• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

skróty i objaśnienia

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
maniek3080
Specjalista
Specjalista
Posty: 156
Rejestracja: pn 28 lut, 2011
Lokalizacja: Sieradz

skróty i objaśnienia

Postautor: maniek3080 » czw 25 sie, 2011

witam, otóż tak nie rozumiem niektórych skrótów a jak rozumiem to nie wiem co one znaczą więc jakby mógłby ktoś napisać. np: LWG-lewa w górę - i co to znaczy albo np szerokości
polecą piwa za dobre odp


Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Alpen » czw 25 sie, 2011

maniek3080 pisze:LWG

Klasyczna "Lewa w górę" czyli jak mijasz się z innym motocyklistą to podnosisz lewą rękę, coś takiego jak na emotce: <luzik>
maniek3080 pisze:szerokości

Dokładnie nie wiem. Prawdopodobnie oznacza "szerokiej drogi" czyli abyś się nie rozbił itp.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Szczepan » czw 25 sie, 2011

Szerokości trudno to objaśnić ale mówi się tak motocykliście/kierowcy żeby miał czystą drogę czyli mało samochodów jadących z prędkością 40km/h :D i mało dziur w drogach :D Przynajmniej ja tak to sobie tłumaczę :D

LwG- (Lewa w Górę) klasyczne pozdrowienie motocyklisty do motocyklisty :D

Awatar użytkownika
Darvix
Weteran
Weteran
Posty: 331
Rejestracja: wt 22 mar, 2011
Lokalizacja: CzerniejĂłw(Serniki)
Kontaktowanie:

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Darvix » czw 25 sie, 2011

Czasem z LWG dostaje się zawodu po machnięciu Lewą ręka motocykliście ponieważ nie każdy odpowiada niektórzy z tego powodu ze nie wiedza o co biega albo niektórzy są chamscy i nie odpowiadaja małym motorom i skuterom ;/


A szerokości to po prostu szerokiej drogi itp. Chodzi o to żeby bez problemu dojechać do celu :)
Ostatnio zmieniony czw 25 sie, 2011 przez Darvix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Prelude » czw 25 sie, 2011

DamixRacing, jak ogarem mykałem to rzadko mi odmachiwali a teraz to czasem sami machają :o


Awatar użytkownika
Pawlos312
Weteran
Weteran
Posty: 630
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: ZamoœÌ

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Pawlos312 » czw 25 sie, 2011

Gabriel172, Ja ostatnio jechałem i pomachałem jakiemuś "harlejowcowi" i ch... jak zawsze nie odmacha... Taki kozak bo ma choppera xd .
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek3080
Specjalista
Specjalista
Posty: 156
Rejestracja: pn 28 lut, 2011
Lokalizacja: Sieradz

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: maniek3080 » czw 25 sie, 2011

a jak z innym podobnymi słowami ?

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Spidi67 » czw 25 sie, 2011

Pawlos312 pisze:i ch... jak zawsze nie odmacha...
jak ja jade to nawet na choperach zawsze mi też pokaże <cwaniak2> z tym, że jak widze jakis charley/choper itp to pochylam sie do przodu maneta na full i udaje jakbym scigiem jechał <troll>
<troll>

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Szczepan » czw 25 sie, 2011

Na necie znalazłem coś takiego :D Warto poczytać :P

Oczywistym jest, że motocykliści pozdrawiają się mijając poprzez gest podniesienia dłoni. Przeważnie.
Znamy jednak przypadki, kiedy 'inni' nie odmachują nam pomimo widocznego gestu z naszej strony.
Oto powody, dla których 'inni' moga nie chcieć nas pozdrowić.

1. właściciele Harleya nie machają, bo:
- gwarancja wygasa wówczas, gdy pozdrowią użytkownika nie amerykańskiego produktu,
- ciężkie skóry z tłustymi bolcami i frędzle uniemożliwiają podniesienie dłoni,
- z zasady nie odmachują motocyklistom, którzy spłacili już dawno kredyty na swoje 2oo,
- boją się wibracji kierownicy po choćby chwilowym jej puszczeniu,
- podmuch powietrza może zdmuchnąć ich tatuaże,
- z powodu wibracji ponowne złapanie kiery może zająć wieczność,
- właśnie odkryli, że H.onda ma ponad 60% udziałów w H-D,
- od czasu przegranej aukcji komorniczej na H-D nienawidzą wszystkich, którzy w ogóle podnoszą rękę,
- Rolex może zamoknąć,
- ktoś może ukraść odpadającą klamkę,
- uzywa ciągle 10 palców przeliczając stale rosnące wydatki na naprawę H-D,
- właśnie polerują pokrywę filtra powietrza.

2. właściciele Goldwingów nie machaja, bo:
- zgodnie z instrukcją mogą puścić kierownicę wówczas, gdy motocykl nie porusza się, kluczyk jest wyjęty ze stacyjki, centralna nóżka opuszczona i wyłączone radio,
- mają przycisk na desce rozdzielczej - automatyczne pozdrawianie,
- właśnie zasnęli jadąc,
- są za starzy i nie mają siły,
- właśnie mają telefonferencję z brokerem z City,
- mama zabroniła machać do obcych,
- są zbyt zajęci przeliczaniem lampek na choince,
- właśnie układają płyty CD w schowku,
- podniesiona ręka zakłóca fale odbiór fal TV,
- odkładają kubek po kawie do zmywarki,
- z powodu Alzheimera nie pamiętają, co robić gdy ktoś macha,
- po machaniu nie moga znaleźć kierownicy pośród przycisków, przełączników i dźwigni,
- ciągle machają, ale nikt nie widzi zza owiewek

3. kierowcy superbików nie machają, bo:
- sa tak pochyleni za owiewkę, że nie widzą nic poza zegarami,
- podniesienie choćby palca zmieni aerodynamikę i obniży prędkość o 3 km/h,
- właśnie zmodyfikowane super światła oślepiają ich samych,
- właśnie robią wheelie i nie widzą drogi,
- właśnie robią stoppie i nie widza drogi,
- właśnie znów wyprzedzają,
- właśnie osiągaja prędkość światła i masa właśna wzrasta tak, że nie moga ruszyć choćby palcem,

Awatar użytkownika
Pawlos312
Weteran
Weteran
Posty: 630
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: ZamoœÌ

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Pawlos312 » czw 25 sie, 2011

Szczepan, Hahaha dobre to jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: Szczepan » czw 25 sie, 2011

Swoją drogą to mi motocykliści pokazują lewą bo moto takie podobne do Hornetki :P To każdy Lewa to ja też :D

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: skróty i objaśnienia

Postautor: choinka » czw 25 sie, 2011

Szczepan, Ej ej tylko nie na choince xD
a ja kiedyś jechałem a z naprzeciwka jechał ścigacz i akurat zwalniał bo przejazd kolejowy to wyprostował się, puścił kierownicę i ręce zabrał w dół rozkładając je. Nie wiem czy to do mnie czy nie ale odmachnąłem :P



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl