• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Pozytyw dla michal14

Po transakcji wypadałoby wystawić komentarz kontrahentowi :)
Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

W środę przed Wielkanocą zamówiłem u Michała inner rotor kit. Paczka przyszła wczoraj. Do tego się nie doczepię, bo były święta, ja zamówiłem przed samą przerwą świąteczną, miał prawo wysłać dopiero w tym tygodniu :)

Jedyne zastrzeżenie mam do stanu samego zapłonu...
opis z allegro pisze:Witam, mam na sprzedaż inner rotor kit (lekkie magneto). Magneto było tylko raz założone lecz nigdy nie odpalałem na nim motocykla. Magneto waży ok 150g więc dużo mniej niż seryjne. W zestawie znajduje się magneto, podstawek, moduł i instrukcja obsługi w języku angielskim. Magneto pasuje do silników takich jak w ogarze 900, gb street itp.

Na PW napisał
IRK jest nowe.

Tylko ja tego IRK nigdy nie używałem więc jak coś to zwrotu nie przyjmuje.

Miałem nadzieję, że stan będzie taki sam jak w opisie, a tymczasem podstawa zapłonu jest wyjechana jakby poluzowała się w czasie pracy silnika. Reszta też jest porysowana. Instrukcji montażu brak (przyjmę chociażby skan, bo papier nie jest mi niezbędny) Nie wpływa to na pracę zapłonu, więc dam neutralny... Dziś montuję do moto i sprawdzę, czy chociaż działa, bo wydaje mi się, że opis był wzięty z kosmosu.

Nie wiem ile zapłon przejeździł w moto, ale nowy to on nie jest... Mogę wrzucić fotki jak komuś zależy.
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 przez polo, łącznie zmieniany 3 razy.
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek


Awatar użytkownika
michal14
Weteran
Weteran
Posty: 282
Rejestracja: sob 19 lis, 2011
Lokalizacja: Sadki

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: michal14 » sob 06 kwie, 2013

Gdzie ta podstawa jest porysowana ? Instrukcja powinna być pod podstawkiem, jak jej nie ma to na pw ci wyśle schemat jak podłączyć. Moto nie odpalałem na tym magnecie, jedynie jak było w opisie aukcji raz je zamontowałem do moto.

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

"taka sytuacja"
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Nie wiem co miałeś na myśli dziabiąc podstawę czymś ostrym i nie chcę wiedzieć. Na fotce z wirnikiem widać, że rysy są akurat na jego średnicy wygląda to jak by podstawa była odkręcona/ luźna w czasie pracy silnika. Jak już pisałem, nie ma to znaczenia na pracę silnika i nie będę się o to kłócił. Chciałem tylko zwrócić uwagę na koloryzowane opisy przedmiotów.
Mam tylko nadzieję, że cewka i moduł nie są spalone- tyle mi wystarczy do zadowolenia.

PS. instrukcji szukałem naprawdę wszędzie i jej nie mam. Będę wdzięczny za jakiś schemat :)
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 przez polo, łącznie zmieniany 2 razy.
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek

Awatar użytkownika
michal14
Weteran
Weteran
Posty: 282
Rejestracja: sob 19 lis, 2011
Lokalizacja: Sadki

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: michal14 » sob 06 kwie, 2013

polo, już wiem od czego te rysy magneto było włożone w podstawek i w czasie transportu się porysowało, bo jak wysyłałem to tego nie było.



Obrazek

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

Dzięki za instrukcję
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: n0r3k » sob 06 kwie, 2013

polo, To jest pomalowane jakimś chujowym lakierem do paznokci, jeżeli magneto siedziało tam luzem to mogło się porysować przy transporcie.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

Dobra, mam iskrę i reszta wydaje się ok. Przekonaliście mnie z tą farbą ;P
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek

Awatar użytkownika
michal14
Weteran
Weteran
Posty: 282
Rejestracja: sob 19 lis, 2011
Lokalizacja: Sadki

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: michal14 » sob 06 kwie, 2013

polo, ty to do 72 zamontowałeś ?

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

Tak. Wlazło bez problemów, tylko nie mogę odpalić, chyba słabo kopię, bo iskra jest. Docelowo ten zapłon idzie do silnika który się po woli buduje.
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: to&owo » sob 06 kwie, 2013

na sport zapłonach moto słabo pali :P

adrol

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: adrol » sob 06 kwie, 2013

speeder, zależy jakiej jakości. Kitaco produkuje zapłon który wygląda tak samo jak ten z tego tematu, a kosztuje 1000zł, ja stosowałem kilka sportowych zapłonów i problemy są tylko z zapłonem od lifana 150.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: to&owo » sob 06 kwie, 2013

źle się wyraziłem ,chodzi mi o te china power :P ale z tego co czytałem to nawet na tych markowych od 3-4 kopa łapie

Awatar użytkownika
polo
Weteran
Weteran
Posty: 275
Rejestracja: pn 28 mar, 2011
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Złomosaki DIYedyszyn
Kontaktowanie:

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: polo » sob 06 kwie, 2013

Udało się odpalić. Odwróciłem zapłon i zapalił.speeder, próbowałem kilka razy i pali z pierwszego zanim się rozgrzeje i na ciepłym.
#PRzRacingTeam
Obrazek....Obrazek....Obrazek

adrol

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: adrol » sob 06 kwie, 2013

To wszystko zależy od modułu nie zapłonu jeśli moduł startowo ma ustawiony większy kąt wyprzedzenia zapłonu to trudno odpalić, dlatego na modułach typu hyper CDI i inne odpalisz dopiero za 3-4 razem, na chińskich za pierwszym, a na sporotwych możesz nawet kopać 10razy, bo są przystosowane do rozruchu bezpośredniego z wału.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Pozytyw dla michal14

Postautor: n0r3k » sob 06 kwie, 2013

FILM PROSZE! :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)



Wróć do „Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl