• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: KucaQ » czw 12 wrz, 2013

Siemanko :)
Panowie, jest dylemat. Jak zaaplikować silnik z cebry 125 to RS125?
W rs jest jak wiadomo keta po prawej stronie, a w cebrze po lewej, macie jakieś rozwiązanie? ;)
Konkretniej chodzi mi o to, aby ominąć obracanie koła, aby łańcuch był po lewej.

Stawiam piwka za sensowne odpowiedzi! :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 12 wrz, 2013 przez KucaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Bayeriche Motoren Werke


michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: michau_ek » czw 12 wrz, 2013

obracanie/wymiana koła + inne mocowanie zacisku - chyba jedyne wyjście.

moim zdaniem nieopłacalny biznes silnik z cbr pakować do rs... gdyby to chociaż 250cc było to jeszcze a takto? skąd ten pomysł?

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: KucaQ » czw 12 wrz, 2013

Kumpel kupił RS125 bez silnika, a ma okazję tanio wyrwać silnik od cebry :)
Bayeriche Motoren Werke

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: michau_ek » czw 12 wrz, 2013

myślę, że lepiej będzie zainwestować w oryginał, kto potem takiego skladaka kupi? (chyba, że tanio a to inna bajka), w każdym bądź razie to raczej nie będzie plug and play :) elektryka, osprzęty itd nieraz taniej kupić cały zestaw ze wszystkim niż tak jedną rzecz tanią, drugą drogą itd..
Ostatnio zmieniony czw 12 wrz, 2013 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: KucaQ » czw 12 wrz, 2013

No w sumie...
Mimo wszystko dzięki :)
Browarek leci.
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: Yato » czw 12 wrz, 2013

Bez sensu, spytaj norka jakie problemy ma jego kumpel przy swapie, potem się wszystko sypać zacznie :)
:)

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: n0r3k » czw 12 wrz, 2013

dokładnie, kumpel ma apke red rose 50 i tam wpakował rotaxa 123. prace zaczął długo przed wakacjami, a do tej pory moto nie jeździ jak trzeba (pomijając jego ''zapał'' którego troche brakuje). samo wspawanie mocowań silnika to był mały pikuś. ogarnięcie zębatki zajęło mu conajmniej 2 tygodnie, szukał kupował, nic nie pasowało, wkońcu tokarz mu ją zrobił, powiercił i jest. cały mechanizm hamulca musiał przerobić, a najgorzej jest z elektryką. ogólnie jest to nieopłacalne jako motocykl do użytkowania, bo do zabawy to można się pobawić.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: Alpen » pt 13 wrz, 2013

Jak robić swap to tylko na coś co mniej-więcej pasuje, u mnie p tylko mocowania nowe musiałem pospawać i wsio :)
modó³ wm mugen sport cdti

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: to&owo » pt 13 wrz, 2013

generalnie z tego typu swapami jest problem ,że przy zmianach kół itd. gdzieś nieodrwacalnie gubi sie osiowość motocykla i jest kupa potem

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: szymo_97 » pt 13 wrz, 2013

Jak się ma coś niecoś pojęcia to swapa można zrobić naprawdę fajnego i niedużym kosztem. Elektryka jest problemem? Proszę, nie żartujcie sobie. Kupujesz zapłon (cewka, moduł) i regulator napięcia jedynie od danego silnika, reszta zostaje z moto do którego wkładasz silnik.
Wstawi silnik od CBR i będzie miał przyjemną jazdę, przez wiele bezawaryjnych km (w dodatku bardzo tanio). Wstawi silnik od RS i będzie miał więcej mocy (kosztem wytrzymałości, spalania, charakterystyki pracy), ale tego tematu nie rozwijamy, bo to odwieczny problem sporu 4t czy 2t.

Wybór należy do niego. Co tu dużo mówić? :D

Tutaj silnik i tak jest za plastikami, więc może nie być widac, że to nie od tego modelu.

Co do łańcucha to chyba jednak najlepiej obrócić koło (+ oponę) i dorobić tulejki oraz mocowanie zacisku po drugiej stronie wahacza. Hamulec jest hydrauliczny, więc nie będzie problemu "jak puścić linkę?".

Speeer... w odpowiednim miejscu wspawasz silnik, dorobisz dobre tulejki itd. i osiowość na tym nie ucierpi :)
Ostatnio zmieniony pt 13 wrz, 2013 przez szymo_97, łącznie zmieniany 2 razy.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: to&owo » pt 13 wrz, 2013

tylko właśnie chodzi o to ,by zrobić to dobrze. a wystarczy wskoczyć na byle jakie forum i poczytać :P swap jest dobry jak ktoś wspomniał poganiać w niedzielę ,ale jeżeli to ma być moto ,które co ranek ma cię gdzieś dowieźć to średnio :P

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: n0r3k » sob 14 wrz, 2013

szymo_97, obróci felge i będzie miał ramiona w drugą strone, super to będzie wyglądać... :D
Jeżeli to ma służyć do codziennej jazdy to jest to mało opłacalne. mój kolega wywalił na takie zabawy już z 2tyś zł a to nadal stoi. do zabawy owszem, ale nie na codzień. co seria to seria, ktoś to przemyślał i to będzie chodzić, a takie swapy to niewiadomo co kiedy może się zesrać.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: to&owo » sob 14 wrz, 2013

dokładnie. może chodzić ładnie ,a 300km od domu się rozjebać :D

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Aprilia RS125 i silnik od CBR125

Postautor: szymo_97 » sob 14 wrz, 2013

n0r3k, faktycznie, nie pomyślałem o tym :D
No więc ta opcja raczej odpada. ;/

speeder, co ma Ci się zjebać? Urwie się mocowanie silnika, które źle dospawasz? :P
Jeżeli zrobi się solidnie to będzie to tak dobre jak seria :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl