• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Simson RG 80 :D

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » śr 30 paź, 2013

Takie kity to możesz wkręcać przedszkolakom :p
72cc więcej jak 80 nie pociśnie, chyba że ma PZ26, MLS, tłok HC, w co wielce wątpię.
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
5Zigen
Weteran
Weteran
Posty: 313
Rejestracja: wt 11 cze, 2013
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: 5Zigen » śr 30 paź, 2013

Znawcy od chuya na tym forum, jak masz kingwaya to sie nie dziwie ze na 70tce nie jechal wiecej niz 80 bo mój kuzyn na 70tce w tym ani przyspieszenia ani predkosci nie miał.osobiscie na zebatkach 14/46 jedzie 80/85 licznikowe 90 samochodowe(bmw e39) na 50tce z górki.teraz zamyka i przekreca licznik po prostej :)gpsem jeszcze nie liczylem ale pewnie bedzie tyle samo tylko szybciej sie zbiera ;p

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Yato » śr 30 paź, 2013

Obrazek
:)

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: szymo_97 » śr 30 paź, 2013

5Zigen, no tak, Romet jest jednak polski i to mu dodaje +50% do v maxu :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Bumek » czw 31 paź, 2013

5Zigen, to może nam łaskawy mistrz mechaniki wytłumaczy, dlaczego tak jest, skoro to te same silniki, a kingway jest tylko nieznacznie cięższy? :)
Ostatnio zmieniony czw 31 paź, 2013 przez Bumek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Aro550
Specjalista
Specjalista
Posty: 210
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Aro550 » czw 31 paź, 2013

Bo codzienne grzebanie w silniku zwiększyło jego moc tak, ze 120 to na lajcie <rotfl>
A grzebanie w silniku ograniczylo sie do odkrecenia sruby od regulacji zaworów <figielek>

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » czw 31 paź, 2013

5Zigen, hahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahaha podaj mi rękę, bo wstać nie mogę.
Wiesz, mi tata mierzył samochodem, to leciałem 120 na 72. Ale jeszcze pozostaje kwestia tego, że Astra miała 15 na wysokich oponach, a nie 13 na niskich jak w oryginale.
Jeśli uważasz, że Kingway i Romet to CAŁKOWICIE inne maszyny, to pozdrawiam :)
Jak Bumek, powiedział, Kingway jest nieznacznie cięższy, a silnik jest identyczny, także widzę, że "znawca od chuya" jesteś.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: ReallY » czw 31 paź, 2013

5Zigen pisze:osobiscie na zebatkach 14/46 jedzie 80/85 licznikowe 90 samochodowe(bmw e39)



Ciekawe. Pozwolę sobie skopiować tekst który jest na głównej stronie portalu:


...Liczymy:
Prędkość obrotowa silnika 11 000 obr/min; zębatka zdawcza 14z ; zębatka tylnia 46z
1. Liczbę obrotów (11 000) dzielimy przez przełożenie pierwotne (dzielimy, bo mamy podane z kosza na wał, jeżeli będzie podane z wału na kosz to mnożymy) czyli: 11000/3,722=2955,4
2. Wynik dzielimy przez przełożenie biegu, dla IV biegu jest 1,0536 więc: 2955,4/1,0536=2805,0
3. W tym momencie znamy obroty wałka zdawczego, więc dzielimy je przez przełożenie z zębatki tylnej na zdawczą:
2805,0/3,28=855,18
4. Teraz należy wynik pomnożyć przez obwód zewnętrzny opony:
855,18*1,44=1231,46
5. Podany wynik to prędkość w metrach na minutę, aby otrzymać wynik w km/h należy pomnożyć go razy 0,06:
1231,46*0,06= 73,8km/h - Taką prędkość osiąga Ogar na 4 biegu, z zębatką 14Z przy 11000 obr/min...


Źródło: http://moto-4t.pl/









Wracając do tematu, to nie wiem co powiedzieć, troche taki ulep, będziesz coś poprawiał ?? Mam nadzieję, podaj prędkość z GPS :D Dugo masz tą bestie ? <smile>
Ostatnio zmieniony czw 31 paź, 2013 przez ReallY, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: to&owo » czw 31 paź, 2013

ta lampa xD sama baza ok ,ale trzeba to zrobić od nowa ,dać ludzką lampę ,pomalować ,wyjebutać owiewkę :P

jak kiedyś Ogarem wycisnąłem realne 83,9km/h wg nawigacji . na liczniku było ~95km/h , udało mi się to zrobić raz. wiatr w plecy ,poteżny i górka nie gorsza. a jeżeli chodzi o realne osiągi tych silników to 75km/h to moim zdaniem max na 50 ccm. nie wierzę już w takie cuda jak Ogary idące realne 80km/h czy 90 kmh w serii 50ccm :P

Awatar użytkownika
Nahirek
Weteran
Weteran
Posty: 295
Rejestracja: pn 05 mar, 2012
Lokalizacja: Sieradz

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Nahirek » pt 01 lis, 2013

gdzie ten filmik jak to jedzie ?:>

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » pt 08 lis, 2013

Filmik dodany, nie miałem się gdzie rozpędzić do pełnej prędkości ale tak mniej wiecej chodzi.


Filmik
Ostatnio zmieniony pt 08 lis, 2013 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: KucaQ » ndz 16 lut, 2014

Dalej ten wynalazek "jeździ" 120km/h czy wreszcie zszedłeś na ziemię?
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: CZARO » ndz 16 lut, 2014

KucaQ, Bez instalacji elektrycznej 130km/h bo lżejszy :D
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...

Mercedes 190 by Czaro!

Awatar użytkownika
Device
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: ndz 29 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Device » ndz 16 lut, 2014

Ogólnie nieźle to wygląda. Ale jeszcze musisz nad tym popracować żeby z tego było coś porządnego. Ogólnie niezła maszynka :) A podoba mi się to, że próbujesz coś sam zrobić :)
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
zagraj1234
Specjalista
Specjalista
Posty: 180
Rejestracja: pt 18 paź, 2013
Lokalizacja: ÂŻyrardĂłw
Kontaktowanie:

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: zagraj1234 » ndz 16 lut, 2014

Bardzo fana baza do odbudowy.
Niech nikt nie mówi że jego ogar 50/70/80 jedzie realną 100kmh bo normalnie z krzesła spadam. Mam silnik o poj 140cc i na przełożeniach 16/46 przekroczyć 110kmh(mierzone gpsm) można jedynie z przepaści a co dopiero o połowę mniejszą pojemnością :D
Ostatnio zmieniony ndz 16 lut, 2014 przez zagraj1234, łącznie zmieniany 1 raz.
JeÂśli pomogÂłem postaw piwo
LwG



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl