• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet Pony m2 ?

Zaprezentuj swoją maszynę.
michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » wt 29 maja, 2012

hmm, u mnie dalej nie działa nawet z linku :C

pokazywarka.pl daj
Ostatnio zmieniony wt 29 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » wt 29 maja, 2012

Obrazek
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » wt 29 maja, 2012

nie no to co jest na rys 10 to już dawno się bawiłem.. to tylko regulacja linki ;F

mi w ogóle nie działa to sprzęgło nawet jak ręką nacisne do konca.. tylko trze i nie wysprzegla... lecz czasami się slizga kopniak.. czyli coś jest pojebane z tym.. co?

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » wt 29 maja, 2012

Ja tak miałem na starej lince która się zacinała,spróbuj zmienić linkę.
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » wt 29 maja, 2012

no ale opcja jest taka, ze przedtem z linka bylo wszystko ok...

nawet jakby to linka sprzegla to pryszcz, ono musi działać bez linki (przez nacisniecie tej wajchy)


Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » wt 29 maja, 2012

Jesteś pewien ,że naciśniesz tak mocno sprzęgło żeby wysprzęgliło?Ja nawet z kombinerkami nie dałem rady.Ale jeśli po naciśnięciu klamki słychać szum to znaczy ,że jest dobrze.Może masz jednak za słabą sprężynę,ja miałem dwie:13,5 mm i 14,7 mm czyli dobra.Po założeniu dobrej ogromna różnica,jeden bieg nie chciał wchodzić i teraz wchodzi bez problemu.
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » wt 29 maja, 2012

no ale szumi bardzo głośno.. nie jak normalne sprzeglo tylko jakby cos tarło..

pozatym jakbym bardzo mocno zaciągnał ta linke to by motor zgasł..

w najbliższym czasie zmienie tą tarcze z kulką + sprezyne + inaczej dam ten pierscien. zobaczymy.. jesli masz jakies inne pomysły to dawaj..

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » wt 29 maja, 2012

Ja bym się przyjrzał się częściom,może już są krzywe i trzeba wymienić
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » śr 30 maja, 2012

http://youtu.be/fhvMenF9MMQ

http://youtu.be/kqhedAysQRU

http://youtu.be/KL1P3C_2FPs

tyle ponagrywałem, zmieniłem tą ostatnią tarcze z kulką,sprezyne i dalej nic.
Ostatnio zmieniony śr 30 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » śr 30 maja, 2012

Słuchaj masz zabierak bez miejsca na pierścień regulacyjny?Bo to jest zabierak od 019,od 023 ma taki rowek na ten pierścień.
Obrazek
Po prawej jest dobry zabierak.
No i wlej olej do skrzyni bo zaraz będzie płacz ,że się zęby posypały!
Ostatnio zmieniony śr 30 maja, 2012 przez Yautja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » czw 31 maja, 2012

jeśli cokolwiek się posypie więcej leci na sprzedaż.. niestety nie potrafie sobie poradzić z tym.. (pozatym mam 2gi silnik na czesci wiec nie jest tak zle)


mam 2 rodzaje zabieraków - z rowkiem i bez. dałem ten z rowkiem i pierscieniem.. pokazałem na filmiku



Obrazek

Obrazek

obecne foto..


jesli znajdzie się kupiec to motorynka idzie na sprzedaż a za odzyskane pieniadze (250 zł) kupuje jakiś inny klasyk, czytaj ogar 205, którym ostatnimi czasy się jaram ^^

http://allegro.pl/motorynka-ogar-kadet- ... ?source=oo


@ CO DO SPRZĘGŁA, jeśli macie jakieś inne pomysły i uda się motorynke naprawić to raczej zostanie i brat dalej sobie będzie nią jezdził, jesli nie no to na sprzedaż:F
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » czw 31 maja, 2012

Możesz jeszcze mieć tak ,że popychacz sprzęgła nie popycha do końca.Trzeba to wyregulować.Linkę od sprzęgła popuszczasz na maksa,zdejmij pokrywę i linkę z dźwigni.Odbezpiecz palec wyjmując zawleczkę.W pokrywie wpychasz popychacz do końca.Załóż kapę z powrotem ale nie przykręcaj,weź dźwignię,włóż trochę w pokrywę,zachacz linkę na nią i naciągnij na maksa i potem dźwignię dalej wkładaj w pokrywę tak żeby trafić w ząbki palca.Teraz zdejmij kapę,załóż zawleczkę którą prędzej ściągałeś i załóż kapę,dokręć,wyreguluj sprzęgło.Teraz popychacz będzie się maksymalnie wychylał.
Schemat pokrywy sprzęgła
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2012 przez Yautja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » pt 01 cze, 2012

Zatem problem ze sprzęgłem rozwiązany. co było nie tak? nie chcecie wiedzieć :|
ogólnie motorek trzeba wyregulować, pali od pierwszego kopnięcia lecz w czasie jazdy przerywa, macie jakieś dobre poradniki do ustawiania zapłonu czy też gaźnika?

serdecznie dziękuje Yatuja za pomoc :)

popychacz, ten malutki walcowaty kawałek metalu za każdym razem wkładałem do pokrywy a nie tam gdzie miał być - na "łape", przez co sprzegło nie działało, wiem jestem idiotą aby tego nie zauważyłem.. pierwsza poważniejsza samodzielna naprawa !
Ostatnio zmieniony pt 01 cze, 2012 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: Yautja » pt 01 cze, 2012

michau_ek, zacznij od regulacji zapłonu,potem gaźnika.Ale najpierw najlepiej sprawdzić świecę i fajkę.Jaki stosujesz olej do benzyny?
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 01 cze, 2012 przez Yautja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet Pony m2 ?

Postautor: michau_ek » pt 01 cze, 2012

leje jakiś stary mixol.. lecz to raczej nie jego wina, bo jeszcze 2 tygodnie temu jeździł na nim normalnie, musiał sięten zapłon przestawić,

dziś zdobędę silikon (mi się skończył :F) ladnie uszczelnie prawą pokrywe i wtedy wezmę się za wymianę cewki zapłonowej i regulacje zapłonu.

zwrócić na coś szczególną uwagę? czy nic mnie nie zaskoczy pod lewą pokrywą?

Yatuja, pomógł :)



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl