• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opony

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: BeNeK » śr 07 mar, 2012

nic nie ociera ew czasami plastik nadkola boki ale to rzadko ;)

a ty się mamy nie pytaj tak xd masz 14 lat zamawiasz wymieniasz i jeździsz i mama nawet nie pozna xd
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!


Awatar użytkownika
wiesmak24
Specjalista
Specjalista
Posty: 191
Rejestracja: pt 02 mar, 2012
Lokalizacja: Skrwilno

Re: Opony

Postautor: wiesmak24 » śr 07 mar, 2012

No ale niestety jak narazie mnie dotknął kryzys. I rodzice są sponsorami. No ale w tym miesiącu coś skapnie od babci.

Awatar użytkownika
Cichy
Majster
Majster
Posty: 132
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: Okolice ÂŁodzi
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Cichy » czw 08 mar, 2012

Cichy pisze:Czy ktoś montował albo czy nie wie, czy do GB Street na przód wejdzie opona szersza niż 90/90-18??
Znalazłem 100/90-18 w miarę dobrą oponkę i chcę się upewnić, czy na pewno będzie pasować.

Jest ktoś w stanie mi pomóc??

Awatar użytkownika
piotrus96
Weteran
Weteran
Posty: 518
Rejestracja: pt 19 lis, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Opony

Postautor: piotrus96 » ndz 11 mar, 2012

Ja montowałem 110/70 na przód, ale w ogarze. Błotnik jest podobny co w GB, ale i tak trzeba będzie go ściągnąć. Na szerokość wchodzi w sam raz, także 90/90 i 100/90 wejdzie.
Sprawdź dla pewności szerokość między widelcami od amortyzatorów. Nie wiem ile tam powinno być ale na pewno więcej niż ok 11-12cm.
Ostatnio zmieniony ndz 11 mar, 2012 przez piotrus96, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: BeNeK » ndz 11 mar, 2012

zmierz i będziesz widział -.-
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!


Awatar użytkownika
Vesper
Weteran
Weteran
Posty: 349
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk

Re: Opony

Postautor: Vesper » ndz 11 mar, 2012

Planuje zmienić laczki z przodu i z tyłu, sęk w tym, że głównie chodzi mi o bieżnik (opony już mam wybrane), tylko że rozmiar taki sam jak w oryginale. Pytanie, czy lepiej wziąść może troche szersze, czy taki rozmiar jak seria. LWG!*

*Rozmiar: (przód; 2.75/18 tył; 3.25/18)
JeÂżeli Ci pomogÂłem, moÂżesz daĂŚ "PomĂłgÂł", lub "Browca" :)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Opony

Postautor: Olo » pn 12 mar, 2012

Ja kładziesz się na zakrętach, to polecam szersze :]
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
przemoxsx
Majster
Majster
Posty: 93
Rejestracja: wt 05 lip, 2011
Lokalizacja: BiÂłgoraj

Re: Opony

Postautor: przemoxsx » pn 12 mar, 2012

Ja w swomi mam na przodzie 110 a na tyle 140 szeroką i jeszcze nigny nie wpadłem w żaden poślizg.
JeÂśli pomogÂłem kliknij pomĂłgÂł lub postaw piwo.

50ccm- 760 km
72ccm- 2650 km
125ccm- 0km

Awatar użytkownika
Bubles
Weteran
Weteran
Posty: 640
Rejestracja: czw 02 gru, 2010
Lokalizacja: PiÂła

Re: Opony

Postautor: Bubles » pn 12 mar, 2012

A ktoś mi doradzi oponkę w miarę uniwersalną? Bo czasem mi się zdarzało po trudniejszym terenie jeździć... Na tył! Teraz mam 3.50 18 Michelin, ale już jest łysa na środku. Jest jakaś ciekawa 3.00 18?

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 337
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Opony

Postautor: Stefcio997 » sob 17 mar, 2012

Czytam i czytam, ale wiele się i tak nie dowiedziałem, więc się zapytam, o maksymalna wysokość opony bądź rozmiar, ze względu na odkształcenia od nieodpowiedniej felgi, do zipp salmo na tył. Taką aby nie zaczepiał o błotnik przy jeździe z pasażerem.
She's not girl, she's so bad.
She's the best ride I ever had.
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Opony

Postautor: Lukas995 » sob 17 mar, 2012

Stefcio997,
70 lub 80 bedzie dobrze ;]

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: BeNeK » sob 17 mar, 2012

80 nie powinno obcierać <mysli> ale pewien nie jestem <mysli>
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 337
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Opony

Postautor: Stefcio997 » ndz 18 mar, 2012

A szerokość? Myślałem nad 120/90 ze względu na bardziej terenowy bieżnik oponek do enduro, ale w tym wypadku bylem praktycznie pewien że się nie zmieści.
Nawiasem mówiąc to w moim zipie występuje ciekawe zjawisko, że wioząc ciężkiego pasażera z plecakiem itp (stawiam że całość ważyła około 100kg może trochę więcej) no i ja 83kg to obcierało nawet na seryjnej oponie. co prawda nie planuje wozić aż tak ciężkich ludzi, no ale zapas by się przydał.
Benio, interesują mnie pewne odpowiedzi bo nie bardzo mam kasę na 2 oponki. :)
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Opony

Postautor: Lukas995 » ndz 18 mar, 2012

Stefcio997 pisze:Myślałem nad 120/90

stary daj sobie siana nie na tą felge nie dość że 120/90 jest wysoka i szeroka to na tej feldze to będzie balonik taki że szok.. :D
Stefcio997 pisze:praktycznie pewien że się nie zmieści.

tył podnieść i by weszła .. :P
Stefcio997 pisze:interesują mnie pewne odpowiedzi bo nie bardzo mam kasę na 2 oponki.

skoro tak to bierz coś w stylu na tył 100-110/70 ;) fajnie powinno to wyglądać :)

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 337
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Opony

Postautor: Stefcio997 » ndz 18 mar, 2012

Lukas16, tu nie chodzi o wygląd tylko o prowadzenie. A podniesienie tyłu by pogorszyło tylko sytuacje bo podwyższyłby się środek ciężkości.
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl