• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: RADI » śr 16 paź, 2013

Witam!
Tydzień temu w piątek miałem niefortunny wypadek na moim skuterze o którym już wczesniej wam pisałem tj. na aprili leonardo 125/50. Skuter trochę ucierpiał tj. wszystkie plastiki z przodu do wymiany. Mielismy załatwić to bez policji lecz sprawca wypadku uznał, że za drogo mu to wyjdzie i dał mi swoje oc. I tu pojawia się moje pytanie, czy rzeczoznawca może poznać, że to 125? W dowodzie mam wpisane SR 50 z 1997 roku i właśnie teraz nie wiem co zrobić.
PROSZE O POMOC!

Pozdrawiam! :)


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: KucaQ » śr 16 paź, 2013

Cylindra nie ma prawa Ci zdjąć, żeby udowodnić, że to 125, a z wyglądu ogólnego to raczej nie pozna. Tym bardziej, że to skuter, obudowany jest i w ogóle :)
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: n0r3k » śr 16 paź, 2013

napewno pozbądź się pojemności wybitej na cylindrze, o ile jest, oraz wszystkich naklejek na ramie itp. gdzie pisze coś o 125cc :) przy lekkiej stłuczce raczej nie powinien być taki dociekliwy.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Bumek » śr 16 paź, 2013

Był kiedyś filmik, co koleś się wypowiadał o rejestrowaniu na 50. Ludzie pod spodem pisali że niebezpieczeństwo, że kapną się od razu, bla bla bla, a jeden koleś napisał, że nie mają możliwości sprawdzić faktycznej pojemności, bo Ci go nie mogą rozebrać ;d A dla rzeczoznawcy, liczy się to, co jest w dowodzie i czy nr vin się zgadza :]
A tak w ogóle, to jakby Ci moto na ekspertyzę wziąć mieli, to tak samo przerąbane będziesz miał na skuterku 72ccm i na 125/50 :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Yato » śr 16 paź, 2013

KucaQ, zgłasza ktoś przestępstwo do prokuratury, oni nakaz dają i Ci zbierają motór do analizy, i już po tobie :P
więc mają :D

a tak to przecież takie stłuczki się na miejscu załatwia, drogówka przyjeżdża, mówią kogo wina, przesłuchują, wystawiają mandacik i do domu :D
Ostatnio zmieniony śr 16 paź, 2013 przez Yato, łącznie zmieniany 3 razy.
:)


Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Alpen » śr 16 paź, 2013

Gorzej jak gość się zna i Ci powie że to nie SR.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: KucaQ » śr 16 paź, 2013

Yato, ale mówię, że ot tak nie ma prawa Ci rozebrać silnika, tylko z odpowiednim papierkiem.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: RADI » śr 16 paź, 2013

No tak ale rzeczoznawca musi ocenić straty, a w dodowdzie jest SR 50 ... jak moge to wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: KucaQ » śr 16 paź, 2013

"Panie, takiego juz kupiłem, nie wiedziałem o tym." W większości przypadków się sprawdza, choć przy 125/50 to niekoniecznie :D
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Olo » śr 16 paź, 2013

RADI pisze:No tak ale rzeczoznawca musi ocenić straty, a w dodowdzie jest SR 50 ... jak moge to wytłumaczyć?

Kupiłeś już takie czy sam rejestrowałeś na 50?
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Yato » śr 16 paź, 2013

mów że się nie znasz i udawaj głupiego, mów że takiego kupiłeś od jakiegoś policjanta czy urzędnika i że on mówił że to wszystko bezwypadkowe, oryginalne
:)

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: RADI » śr 16 paź, 2013

Olo, Takie już kupiłem ;) Yato, Chyba tak zrobie, no bo co innego?

Czyli mogę rzeczoznawce wołać bez zawahania tak? bo gdyby było duże ryzyko "wykrycia" 125/50 to wolałbym jednak nie naprawiać tego skutera. NIe chce łazić po sądach :/

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: BarneY » śr 16 paź, 2013

RADI, Musisz zetrzeć informację o pojemności na cylindrze. Żadnych naklejek z ramy nie zrywaj, bo na 100% sprawdzi VIN i jak się pokapuje, że coś kombinowane to już będzie źle. Po drugie musisz się jakoś psychicznie przygotować do tego spotkania, co zrobisz jak będzie miał podejrzenia, że to większa pojemność. Wydaje się to głupie i bardzo mało osób o tym myśli, ale jak zaczniesz się jąkać i sikać w spodnie, to od razu wyczuje że coś kombinowane i udupi. Jeszcze upewnij się, czy nie ma żadnych naklejek na plastikach z napisaną pojemnością etc.

No i pomyśl ile jest warty ten motorek, a ile można stracić w sądzie w najgorszym przypadku niestety :/

Lewa i powodzenia
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Wypadek na motorze 125/50 - prosze o pomoc

Postautor: Olo » czw 17 paź, 2013

RADI pisze:Olo, Takie już kupiłem ;) Yato, Chyba tak zrobie, no bo co innego?

Czyli mogę rzeczoznawce wołać bez zawahania tak? bo gdyby było duże ryzyko "wykrycia" 125/50 to wolałbym jednak nie naprawiać tego skutera. NIe chce łazić po sądach :/


To wszystko powinno pójść na rejestrującego na 50 i na diagnostę.
Skołuj sobie najlepiej jakiś kwit np. o tulejowaniu cylka

Taniej i mnie nerwów wychodzi A1 <uoee>
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607

Obrazek[/URL]

Motocykl jest bogiem,

prêdkoœÌ na³ogiem

Pal gumĂŞ i szalej,

nie myÂśl co dalej



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl