• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Simson RG 80 :D

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

Mój nowy nabytek <smile> Romet komar z silnikiem od suzuki rg 80. Prędkość maksymalna to około 120km/h (niewiem ile dokładnie bo nie mam licznika w niej :D )

Dane:
*Silnik Suzuki RG 80
*Spawak
*Cylinder po szlifie na 89cc.
*Gaźnik Dellorto
*Przednia tarcza od Hondy NSR 125
*Lagi, bak, siedzenie od simsona
*Rama od Romet ogar 205


Do zrobienia/wymiany:
*Remont silnika
*Elektryka
*Nowe tylne koło
*Stylistyka
*Kierunkowskazy

Co zostało zrobione:
*Rama od simsona s51 pomalowana na fluorescencyjną zieleń
* Przykręcone wsporniki silnika
* czarne elementy nadwozia
* nowa klamka hamulca i sprzęgła


Jutro dadam wiecej zdjeć.

Obrazek

FILMIK

http://www.youtube.com/watch?v=oDlfViqB ... e=youtu.be

Zdjęcia z remontu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 16 lut, 2014 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 9 razy.


Awatar użytkownika
Volumne
Weteran
Weteran
Posty: 542
Rejestracja: pn 25 mar, 2013
Lokalizacja: PorĂŞba

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Volumne » śr 30 paź, 2013

Fajny ale ja bym sie bał jezdzić tym ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: szymo_97 » śr 30 paź, 2013

A ja nie wierzę w realne 120 km/h, chocby nie wiem co (wiem, że lekki itd, ale mimo wszystko) :P
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: ReallY » śr 30 paź, 2013

<lodowka>



Nie wiem co o tym myśleć.
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

cóż ogar 900r mojego kuzyna jeździ około 100 a gdy go mijam to znika w pare sekund z widoku, wiec <smile>


Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: szymo_97 » śr 30 paź, 2013

PsYcHo, ogar minimum 140cc, dobrze rozumiem? :)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

72cc

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Yato » śr 30 paź, 2013

no to pewnie jakieś wentle sportowe ma bo mój 72 tylko 80 jechał xD
:)

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

xD codzienne grzebanie przy silniku ma swoje zalety :)

Nagram wam jutro filmik :)
Ostatnio zmieniony śr 30 paź, 2013 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: szymo_97 » śr 30 paź, 2013

Grzebie codziennie przy silniku i podniósł v max o 25 km/h. Będę grzebał 2 razy dziennie RG i w końcu przełamię to 200 km/h :D

A teraz do rzeczy. Rozumiem, że prędkość mierzyliście GPSem, po prostej, bez wiatru w tym ogarze, tak?
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Bumek » śr 30 paź, 2013

Ja bym na to nie wsiadł, nie wiem jak wy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

Mierzone z samochodem

Awatar użytkownika
Bubles
Weteran
Weteran
Posty: 640
Rejestracja: czw 02 gru, 2010
Lokalizacja: PiÂła

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: Bubles » śr 30 paź, 2013

PsYcHo pisze:cóż ogar 900r mojego kuzyna jeździ około 100 a gdy go mijam to znika w pare sekund z widoku, wiec <smile>


PsYcHo pisze:72cc


Obrazek

Awatar użytkownika
PsYcHo
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Lokalizacja: J-no

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: PsYcHo » śr 30 paź, 2013

<smile>

Nagram filmik to zobaczycie jak to za***rdala :d

Edycja postów się kłania. /KucaQ
Ostatnio zmieniony śr 30 paź, 2013 przez PsYcHo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Simson RG 80 :D

Postautor: szymo_97 » śr 30 paź, 2013

PsYcHo, dobra, bez ściemy już. Weź GPSa i sprawdź prędkość po prostej (najlepiej z kamerą w ręku). Jak to cudo przekroczy realne 105 km/h to będzie naprawdę dooobry wynik.
Nie chcę się kłócić, ale miałem kiedyś RG 80 na spawaku na zamówienie. Ono powedzmy cięższe od twojego wynalazku było o jakieś 25kg, więc minimalnie gorsze osiągi. Stówy realnej nie szlo przekroczyć tak łatwo, a silnik był zdrowy.

Różnica miedzy 100 a 120 km/h jest kuriozalna i nie wierze, że tylko mniejsza masa doda tych 20 km/h. Zwłaszcza, że jak tym rg jeździłem to ważyłem max 45kg.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl