiedze mi przekazał więc sądze że cos w tym jest. Moze fakt w tym silniku zawory wykonane są na jeden młotek, ale w mechanice samochodowej taką zasade sie stosuje, jeśli tylko zawory ssacy/wydech sa tych samych średnic przy nieparzystej ilosci zaworów, bo tak to zazwyczaj ssacy jest wiekszy od wydechowego.
Ostatnio zmieniony pn 06 kwie, 2015 przez lukaszw103, łącznie zmieniany 2 razy.

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: sasek94 » pn 06 kwie, 2015

Mam katalog, mam serwisówke. Widze co jest napisane.
Są numerki, porównuje i widze.
To, że w PRL,kiedy panował inny ustrój, mentalność, przemysł de facto funkcjonował lepiej w PL używano różnych materiałów,być może.
Teraz żaden szanujący producent się w to nie bawi, każdą stal obrabia się inaczej, potrzebowali by innej lini technologicznej, innych maszyn.
O ile w przypadku rozróżniania stali a tytanu jest to ekonomicznie uzasadnione, o tyle stal zwykła od stali o podwyższonej temperaturze pracy jest niewiele tańsza.
Po za tym, na danym przykładzie chińskiego silnika, gdzie chińczyk nie zmienił materiału, tylko oba zawory wykonał ze zwykłej stali.

Tylko głupi twierdzi,że wie wszystko. Ja się ucze ciągle. Nie tylko tego co mam na studiach, ale i sam.
Także w katedrze Obróbki Metali w kampusie AGH spędzam troszkę czasu.
Pożyjesz troszkę to zrozumiesz.

Sorry za off top.

lukaszw103
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 937
Rejestracja: sob 16 cze, 2012
Lokalizacja: Boksyce

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: lukaszw103 » pn 06 kwie, 2015

No i git :) Wyjaśnione . Koniec off topu.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: ROUTER A 500 by ReallY

Postautor: ReallY » śr 08 kwie, 2015

Niestety z planowania nici, uznałem że cena 70zł za samo planowanie o 0.7mm to za drogo więc zostaję przy oryginale. Kolega dostarczy mi dziś pastę 1 i klucz dynamometryczny, UPG i uszczelniacze przybyły rano więc do końca tygodnia powinienem złożyć i odpalić :D




@



Miałem chwilę czasu to poskładałem wszystko do kupy, wczoraj kolega po docierał mi zawory tak jak to robią w warsztacie zajmującym się regeneracją i chyba jest malina. Kompresja dalej raz jest raz nie ale jak jest to jak w nowym silniku :D Odpalił od strzała. Drugi kolega wspawał mi mały db killer może go założę przez weekend :D
Ostatnio zmieniony czw 09 kwie, 2015 przez ReallY, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl