• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Silnik 250 czy nsr?

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
kamilek112
Praktykant
Praktykant
Posty: 56
Rejestracja: czw 08 sie, 2013
Lokalizacja: KlimontĂłw

Silnik 250 czy nsr?

Postautor: kamilek112 » czw 21 lis, 2013

Siemka, Jako iż powoli nastawiałem się na a1 i kupno hondy nsr 125, to jakoś ostatnio mam różne myśli..
Mam Rometa zetke 72cc w dobrym stanie i też szkoda mi się z nią rozstawać jednak, z drugiej strony rozstałbym się już z nią ;)
I pytanie co lepiej? Kupić do zetki silnik 250cc typu diabolini itp, czy kupić hondę nsr 125?
Hondę jak już, to bym sprowadzał z Niemiec, ponieważ jest mi to na rękę :)
A i jeszcze, jazda zetką jest spoko, ale jednak nie ma tego że tak powiem "lansu" jak się gdzieś jedzie itp, jak by było coś typu ścigatowatego ;D hehe

Co wy byście wybrali? <we>


Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Yato » czw 21 lis, 2013

lansu? <glupek>
nsr ze ścigiem nic wspólnego nie ma :D
a na pierdzenie ludzie dobrze nie reagują, zetkę i do tego silniczek, fajnie mruczący i co odejście ma też dobre :)
jeszcze jak by Ci się lc udało znaleźć, mmmm :)
:)

Blu
Weteran
Weteran
Posty: 311
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010
Lokalizacja: ZGL
Kontaktowanie:

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Blu » czw 21 lis, 2013

Zetka, spalanie 3l, zerowa awaryjność, za***ista moc od dołu, vmax około 130 i dzwiek singla 250 na przelocie.
Nsr spali ci te 5-6l + olej, bedzie sie czesciej psuła, brak elastyczności, dzwiek komara do lansu...?

Ja bym robil 250 i nawet sie nie zastanawial :)
Ostatnio zmieniony czw 21 lis, 2013 przez Blu, łącznie zmieniany 2 razy.
[center] Obrazek [/center]

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: to&owo » czw 21 lis, 2013

ja bym brał nsr. Zawsze jakaś odmiana . Ale zetka ładniejsza. Tyle , że jak kupisz nsr to będziesz miał solidne moto , tym bardziej , że będzie to sprowadzony sprzęt z niemiec.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: szymo_97 » czw 21 lis, 2013

Bierz silnik 250cc 5 biegowy.
Trochę mniejsza moc, ale w dużo dłuższym zakresie obrotów, do tego pali 2 razy mniej i jest bardziej pewne (no i tańsze niż zmiana moto) :)

Co do tego LC to niekoniecznie. AC z tego co słyszałem się wcale nie grzeją :)
Ostatnio zmieniony czw 21 lis, 2013 przez szymo_97, łącznie zmieniany 1 raz.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530


Awatar użytkownika
Czyżu15
Weteran
Weteran
Posty: 603
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: FZI

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Czyżu15 » czw 21 lis, 2013

nsr- dobre osiągi , hamulce ,zawieszenie zetka na tym silniku bys fruwał po zakretach w większych prędkościach tym bardziej, moim zdaniem nsr jest bezpieczniejsza :)
only vag

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: szymo_97 » czw 21 lis, 2013

NSR - solidne moto z dziadowską, awaryjną, małoelastyczną i małoekonomiczną jednostką napędową.
Zetka 250 - dziadowskie chińskie moto z małoawaryjną, elatyczną i ekonomiczną jednostką napędową :D

To tak w skrócie, wybór należy do Ciebie.

Jeżeli chcesz schodzić na kolano w winklach itd. to bierz NSR, ale jak chcesz sobie po prostu jeździć to zostaw Zetkę. :)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Yato » czw 21 lis, 2013

szymo_97, właśnie o to chodzi że nsr nie jest aż taka awaryjna, nie ma się co psuć.
mega nieelastyczna też nie jest, z zaworem przed rezo jedzie jak chińska 110 a nawet 125 :)
palić nie spali tak dużo, 5.5 to max na czerwonym polu non stop.
:)

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Outer » czw 21 lis, 2013

dziadowskie chińskie moto


Zetka jest wykonana bardzo dobrze i pierwsze wrażenia, jak się siada jest również dobre. Nie ma się do czego po prostu przyczepić.
A silnik 250 musi być ac, ohv, wtedy o silniku zapominasz.
Ostatnio zmieniony czw 21 lis, 2013 przez Outer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Bumek » czw 21 lis, 2013

Nsr - lepsza jakość wykonania, lepsze zawieszenie i hamulce
Zetka - bardziej wytrzymały silnik, nsr to 2t, wiadomo, że częste remonty są potrzebne.
Obrazek

Awatar użytkownika
kamilek112
Praktykant
Praktykant
Posty: 56
Rejestracja: czw 08 sie, 2013
Lokalizacja: KlimontĂłw

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: kamilek112 » czw 21 lis, 2013

Yato pisze:lansu? <glupek>
nsr ze ścigiem nic wspólnego nie ma :D
a na pierdzenie ludzie dobrze nie reagują, zetkę i do tego silniczek, fajnie mruczący i co odejście ma też dobre :)
jeszcze jak by Ci się lc udało znaleźć, mmmm :)


Chodziło mi tu o wygląd ;)

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Bumek » czw 21 lis, 2013

Wygląd to kwestia gustu, ale laski lecą na ścigacze, więc kupuj, a dzięki temu wszystkie będą zadawały ci pytania na asku, i spokojnie możesz sobie udostępniać na tablicy obrazki typu ''motocykle - moja pasja'' :)

A tak na serio, to nie kupuj nsrki, jak chcesz szpanować..
Obrazek

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: to&owo » czw 21 lis, 2013

jeżeli twoja zetka nie sprawia problemów to może ją zostaw. Na tym 250 ccm to będzie small bullet :p ale czy rama itd. Wytrzyma na dłuższą metę ?

Awatar użytkownika
kamilek112
Praktykant
Praktykant
Posty: 56
Rejestracja: czw 08 sie, 2013
Lokalizacja: KlimontĂłw

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: kamilek112 » czw 21 lis, 2013

Bumek pisze:Wygląd to kwestia gustu, ale laski lecą na ścigacze, więc kupuj, a dzięki temu wszystkie będą zadawały ci pytania na asku, i spokojnie możesz sobie udostępniać na tablicy obrazki typu ''motocykle - moja pasja'' :)

A tak na serio, to nie kupuj nsrki, jak chcesz szpanować..


Chodzi też o wygląd dla własnego oka, podoba mi się nsr więc się zastanawiam, zaraz tam szpanować, o ile wiem, to piszą wszyscy że jest wygoda, brak wibracji itp.
A na 250cc w zetce wydaje mi się że wibracje będą jeszcze większe :(

speeder pisze:jeżeli twoja zetka nie sprawia problemów to może ją zostaw. Na tym 250 ccm to będzie small bullet :p ale czy rama itd. Wytrzyma na dłuższą metę ?


Rama wydaje mi się że spokojnie wytrzyma ;)



A i jeszcze, co powiecie na to, czy zamiast silnika 250, to silnik 150 zetkowy, w takiej sytuacji co lepiej wybierać?
Ostatnio zmieniony czw 21 lis, 2013 przez kamilek112, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Silnik 250 czy nsr?

Postautor: Yato » czw 21 lis, 2013

kamilek112, brak wibracji? każdy singiel ma wibracje więc na ich brak nie licz :)
:)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl