• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opony

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
adrol

Re: Opony

Postautor: adrol » pn 28 sty, 2013

nie jeździłem XJtą na chińskich, ale chińskie to w ogóle nie mają przyczepności.


fake4r

Re: Opony

Postautor: fake4r » ndz 03 lut, 2013

Jaka najszersza oponka podejdzie na tył 16cali do benzera yankee ?
Ma ktoś może taki motorek, ktoś coś wie na ten temat :) ?

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1697
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Opony

Postautor: dzikilopez » ndz 03 lut, 2013

16" ?? Nie 18" czasem ? ja mam aktualnie 3,25 ale 3,5 wejdzie lekko .
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

fake4r

Re: Opony

Postautor: fake4r » ndz 03 lut, 2013

Teraz jest chyba 3.50 koło 16, a z przodu 18 i 2.75 wg wskazań fabrycznych.
Ostatnio zmieniony ndz 03 lut, 2013 przez fake4r, łącznie zmieniany 1 raz.

adrol

Re: Opony

Postautor: adrol » ndz 03 lut, 2013

Najważniejsza jest szerokość felgi, bo do niej dobiera się oponę. Przeważnie jeśli oryginalnie masz 3.5 to spokojnie możesz wsadzić 4" lub 120/70 jak coś większego to wyjdzie duży balon.


Awatar użytkownika
kayohi
Majster
Majster
Posty: 124
Rejestracja: sob 02 lip, 2011
Lokalizacja: Rzepin

Re: Opony

Postautor: kayohi » wt 05 lut, 2013

No witam wiec nowy sezon , stare orginalne opony czas zmienic wiec szukam opon (z tylu chcialbym szeroka - ale bez przesady zeby elegancko wlazla z przodu taka jak byla lub troszke szersza) . Oczywiscie detkowe ale chyba jest mozliwosc kupienia opon bezdentkowych i wlozyc detke.

Mysle nad rozmiarami :

Przod : 90/90/18
Tyl; 120/90/16 (lecz boje sie ze troche zbyt szeroka)

myslalem nad firma Duro przeznaczyc bym chcial max 150 na 1 oponke.

Co polecacie i prosze mi powiedziec czy ten rozmiar elegancko wejdzie?

adrol

Re: Opony

Postautor: adrol » wt 05 lut, 2013

Na przód dobry rozmiar, co do tyłu to wsadziłbym 120/70 zamiast 90.
Co do firmy Duro to produkuje opony, albo bardzo srednie, albo naprawdę super, różnią się też one cenowo, osobiście mam oponki tej firmy w monkey'u i powiem, że trzymają się jak slicki, a mają bieżnik więc można normalnie je użytkować ;)

Awatar użytkownika
EDEKNWZ
Weteran
Weteran
Posty: 313
Rejestracja: śr 01 lut, 2012
Lokalizacja: Ostro³êka

Re: Opony

Postautor: EDEKNWZ » wt 05 lut, 2013

też włączam się do prośby kayohi,

Awatar użytkownika
kayohi
Majster
Majster
Posty: 124
Rejestracja: sob 02 lip, 2011
Lokalizacja: Rzepin

Re: Opony

Postautor: kayohi » wt 05 lut, 2013

Wiec tak mysle nad takimi oponkami :

Przod :

http://moto.allegro.pl/opona-duro-hf918 ... 01241.html

Tyl :

jest tylko 1 w dobrej cenie ale musze sie nad tym zastanowic :

http://allegro.pl/opona-skuterowa-120-7 ... 59473.html

Awatar użytkownika
Kebab_Karim
Weteran
Weteran
Posty: 641
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012
Lokalizacja: MaÂłopolskie

Re: Opony

Postautor: Kebab_Karim » śr 06 lut, 2013

http://moto.allegro.pl/opona-continenta ... 16369.html

podejdzie taka opona do GR600 ??

tak poza tematem, czy 6mm to dużo na takiej oponie ??? ile ma nowa ?
Wszyscy majÂą prawo do szczĂŞÂścia ale nie wszyscy majÂą szczĂŞÂście do prawa :D

adrol

Re: Opony

Postautor: adrol » śr 06 lut, 2013

Jaką masz szerokość felgi? Jak masz poniżej 2" to nie warto zakładać takiego balona, jak masz 2,5" to spokojnie wkładaj, po za tym trochę drogo jak za starą oponę, lepiej dorzucić 50 i mieć nową. co do bieżnika to różnie, zależy od modelu, 6mm to nie najgorzej jak na taki bieżnik.

szpator
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: czw 07 lut, 2013
Lokalizacja: PoÂłaniec

Re: Opony

Postautor: szpator » czw 07 lut, 2013

Witam. Ja mam pytanie co do przedniej opony. Szerokość felgi przedniej to 2.25 cala.
Czy na taką felgę wejdzie 90/99-18??
Jeśli tak to proszę o linka (opona w cenie do 200-250zł).

Awatar użytkownika
Kajo007PL
Majster
Majster
Posty: 128
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: GorĂŞczyno

Re: Opony

Postautor: Kajo007PL » pn 11 lut, 2013

Elo co sądzicie o tych oponach ? Dobre by były do Activa ? Chce już 2 kupić bo mam zjechane , 2.75 na tył a 2.5 na przód .

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/ ... 1,szi.html


http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/ ... a8c4e3d72e
10300 na 50 cc , 8000 + 72cc jest moc !

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Opony

Postautor: Alpen » pn 11 lut, 2013

Kajo007PL, Dobre.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Opony

Postautor: Lukas995 » wt 12 lut, 2013

Kajo007PL, Dobra cena , dobra firma - BIERZ :D



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl