• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Rozmowy o wszystkim innym niż motoryzacja.
Radziokok
Majster
Majster
Posty: 118
Rejestracja: śr 11 cze, 2014
Lokalizacja: Podkarpacie

Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Radziokok » pn 21 lip, 2014

Siemka
Dałem ziomkowi do przerobienia mojego zippa na 72 i kuźwa teraz są cały czas problemy , stuka , cieknie . Dzisiaj mi linka od sprzegla padla wiec szukam jakiegos innego mechanika który mi to naprawi . Znacie kogos na terenie podkarpacia ? W okolicy Niska , Stalowej Woli itp.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: to&owo » pn 21 lip, 2014

a to Really i kaccerski chyba tam koło ciebie są, lepszych nie znajdziesz mechaniorów :)

Radziokok
Majster
Majster
Posty: 118
Rejestracja: śr 11 cze, 2014
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Radziokok » pn 21 lip, 2014

speeder pisze:a to Really i kaccerski chyba tam koło ciebie są, lepszych nie znajdziesz mechaniorów :)
Szczęsliwy wlazłem na zumi , 300 i 200 km , masz racje z buta tam dojde ;D

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: to&owo » pn 21 lip, 2014

o w duperke :/ myślałem że bliżej. a sam nie ogarnisze tego ?

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: ReallY » pn 21 lip, 2014

speeder, Dziękuję :D




Radziokok, Opisz co się dzieje ze stukaniem bo z wyciekami sobie poradzimy. Sam ogarniesz wszystko to jest bardzo proste :)
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: to&owo » pn 21 lip, 2014

ci pomożemy to hajsik w kieszonce zostanie,bo mechaniorzy to wiesz, muszą swoje wziąć i oni często wymieniają aż trafią... i nieraz koszt naprawy przerasta wartość sprzętu :D

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: ReallY » pn 21 lip, 2014

Dokładnie. Za takie coś wezmą 100zł a spróbować nie zaszkodzi nic nie zepsujesz, a jak się poddasz do dopiero mechanik :)
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
Mirek
Weteran
Weteran
Posty: 255
Rejestracja: czw 03 paź, 2013
Lokalizacja: RBR

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Mirek » pn 21 lip, 2014

Miras jest majster z podkarpacia, tylko daleko mam do ciebie. A to prosty silnik to sobie poradzisz
Zapraszam do tematu o moim Torosie viewtopic.php?t=10371

Zapraszam do tematy o mojej Motorynce viewtopic.php?p=140430#140430

Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: kaccerski » pn 21 lip, 2014

pamiętaj , nigdy sie nie poddawaj , dopiero w ostateczności oddaj mechanikowi , ja np nigdy bym ogara nie oddał mechanikowi , komuś do jakiegoś fachowego warsztatu , bo tam wszystko jest poste jak barszcz , trudno komuś normalnemu coś pojebać :)

napisz co się dzieje , to postaramy ci się pomóc ;P
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)

Radziokok
Majster
Majster
Posty: 118
Rejestracja: śr 11 cze, 2014
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Radziokok » wt 22 lip, 2014

Jest stukanie z głowicy, na 100 % to nie zawory , stawiam na łańcuszek . Na dodatek stuka jeszcze z strony wału takie delikatne otarcia jakby słychać , nie wchodzi na max obroty (10,5k) . Jechałem do babci to spróbowałem sobie manetke zablokowac i jechac nie trzymajac kierownicy , jechalem tak z 30 min i tylko 45 km/h . Jak sie zatrzymalem cylek i glowica byly cieple ( moglem dotknac palcem ) , za to z strony magnetu poparzyłem sobie kostke bo miałem krótkie spodenki . Lewy dekiel byl bardziej goracy niz cylek :D

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: ReallY » wt 22 lip, 2014

Radziokok, Zajmiemy się tym ocieraniem najsampierw. Zdejmij pokrywę magneto i zobacz gdzie ma otarcia jakieś itp. Jeśli nic nie zauważysz to wykręć świecę postaw go na centralne tak aby się nie ruszał i kręć rozrusznikiem sprawdzając czy magneto nie jest krzywe.


P.S. podczas montażu zestawu 72 nie ma jak skrzywić wału czy magneta więc nie wiem czy to wina twojego ,,kolegi"
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Radziokok
Majster
Majster
Posty: 118
Rejestracja: śr 11 cze, 2014
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Radziokok » wt 22 lip, 2014

ReallY skrzynia była zmieniana , albo biegi nie znam sie na tym



Dobra rozkręciłem i sprawdziłem , na początek dodam to że tam znajdował się olej , może od tyłu wleciał z zębatki zdawczej bo tam uszczelniacz padł . Magnet wydaje się dobry , więc odkręciłem świece i sprawdzałem , końcowa częsc magnetu nie jest idealnie równa , dodam jeszcze że zębatka od rozrusznika się rusza i łańcuszek od niego jest luźny z lewej strony . Nie znam sie to pisze wszystko co zauważyłem:D

Dodam jeszcze że ma porysowania delikatne między nazwami T i tymi innnymi


Edytuj posty / ReallY
Ostatnio zmieniony wt 22 lip, 2014 przez Radziokok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: ReallY » wt 22 lip, 2014

Radziokok pisze:dodam jeszcze że zębatka od rozrusznika się rusza i łańcuszek od niego jest luźny z lewej strony



Jeśli zębatka rusza sięna boku to normalne tak jak i z łańcuszkiem, oleju tam nie powinno być pewnie poszedł uszczelniacza za magnetem. A jak z cewkami nie jest któraś z nich obrysowana albo w wewnętrzne części magneta nie ma rysek albo obtarć?
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Radziokok
Majster
Majster
Posty: 118
Rejestracja: śr 11 cze, 2014
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: Radziokok » wt 22 lip, 2014

W wewnętrznej strony magneta są zarysowania , niewielkie bardziej bym uznał zatarcia bo nie czuć włębień palcem i nie w każdej części , zauważyłem coś bardziej niepokojącego , podczas kręcenia go z głowicy zaczęły wydobywać się dźwięki , wydaje mi się że to łańcuszek , tylko w 1 miejscu słychać to bo kręciłem kilka razy

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Mechanik - Nisko , Stalowa Wola , Tarnobrzeg (Podkarpacie)

Postautor: ReallY » wt 22 lip, 2014

Jeśli na wykręconej świecy to wtedy tłok jest w fazie sprężania i powietrze wydostaje się przez otwór w którym znajduje się świeca bo jak mniemam masz ją wykręconą?
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu



Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl