• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Malowanie plastików - od A do Z

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
fake4r

Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: fake4r » ndz 19 lut, 2012

Witam serdecznie :)
Jako że zima dobiega końca i chciałbym "odpicować" swój motorek, to będę się brał
za malowanie wszystkich plastików i teraz pytanie do tych co już to robili:
Co, jak i gdzie ? :)
Jakim papierem ścierać stary kolor ?
Co potem użyć? Chcę mieć kolor czarny, więc będzie pewno czarny spray, pytanie jaki dokładnie ? Czy pod to jakiś podkład czy co ?
Na to oczywiście lakier przeźroczysty - to samo pytanie jaki to ma być lakier ?
W jakich ilościach nanosić warstwy itd.
Chcę sam to ogarnąć i pomalować, ale nie chcę spaćkać tego :)
Proszę o pomoc, rady i wszelkie sugestie, na co uważać i co jak robić.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BarneY » ndz 19 lut, 2012

fake4r, Nie pomalujesz ładnie spray'em. O wiele lepiej jest pomalować pistoletem :)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BeNeK » ndz 19 lut, 2012

BarneY, prawda. Ale jak się umie to nawet nie jest tak źle

Lakieru nie ścieraj szkoda roboty. Pościągać naklejki/zmatowić papierem ściernym>wodnym/odtłuścić/wymaziać sprayem :P

Ja używałem wodnego 260 albo 280 nie pamiętam a później 1200 i 2000
Następnie odtłuściłem i za lakierowanie
Trzeba nakładać bardzo delikatnie cienkie warstwy
po 2-3 warstwach ja jeszcze widziałem stary lakier ale nakładałem cienkie warstwy
Gdy czujesz że kończy ci się spray odstaw go
Może się przyda na jakaś pierdołę a jak jest go mało zaczyna jakby pluć takimi kropelkami i wszystko niszczy tzn efekt jak by zacieki czy coś

Gdy będziesz nakładał lakier bezbarwny odczekaj tak przynajmniej 2-3h gdy zakończysz nakładać czarny bo robi się mocna mgła lakiernicza tak jak byś na biało malował...

Ogólnie mieć dużo cierpliwości i ostrożnie malować
Puszkę ze sprayem co najmniej 3min mocno wstrząsać ja osobiście 5min by dobrze się zmieszał i dobrze się nakładał
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BarneY » ndz 19 lut, 2012

fake4r, I pamiętaj jeszcze, żeby malować w garażu, czy gdzieś. Żeby w lakierze nie było kurzu itd. No i oczywiście musi być ciepło, żeby lakier dobrze zasechł :)
Benio, On maluje 1 raz, więc nie sądzę, żeby umiał :D
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

fake4r

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: fake4r » ndz 19 lut, 2012

Dzięki za rady :) Wypijcie po piwie, ja stawiam :D
Prawda 1 raz maluje ale myślę ze jakoś sobie poradzę.
Chyba że lepszym sposobem jest kupienie folii termo ? Wtedy nie trzeba było by nic czyścić i malować po kilka razy ?
Nie wiem, piszcie co wiecie.


Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BarneY » ndz 19 lut, 2012

fake4r, Dziękuję, Twoje zdrówko :D
Folia jest fajna, jeśli umiesz ją naklejać. Najlepiej jest to robić za pomocą opalarki, albo suszarki. To pierwsze lepsze :)
Fajna jest też folia ''stickerbomb'' . Zobacz sobie na allegro :)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

fake4r

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: fake4r » ndz 19 lut, 2012

A na zdrowie :)
No nie naklejałem nigdy folii i nie wiem jak to bardzo trzeba się namęczyć czy sama się układa w miarę łatwo ?
Stickerbomby widziałem spoko :) tylko motor by wyglądał jak zabawka dla dzieci, tak pstrokato ;)
Tak że zostanę mimo wszystko przy czarnym kolorze i na to najwyżej później będę coś sensownego naklejał.

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BarneY » ndz 19 lut, 2012

fake4r, Są stickerbomb'y czarno-białe. Jeden koleś na pj taką ma na Ogarze i super to wygląda :) Ja też nie naklejałem nigdy, ale z tego co wiem, to masakra. :|
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

fake4r

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: fake4r » ndz 19 lut, 2012

No i tu pies pogrzebany właśnie.
Bo nie wiem co wyjdzie łatwiej i ładniej folia czy malowanie sprayem ?
Możesz rzucić link z tym ogarem ?

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BarneY » ndz 19 lut, 2012

fake4r, Zależy co wolisz... Jak masz np. sb, to zadrapiesz, czy coś. Naklejasz naklejkę i po sprawie :P Dla mnie to jest duuży + :)
http://skutery.polskajazda.pl/Motocykle ... 900/133755 <- To jest ten ze stickerbombem :) Przeszukałem 31 stron ogarów po to :D
Według mnie, to jak już malować, to profesjonalnie - pistoletem, albo u lakiernika. Bo spray'em bardzo łatwo coś zj*bać :)
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D



DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: Szczepan » ndz 19 lut, 2012

No właśnie ja też bym lakierem już malował. Jak masz blisko lakiernia to zabierasz plastiki i on ci maluje i po bólu ;)

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BeNeK » ndz 19 lut, 2012

folia ma o tyle minus co łatwiej ją na moto podrze niż zadrapie
kumpel jak zahaczył to jak złotko na kanapki normalnie sru i poszedł cały pasek o szerokości ok 5cm i długości 20cm -.- tylko on nie miała jakiegoś wzoru czy coś tylko jednokolorową kolię białą
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
piotrus96
Weteran
Weteran
Posty: 518
Rejestracja: pt 19 lis, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: piotrus96 » ndz 19 lut, 2012

Zależy też od sposobu mocowania(klejenia) tej folii. Brat ma na aucie dość duży kawałek obklejony i przez przypadek kiedyś zahaczył rowerem w garażu o niego i jedynie kawałek się zdarł, ale nie tak żeby reszta odleciała. jak dobrze pozaciągasz do środka tą folie to nie powinna schodzić. Trzeba pamiętać też żeby nie kupować jak najtańszej. Droższe lepiej się trzymają i są chociaż w jakimś stopniu odporne na rysowanie;) Przy malowaniu sprayem staraj się malować z możliwie dużej odległości, bo mniej zacieków się robi o wiele. Wtedy użyjesz więcej tego sprayu ale lepiej wyjdzie ;p

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: BeNeK » ndz 19 lut, 2012

za to z mniejszej lepiej kryje
a zacieki to zależy od grubości warstwy ;P
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

fake4r

Re: Malowanie plastików - od A do Z

Postautor: fake4r » ndz 19 lut, 2012

Można zamknąć.
Zdecydowałem się na folię czarną połysk, zobaczymy co z tego wyjdzie :)



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl