• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opony

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Opony

Postautor: Lukas995 » śr 19 paź, 2011

Cichy,
Cichy pisze:Ale chodzi mi o to, jak to 90/90 odnosi się do tego drugiego oznakowania??

to jest jakieś 2.75 ;) może trochę szersza ;) ale szerszej już nie wepchasz bo będzie chaczyć ;)


Awatar użytkownika
Cichy
Majster
Majster
Posty: 132
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: Okolice ÂŁodzi
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Cichy » śr 19 paź, 2011

No to chyba jeszcze szersza, bo kiedyś coś czytałem ze 3.0 ktoś wsadzil, ale nie wiedzialem czy jeszcze szersza wejdzie ;]

Goger
Specjalista
Specjalista
Posty: 185
Rejestracja: pt 20 maja, 2011
Lokalizacja: UlanĂłw

Re: Opony

Postautor: Goger » śr 19 paź, 2011

wrzuć szerszą płacz że jest wolniejszy itp... Nie sądze abyś tak śmigał po zakrętach że potrzebna Ci niewiadomo jak szeroka opona...

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Opony

Postautor: Olo » śr 19 paź, 2011

Goger pisze:wrzuć szerszą płacz że jest wolniejszy itp... Nie sądze abyś tak śmigał po zakrętach że potrzebna Ci niewiadomo jak szeroka opona...
Na prawdę Ci wolniej jedzie? Ja po zmieniałem opony z tyłu o 3 rozmiary szersze a z przodu o 1 rozmiar szersze i mam taki sam v-max. W zakrętach będzie można się już czuć bezpieczniej i na kolanko się zejdzie :D
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez Olo, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
Cichy
Majster
Majster
Posty: 132
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: Okolice ÂŁodzi
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Cichy » śr 19 paź, 2011

Na to, że jest wolny to ja nie narzekam, ale lepiej troche będzie wyglądał z takimi oponami niż z tą śmieszną co teraz mam. A często też się zdarza, że muszę po deszczu jeździć

[ Dodano: |19 Paź 2011|, o 20:56 ]
Olo pisze:
Goger pisze:wrzuć szerszą płacz że jest wolniejszy itp... Nie sądze abyś tak śmigał po zakrętach że potrzebna Ci niewiadomo jak szeroka opona...
Na prawdę Ci wolniej jedzie? Ja po zmieniałem opony z tyłu o 3 rozmiary szersze a z przodu o 1 rozmiar szersze i mam taki sam v-max. W zakrętach będzie można się już czuć bezpieczniej i na kolanko się zejdzie :D


I też nie wierze, żeby aż tak strasznie zwolnił moto, zwłaszcza, że mam silnik 110


Goger
Specjalista
Specjalista
Posty: 185
Rejestracja: pt 20 maja, 2011
Lokalizacja: UlanĂłw

Re: Opony

Postautor: Goger » śr 19 paź, 2011

jak macie wiecej ccm to moze nie czuć tego ale ja mam 50 i czułem różnice sporą

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Opony

Postautor: sasek94 » śr 19 paź, 2011

co do opon:)
W moim moto przerabiałem różne rozmiary:)
Przód orginalnie 2,5 17 zmieniłem na 2,75 17
Tył 4,0 12 na 130/80 16 ( oczywiście całe oło zmienione:))
I szczerze nie narzekam... v max się nie zmienił.. przyśpiecha też nie...
może o 1 s do 80:)

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Opony

Postautor: choinka » śr 19 paź, 2011

W OT sasek94, to Ty masz tego kinga z kołem szprychowym na tyle?

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opony

Postautor: Yato » pn 31 paź, 2011

moglby mi ktos znalezc szeroka opone na tyl i na przod jakas co by pasowala ? bede wdzieczny.

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Opony

Postautor: Lukas995 » pn 31 paź, 2011

bum^^,

Na tył Taaaa
A na przód Taaa

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opony

Postautor: Yato » pn 31 paź, 2011

a one wejda normalnie bez chaczenia o blotnik albo cos ?
i nie spadnie mi moc jak wstawie taka szeroka na tyl ?

Awatar użytkownika
PablOoS_88
Majster
Majster
Posty: 138
Rejestracja: czw 07 lip, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Opony

Postautor: PablOoS_88 » pn 31 paź, 2011

ja z przodu mam 2,75 czyli 90/90
junak xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Darvix
Weteran
Weteran
Posty: 331
Rejestracja: wt 22 mar, 2011
Lokalizacja: CzerniejĂłw(Serniki)
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Darvix » pn 31 paź, 2011

a 3.00 to jaki jest rozmiar ? tzn np 90/80 :D
Ostatnio zmieniony pn 31 paź, 2011 przez Darvix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Opony

Postautor: Alpen » pn 31 paź, 2011

bum^^, Jak na przód dasz 2.75 to będzie tarła. Jeżeli już chcesz ją koniecznie to będziesz musiał zdjąć błotnik co skutkuje ciągłym upierdzieleniem pojazdu z zewnątrz i wewnątrz (lagi, plastiki, rama, filtr.) lub podwiesić go wyżej, czyli dać przedłużki własnej roboty. Nie gwarantuję iż po podniesieniu tarcie całkowicie ustanie.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opony

Postautor: Yato » wt 01 lis, 2011

dzieki lukas16 i Alp3n dalem wam piwa jak by sie dalo to bym i dal pomogl.
:)



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl