• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Zadupek lampa tyl

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
adam94pp
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 748
Rejestracja: śr 05 paź, 2011
Lokalizacja: Giby
Kontaktowanie:

Zadupek lampa tyl

Postautor: adam94pp » śr 19 paź, 2011

Siema.Nie dlugo zbliza sie zima a wiec czas zmian :) wpadlem na pomysl zeby zmienic troche wyglad mojego nakeda :) kwestie mechaniczna juz rozwiazalem.Teraz pora na wyglad :) a wiec przejdzmy do konkretow.Myslalem nad wykonianiem lampy tylniej takiej samej jak jest w SUZUKI SV 650s a dokladniej tak to wyglada http://s2.ifotos.pl/img/a4d4af36j_hqwxreh.jpg a wiec wyjal bym oryginalna lampe wyjal caly blotnik a rejestracje podwiesil.Puste miejsce po lampie zapelnil bym zywica i mata szklana.Kupilbym 4 paski LED czerwone 2 paski swiecily by jako postojowki a 2 paski by sie zapalaly jako swiatlo STOP co o tym myslicie? oczywiscie po calej modyfikacji plastiki zostaly by pomalowane na nowo na czarny kolor lub oklejone folia termoplastyczna.Ewentualnie moge zakupic za 100zl lampe od tego suzuki mysle ze to bedzie lepsze wyjscie
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez adam94pp, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: Olo » śr 19 paź, 2011

Powiem Ci że pomysł jest godny realizacji :)
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: BeNeK » śr 19 paź, 2011

oryginalna normalna lampa będzie świeciła dużo mocniej a co oznacza na pewno ładniej i bezpieczniej oraz policja się na pewno nie czepi :P
No i z wyglądu to też ładniej będzie wyglądać lampa z su zu

Pomysł dość dobry jeśli ta cała lampa ci się podoba bo mi osobiście nie ale to zależy od gustu

Pomysł spokojnie można zrealizować
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

Awatar użytkownika
jablon01
Weteran
Weteran
Posty: 289
Rejestracja: wt 14 gru, 2010
Lokalizacja: Orzysz

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: jablon01 » czw 20 paź, 2011

adam94pp, tak jak na pisałes lepiej kup lampe od suzuki.A co do pomysłu to bardzo fajny oklaski

Awatar użytkownika
adam94pp
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 748
Rejestracja: śr 05 paź, 2011
Lokalizacja: Giby
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: adam94pp » czw 20 paź, 2011

Mial ktos z was juz jakies doswiadczenie z ta mata szklana? bo zbytnio nie wiem jak sie to robi;/ nigdy nie robilem czegos takiego ;p


Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: Szczepan » czw 20 paź, 2011

No fajny pomysł ;) A z matą szklaną nie miałem do czynienie ;p

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: BeNeK » czw 20 paź, 2011

za to ja miałem :)
Wszystko szłoby jak po maśle gdyby nie 2 rzeczy :D Klejące się palce lub rękawice z żywicy i "kłaczki" z maty szklanej przyklejające się do pędzla :P
Najlepiej gdybyś z np twardej tektury wyciął lub blachy czy coś wyciął profil czyli miejsca zaczepów miejsce na lampę itd ale to musi być dokładnie i później dać na to tak z 4 warstw maty szklanej z żywicą poliestrową i utwardzaczem albo więcej potem na to szpachlę ładnie wyrównać i na to od razu lakier :P
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: Lukas995 » czw 20 paź, 2011

adam94pp, gadaj z Benio, on jest szpecem w tej dziedzinie :D

ps. Dobry pomysł z tą lampą ;)

Awatar użytkownika
adam94pp
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 748
Rejestracja: śr 05 paź, 2011
Lokalizacja: Giby
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: adam94pp » czw 20 paź, 2011

Lukas16, Dzieki za info pogadam z nim.Na zime postaram sie to zrobic a myslicie ze nie byloby problemow z podpieciem tej lampy?
tam sa diody zeby mi nie padaly szybko

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: BeNeK » czw 20 paź, 2011

Lukas16, oj tam oj :D ogar tego wymagał to się nabyło doświadczenia :D

adam94pp,
nie powinno być żadnych problemów z podłączeniem lampy
Powinny oba świecić tak "słabiej" na pozycyjnych i "mocno" na stopie
Jeśli tak nie będzie to zrobimy to inaczej :P
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
adam94pp
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 748
Rejestracja: śr 05 paź, 2011
Lokalizacja: Giby
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: adam94pp » czw 20 paź, 2011

Benio, Wiec moge liczyc na twoja pomoc w sprawie maty i utwardzacza :) wypelniania ubytkow :) ktorys z uzytkownikow ma ogara bialo czarny wydech jak moj silnik 125 chyba.Ma ledy w przedniej lampie i wlasnie ciekawie zrobiony zadupek.Moze w ten sposob zrobic?

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: BeNeK » czw 20 paź, 2011

adam94pp, jasna sprawa :) Po to jestem na forum żeby pomagać o ile wiem jak pomóc i przeczytam artykuł :D No i czasem się czegoś dowie ciekawego lub coś zobaczy nowego :D

A co do

adam94pp pisze:ktorys z uzytkownikow ma ogara bialo czarny wydech jak moj silnik 125 chyba.Ma ledy w przedniej lampie i wlasnie ciekawie zrobiony zadupek.Moze w ten sposob zrobic?


Tego to ci nie powiem bo nie wiem o którego chodzi i jak to wygląda :D
Jak znajdziesz to daj link foto w temacie :D

A ledy w przedniej lampie to łatwizna :) Z przerobieniem tylnej lampy trochę więcej zabawy

Ledy to ja sam miałem
http://www.youtube.com/watch?v=VFcXlhIxffc
Jakbyś chciał luknąć jak ja to miałem choć miałem robić inaczej to zrobiłem inaczej z pasków ledowych które posiadałem :P
Szkoda że się policja dorypała do tego podczas kontroli i kazali mi wyciągnąć choć ich nie używałem -,- no ale oczywiście tego nie uczyniłem :D

Ale jak by co jestem do dyspozycji na forum i na gg :)
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
adam94pp
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 748
Rejestracja: śr 05 paź, 2011
Lokalizacja: Giby
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: adam94pp » czw 20 paź, 2011

Benio, Ledy mam juz w przedniej lampie :) a o tego uzytkownika mi chodzi http://www.youtube.com/watch?v=2Yup7CSM ... er&list=UL
fajnie ma zrobiony tyl ja bym moze cos takiego z blachy uczynil i bym dopasowal lampe do tego nie potrzebna by byla mata szklana chociaz jesli tak to mniej jej pojdzie i profil bede mial staly :)

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: BeNeK » pt 21 paź, 2011

słuchaj to jest prosta sprawa
Kupujesz plexi na allegro oryginalnie czarną tak z 4-5mm grubości
Przychodzi ci na chatę
Wycinasz z tektury dokładny wzór
szlifierką kontową obrabiasz plexi
I np lutownicą wyrabiasz sobie miejsce na lampę :)
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Zadupek lampa tyl

Postautor: Olo » pt 21 paź, 2011

Tu jest pokazane jak to zrobić :) Zamiast drewna możesz wziąć plexy http://uc.boo.pl/viewtopic.php?f=25&t=1249
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607

Obrazek[/URL]

Motocykl jest bogiem,

prêdkoœÌ na³ogiem

Pal gumĂŞ i szalej,

nie myÂśl co dalej



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl