• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
DanielD16
Uczeń
Uczeń
Posty: 21
Rejestracja: śr 19 sty, 2011
Lokalizacja: okolice Przeworska

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: DanielD16 » ndz 23 sty, 2011

bardzo ładna polerka:)
danielstreet


Awatar użytkownika
MorasStreet01
Praktykant
Praktykant
Posty: 64
Rejestracja: śr 29 gru, 2010
Lokalizacja: CiechanĂłw

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: MorasStreet01 » wt 25 sty, 2011

W sumie ja bym tylko króciec wypolerował i tyle. Niezła polerka, pracochłonna robota ale wynik jest git.

Awatar użytkownika
Toman94
Majster
Majster
Posty: 95
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁaziska

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Toman94 » ndz 30 sty, 2011

Foto mojego Kolektora Ssącego po wypolerowaniu.
Obrazek

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » ndz 30 sty, 2011

Ładnie :) czym polerowałes? ja tez robilem polerke ale od wewnetrznej strony dla "zwiekszenia osiagow" <rotfl>
<troll>

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: GrzesQ » ndz 30 sty, 2011

Sp3dIII, Dała coś polerka wewnątrz króćca?


Awatar użytkownika
Toman94
Majster
Majster
Posty: 95
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁaziska

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Toman94 » ndz 30 sty, 2011

Nie polerowałem wewnątrz z powodu trudnego dostępu.
Pierw zdarłem lakier(240)
Potem polerka z grubsza(600)
Później dla efektu(1200)
Dla lepszego efektu(2000)
Dla końcowego efektu(2500)
Pasta aluchrom dla ściągnięcia syfu
Pasta ZET75(twarda) i filc na szlifierce dały efekt widoczny na zdjęciu:)
"ÂŻycie motocyklisty nie liczy siĂŞ w latach tylko w kilometrach..."
Bez motĂłra, mina jest ponura :D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kingway/Chopper_50/11903
http://picasaweb.google.pl/Toman94

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » ndz 30 sty, 2011

toman94 pisze:Nie polerowałem wewnątrz z powodu trudnego dostępu.
dla chcacego nic trudnego :D dajesz maly kawalek papieru na palec wskazujacy i jazda ;)
<troll>

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: GrzesQ » ndz 30 sty, 2011

Sp3dIII, To pomogło czy nie? :]

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » ndz 30 sty, 2011

GrzesQ, o sorki nie zauwazylem wczesniejszego posta <figielek>
tzn , wiesz trudno ocenic mocy napewno nie przybyło XD ale jeden kolo mi mowil ze im wieksza gładź tym szybszy przeplyw mieszanki paliwowo - powietrznej ;) w zwiazku z tym moze byc troszke lepsza reakcja na manete :) ale naprawde w nieodczuwalnym stopniu XD
ale jak to mowia grosz do grosza i bedzie kokosza <lol>
<troll>

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: GrzesQ » ndz 30 sty, 2011

Sp3dIII, Mechanik z zippa mówił, że potrzebna jest chropowata powierzchnia króćca, teraz to tylko Adro będzie wiedział, które zdanie jest prawdziwe :D

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » ndz 30 sty, 2011

GrzesQ, nie wiem :D mi napewno nie zaszkodziło :P
<troll>

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Olo » ndz 30 sty, 2011

Ja zauważyłem że lepiej na zimnym chodzi. A co do osiągów to się sprawdzi na wiosnę.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » ndz 30 sty, 2011

Olo, tego nie sprawdzisz :D przy najlepszym oprzyrzadowaniu moze byc wykrylo jakies ulamki , ulamkow sekundy do 60km/h :P
<troll>

adrol

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: adrol » pn 31 sty, 2011

chropowata powierzchnia króćca jest dlatego, że to są pozostałości po odlewie,
sama polerka króćca czy na knału dolotowego to zabieg dla ulepszenia przepływu paliwa, lecz nie można wypolerować całkiem na lustro, bo będą złe zawirowania powietrza :)

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Polerowanie krućca sącego, czy jakoś tak :P

Postautor: Spidi67 » wt 01 lut, 2011

adrol pisze:sama polerka króćca czy na knału dolotowego to zabieg dla ulepszenia przepływu paliwa
czyli ja jednak mialem racje <cwaniak2>
ja polerowałem do 600 iles tam nie pamietam, juz, samym papierem sciernym a zaczalem od 160, zeby te najwieksze nierownosci zetrzec.
<troll>



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl