• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Przednia lampa LED

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » ndz 23 wrz, 2012

Witam co myślicie o tym http://allegro.pl/listwa-led-plaska-dio ... 56724.html chcę to wkleić dookoła środka lampy jako światła do jazdy dziennej. Diody pobierałyby dużo mniej prądu niż zwykła żarówka 35W. ;)
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 przez Patryko124, łącznie zmieniany 1 raz.


ziom12221
Specjalista
Specjalista
Posty: 177
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Lokalizacja: SzynkielĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: ziom12221 » ndz 23 wrz, 2012

fajnie to wygląda montuj
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 przez ziom12221, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Lukas995 » ndz 23 wrz, 2012

Miałem coś podobnego , na postojówkę może być no i po 2tys km mi się to spaliło , ogólnie to nie polecam :)

Patryko124 pisze: 35V.


35W

V- to napięcie :D

Aha i suczki mogą się dopier***ić za to :P
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 przez Lukas995, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » ndz 23 wrz, 2012

no też mi się to podoba ;) tylko nie wiem co z policją bo tam nie ma homologacji a raz już mnie trzymała. Lukas16 racja, chcę to zamontować bo seryjną żarówke 35W to po dłuższej jeździe aku pada. Też się zastanawiam nad tym http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-ja ... 17068.html z homologacją tylko to troche by lipnie wyglądało obok lampy ;/
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 przez Patryko124, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: choinka » ndz 23 wrz, 2012

Żeby te światła do jazdy dziennej mogły być zastosowane muszą być oddalone od siebie o jakąś określoną odległość, teraz nie pamiętam jaką.


Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » ndz 23 wrz, 2012

Te z homologacja to są 2 panele ja bym zamontował tylko jeden np. pod lampą. Ale bardziej mi się widzi ta listwa w lampie może policja się nie przyczepi.
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 przez Patryko124, łącznie zmieniany 1 raz.

marek00542
Weteran
Weteran
Posty: 335
Rejestracja: pn 09 lip, 2012
Lokalizacja: Libusza

Re: Przednia lampa LED

Postautor: marek00542 » ndz 23 wrz, 2012

Patryko124 pisze:no też mi się to podoba ;) tylko nie wiem co z policją bo tam nie ma homologacji a raz już mnie trzymała. Lukas16 racja chcę to zamątować bo seryjną żarówke 35W to po dłuższej jeździe aku pada. Też się zastanawiam nad tym http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-ja ... 17068.html z homologacją tylko to troche by lipnie wyglądało obok lampy ;/

ja miałem takie pod tym linkiem tylko że 16 diod i automat mi się spalił

wajs
Specjalista
Specjalista
Posty: 183
Rejestracja: wt 03 lip, 2012
Lokalizacja: Olszyna

Re: Przednia lampa LED

Postautor: wajs » ndz 23 wrz, 2012

Ustawodawca określił ich montaż na samochodach i innych pojazdach czterokołowych.
W jednośladach są niedozwolone.

Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » ndz 23 wrz, 2012

No właśnie wiec pozostaje listwa LED w lampie tylko że nie ma homologacji , ale jagbym wsadził to do środka lampy to może by się nie przyczepili.

wajs
Specjalista
Specjalista
Posty: 183
Rejestracja: wt 03 lip, 2012
Lokalizacja: Olszyna

Re: Przednia lampa LED

Postautor: wajs » ndz 23 wrz, 2012

Cytat z jednego z portali:

"Innym, równie ważnym problemem jest przeróbka świateł. Prześledźmy ten aspekt na prostym przykładzie. Załóżmy, że Policja zatrzymuje nas do kontroli drogowej. Nasz motocykl ma dodatkowe oświetlenie w postaci diod Led zamontowanych w światłowodowej rurce, dający efekt lampy neonowej. Diody umieszczone są pod atrapą. Z oddali wygląda to jak niewielka poświata.
Funkcjonariusz, powołuje się na przepisy ruchu drogowego i stwierdza, że posiadamy dodatkowe oświetlenie nie montowane fabrycznie.
Czy jest to powód do zatrzymania dowodu rejestracyjnego?
Częstym problemem są również montowane niefabryczne halogeny.
Czy i one są powodem do zatrzymania dokumentu?

Każdy dopuszczony do ruchu pojazd powinien być wyposażony w oświetlenie zewnętrzne, które jest wymienione w "
rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"

Podane rozporządzenie zezwala na następujące oświetlenie pojazdu:

1. Światła zewnętrzne:
-drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h,
-mijania - pojazd samochodowy,
-kierunkowskazy - pojazd samochodowy i przyczepa;
-hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa,
-oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa,
-pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej,
-pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa,
-odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy,
-odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa,
-odblaskowe przednie - przyczepa,
-odblaskowe boczne - pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa,
-awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa,
-przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa,
-cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla,
-obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m;

2. Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:
-drogowe - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 1,
-przeciwmgłowe przednie - pojazdu samochodowego,
-pozycyjne przednie - przyczepy innej niż wymieniona w ust. 1 pkt 6,
-postojowe - pojazdu samochodowego o długości nie przekraczającej 6,0 m i szerokości -nie przekraczającej 2,0 m; zabrania się umieszczania tych świateł na innych pojazdach,
-odblaskowe boczne - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 11,
-odblaskowe przednie - pojazdu samochodowego,
-jazdy dziennej - pojazdu samochodowego,
-pozycyjne boczne - pojazdu samochodowego o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnika siodłowego i przyczepy,
-obrysowe przednie i tylne - pojazdu samochodowego i przyczepy, których szerokość przekracza 1,8 m,
-cofania - przyczepy,
-awaryjne - motocykla,
-przeciwmgłowe tylne - motocykla,
-odblaskowe tylne inne niż trójkątne - przyczepy.

W powyższym spisie brak jest informacji zezwalającej na używanie kierującemu pojazdem oświetlenia w postaci diod LED, umieszczonych za atrapą chłodnicy. W związku z tym funkcjonariusz w wymienionym przykładzie ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny.

Odpowiadając na drugie pytanie - w rozporządzeniu jest mowa o halogenach, jako o światłach dopuszczonych - w punkcie 2 podpunkcie 2 lub 7, zależnie od spełnianej przez halogeny funkcji (przeciwmgielne lub do jazdy dziennej)."
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 przez wajs, łącznie zmieniany 1 raz.

marek00542
Weteran
Weteran
Posty: 335
Rejestracja: pn 09 lip, 2012
Lokalizacja: Libusza

Re: Przednia lampa LED

Postautor: marek00542 » ndz 23 wrz, 2012

ja jeździłem na tych ledach z homologacja co wyżej pisałem i na H4 pseudo xenon i w ogóle się policja nie doczepiła się do mnie nawet jak stali i jak jechali z naprzeciwka
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 przez marek00542, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » pn 24 wrz, 2012

Zamawiam te http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-d ... 31749.html tylko teraz powiedzcie jak podłączyć żeby świeciły same ledy bez tylnego światła ani podświetlania zegarów ponieważ w dzień nie trzeba używać tylnego światła. Tak żeby pobierało prąd z ładowania a nie z aku. Macie jakieś pomysły. ;)
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 przez Patryko124, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Re: Przednia lampa LED

Postautor: ZiomeK » pn 24 wrz, 2012

Jak Ci prąd będzie pobierało z ładowania to mogą Ci się od razu spalić.
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg

Patryko124
Majster
Majster
Posty: 121
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012
Lokalizacja: HrubieszĂłw

Re: Przednia lampa LED

Postautor: Patryko124 » pn 24 wrz, 2012

Czyli podłączyć do akumulatora minus do masy a plus do aku i zrobić jakiś włącznik?

Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Re: Przednia lampa LED

Postautor: ZiomeK » pn 24 wrz, 2012

Nom, normalnie szeregowo podłącz, włącznik wepnij i będzie elegancko.
Włącznik jakiś mały i umieść gdzieś na kierownicy.
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl