• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Rozmowy o motoryzacji.
Star1998
Majster
Majster
Posty: 78
Rejestracja: pt 31 sty, 2014
Lokalizacja: LLE

Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Star1998 » wt 11 lut, 2014

Sieremanko, mam sprawe do Was, niedługo mam zamiar kupić Honde NSR 125 lub Aprilie RS 125, więc tak, któro lepsze? Wiadomo, że właściciele Hondy będą się upierać przy Hondzie bo chwalą swoje, ale co jest z RS? A mniej więcej mi chodzi o tą RS http://tablica.pl/oferta/aprilia-rs-125 ... 30aefc46d6 Bo niedługo mam zamiar pojechać obejrzeć ją, co szczególnie trzeba sprawdzić, aby potem nie żałować?


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: ReallY » wt 11 lut, 2014

Star1998, Nie znam się zbytnio i nie jestem po żadnej stronie, ale na pewno bierz manometr aby sprawdzić kompresję a po za tym to jak przy innym moto, posprawdzaj dokładnie wszystko itp.

NSR jest najmniej awaryjna z 125 2T ale za to najsłabsza za to RS mocniejsza ale nieco bardziej awaryjna ;)
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
MAGIK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 625
Rejestracja: śr 13 lut, 2013
Lokalizacja: ZS

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: MAGIK » wt 11 lut, 2014

patrz czy koło blisko pługu nie jest :) na ten temat moze nasz kolega sie wypowiedziec "YATO"
Honda Wallaroo > Romet Trial City & Motorynka & Audi A4 2.5 TDI ,


Szacunek za szacunek a ÂśmierĂŚ za ku***stwo
Gdyby byÂło tak naprawdĂŞ to trup by tu padaÂł gĂŞsto

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: n0r3k » wt 11 lut, 2014

NSR - najsłabsze 125cc 2t, za to najtańsze w utrzymaniu, co wcale nie oznacza, że tanie :D
RS - troche mocniejsza, troche bardziej awaryjna, troche droższa w utrzymaniu.
NSR - pozycja dosyć wygodna, kapciowata, prowadzenie dobre, hamulce dobre.
RS - pozycja o wiele bardziej sportowa, hamulce lepsze, co do prowadzenia to niewiem, musiałbym jeszcze raz porównać.
podstawowa rzecz do sprawdzenia to ciśnienie, a reszta to jak w każdym innym motocyklu.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Yato » wt 11 lut, 2014

no odległość od koła do pługu to bardzo ważna rzecz wg mnie jest, bo po tym od razu widać czy była walnięta, jeśli jest za blisko to są 2 możliwości, albo podgięta główka ramy albo krzywe lagi :)
:)


Star1998
Majster
Majster
Posty: 78
Rejestracja: pt 31 sty, 2014
Lokalizacja: LLE

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Star1998 » wt 11 lut, 2014

No tak, sprawdze czy wszystko cacy, łożysko główki ramy, ciśnienie itp itd... Ale na zdjęciu nie wydaje się, żeby miała koło za blisko pługu, co?

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Bumek » wt 11 lut, 2014

Łożysko to normalne że się wyrabia, możesz sprawdzić, ale nie odrzucaj od razu moto, jak łożysko będzie zużyte, bez przesady :)
Obrazek

Star1998
Majster
Majster
Posty: 78
Rejestracja: pt 31 sty, 2014
Lokalizacja: LLE

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Star1998 » śr 12 lut, 2014

No tak, ale jak będzie główka ramy do du** to nie będe sie w takie coś bawił tylko po prostu bede szukał czegoś innego. ;p

Awatar użytkownika
Mikimi
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Mikimi » śr 12 lut, 2014

Bierz RS-kę w GS. Co prawda z paliwem będzie ciężko wyrobić, ale ta moc cię rozwali...pewnie potem nie będziesz chciał nic innego. Co do sprawdzenia jej to nie wiem wszystko po kolei posprawdzaj :) Poza tym to ma tak wyglądać. Przednie koło minimalnie odstaje od pługa. Jak się jedzie ? Jeśli jedziesz ponad 120 km/h to powietrze cię odpycha i masz pełen komfort z jazdy....a przy normalnych prędkościach trochę ręce będą cię bolały, ale to kwestia przyzwyczajenia się.
Yato spójrz na swój awatar i porównaj odstęp między kołem a pługiem w swoim motocyklu i Aprilce. Taki sam odstęp nie uważasz ? :D Więc pewnie przód jest w porządku :D Zresztą za tą cenę chyba gość też "gówna" nie sprzeda. 3500 to według was za małe pieniądze za taki motocykl ? Według mnie to najwyższa cena za taki motocykl z 97. Więc uważam też że jednak jest taki że będziesz zadowolony i nie mieszajcie chłopakowi w głowie że już zaraz może być coś walnięte. A jeśli jest naprawdę w idealnym stanie ? Poza tym to 2-sów a w 2-suwach remonty są częste, więc nie sądzę żeby Silnik miał jakiś większy defekt poza zwykłym zużyciem. Według mnie Aprilia to dobry wybór, jednak biorąc taki motocykl markowy musisz się liczyć z częściami że do "markowców" one nie są tanie, ale myślę że nie będziesz nic do niej dokładał. Życzę udanych zakupów. :D
Ostatnio zmieniony śr 12 lut, 2014 przez Mikimi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Bumek » śr 12 lut, 2014

Star1998, ty chcesz ideał znaleźć? i co masz na myli mówiąc, że jak główka ramy będzie jebnięta? Jak będzie krzywa, to nawet tego nie oglądaj, masz racje, ale jak masz zamiar moto odrzucać, bo 1 łożysko jest do wymiany, to ty nie kupuj nic, tylko zostań przy chinolu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikimi
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Mikimi » śr 12 lut, 2014

W ogóle wy dziwni jesteście oceniacie motocykl mając jedno zdjęcie w dodatku na nim totalnie nic nie widać że cokolwiek jest w tym motocyklu zjebane. Wygląda jak nowy, odstęp w porządku. Nie doszukujcie na siłę defektów. Dlaczego wszystkie Aprilki z góry oceniacie na "złe" ? Myślicie że japońskie CBR i NSR są najlepsze ? To się mylicie. Włoska firma ma lepszą reputację niż Japońska. Większość z was ma NSR-ki oraz CBR-ki i mówicie tylko o nich a inne motocykle oceniacie z góry jako "lipa". Ja uważam na odwrót. Nie mieliście tego to się nie wypowiadajcie a już chociażby nie mówcie że odradzacie zakup. Ustosunkowując się do waszych wypowiedzi zastanówcie się czy naprawdę warto odradzać zakup tego motocykla...najlepiej doradźcie mu żeby kupił tanie chińskie "gówno" wtedy będzie na prawdę zadowolony. Fakt chińczyki raczej nie są awaryjne a części do nich bardzo tanie, ale to nie to samo.

I nawiasem mówiąc wytłumaczcie dlaczego Ducati (włoska firma) sprzedaje motocykle 2-3 razy drożej niż japońska ? Dlaczego japońskie R1 kosztują 80-100 tys. a Włoskie Ducati chociażby StreetFighter ponad 200 tys. ? Co jest spowodowane tak wielką różnicą cenową ? Popularność, unikatowość ? Czy może bezawaryjność motocykli w większej pojemności ?

No ale, dobra wracając do tematu jedno i drugie jest tak samo fajne w prowadzeniu pewnie jak i w awaryjności, aczkolwiek jedno i drugie zasługuje na dobre komentarze. Jeśli masz okazję mieć Aprilię to ją bierz.

Kupuj to co ci się podoba i na co cię stać. Zresztą co to za frajda mieć coś co mają wszyscy ? :D
Ostatnio zmieniony śr 12 lut, 2014 przez Mikimi, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Yato » śr 12 lut, 2014

Mikimi pisze: Włoska firma ma lepszą reputację niż Japońska

hahahahahahaha <lol>
Włochy japonii nigdy nie dorównają po pierwsze, a po 2 to włoskie maszyny słyną z awaryjności i drogich części a japonia właśnie sławna jest dzięki małej awaryjności. Jako przykład masz rski i nsrki, które częściej się psują ? Na to pytanie odpowiesz sobie sam :) A i nie mówię tu tylko o motocyklach.
:)

Awatar użytkownika
Mikimi
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: pt 20 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Mikimi » śr 12 lut, 2014

Ty masz na tę odpowiedź RS i Mito. A mówię tutaj o światowej reputacji tych firm a nie o konkretnych modelach. Może i Japońska firma jest dużo lepiej znana ale Włoska jest lepiej ceniona.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: Yato » śr 12 lut, 2014

Ale czemu podałeś przykład 2 włoskich motocykli? Oba najbardziej awaryjne w klasie 125.
:)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Honda NSR 125 Czy Aprilia RS 125

Postautor: to&owo » śr 12 lut, 2014

tak ? :D
ferrari vs toyota xD
Lamborghini vs. honda xDDD
Pagani vs nissan
<hahaha> <hahaha>
szukać dalej ? :D
apria będzie zawsze droższa i słabsza od Hondy ,tym bardziej ,że honda to od lat synonim kuloodpornych silników ,choćby dax ,czy nawet civic tak lubiany przez młodych tjunerów ,dla których jest to pierwsze auto po przesiadce z corvetty w nfs :D



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl