• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

HONDA NSR 125

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: HONDA NSR 125

Postautor: Alpen » wt 13 sie, 2013

I po zlocie... :F Raz ja nie mogę, teraz awaria, szlag :/
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Re: HONDA NSR 125

Postautor: ZiomeK » wt 13 sie, 2013

Toś chopie pojeździł... Zdarza się, powodzenia w kombinowaniu hajsu i naprawie.
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg

Blu
Weteran
Weteran
Posty: 311
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010
Lokalizacja: ZGL
Kontaktowanie:

Re: HONDA NSR 125

Postautor: Blu » wt 13 sie, 2013

Myślałem ze dłużej pojezdzisz... Rozbieraj cylinder i poka foty

Btw czemu ta swieca ogolnie wyglada jakby miala 500tys przebiegu ?
Ostatnio zmieniony wt 13 sie, 2013 przez Blu, łącznie zmieniany 2 razy.
[center] Obrazek [/center]

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: HONDA NSR 125

Postautor: Outer » wt 13 sie, 2013

Jak zrobi sie dobrze to I 40k mozna zrobic lekka reka jedzac na dobrym oleju.


Śmiechłem.


A sprawa przykra, ale wiadoma, te sprzęty dłużej niż 6 miesięcy bezawaryjnie nie przejadą, a przez 10000 km zwykle zdarza się coś, co robi zatarcie.
Sam chciałem kiedyś kupić nsr 125, ale koszta utrzymania większe niż w hayabusie 1300 i awaryjność typowego ogara 200 mnie zniechęciły.

Yato, No, ma na pewno. Za 100km mu wybuchnie silnik


Jasnowidz się znalazł. <troll>

VonTi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: VonTi » wt 13 sie, 2013

Outer pisze:
Jak zrobi sie dobrze to I 40k mozna zrobic lekka reka jedzac na dobrym oleju.


Śmiechłem.


A sprawa przykra, ale wiadoma, te sprzęty dłużej niż 6 miesięcy bezawaryjnie nie przejadą, a przez 10000 km zwykle zdarza się coś, co robi zatarcie.
Sam chciałem kiedyś kupić nsr 125, ale koszta utrzymania większe niż w hayabusie 1300 i awaryjność typowego ogara 200 mnie zniechęciły.

Yato, No, ma na pewno. Za 100km mu wybuchnie silnik


Jasnowidz się znalazł. <troll>


Bardziej usmialem sie gdy to czytalem <lol2> zapewne nigdy nie miales 2T wiec gadasz glupoty... znam nawet czlowieka ktory ma NSR po remoncie I przejechal juz 36K, a silnik dalej ma moc nieziemska, zreszta jazde nie liczy sie w miesiacach lecz w kilometrach poniewaz jeden przez 6 miesiecy zrobi 5km drugi zrobi 1561566265123km


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: HONDA NSR 125

Postautor: ReallY » wt 13 sie, 2013

Nie odpisuje to znaczy że silnik rozbiera pewnie jutro rano odpowie albo w nocy napisze :D
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: HONDA NSR 125

Postautor: Outer » wt 13 sie, 2013

VonTi

1.Miałem tylko dt 50 i tzr 50.
2.A rocznie mój przebieg motocyklowy to ~20 tysięcy km.
3.Akurat w tą bajeczkę nie wierzę. :) Nie siej mitów. W Polsce zwykle jest taki schemat, pojeździ 1-1,5 roku, zrobi remont, coś naprawi, przejedzie średnio 5000 km i sprzeda i kupi coś normalnego, bo zdobędzie prawko. Ktoś odkupi i zrobi to samo, bo te maszyny rzadko kiedy jeżdżą bezawaryjnie ponad 10 tysięcy km od remontu.
Ostatnio zmieniony wt 13 sie, 2013 przez Outer, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: HONDA NSR 125

Postautor: BarneY » wt 13 sie, 2013

Tak to jest, jak się ma koło za blisko pługu <troll> <smile>
Naprawiaj i kataj dalej, powodzenia :D
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

VonTi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: VonTi » wt 13 sie, 2013

am6 to jakas porazka to wiecej pierdzi niz jedzie I na dodatek lubi sobie lyknac, zreszta silnik am6, a silnik nsr to calkiem co innego wiec nie porownuj 2t do 2t tylko porownuj identyczne silniki, zapewne nasluchales sie jakis opowiesci ze smerfów I powtarzasz ALE KONIEC KU*WA OT to nie jest temat o tym ile NSR przejedzie bez remontu.
Ostatnio zmieniony wt 13 sie, 2013 przez VonTi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: szymo_97 » wt 13 sie, 2013

Nie ma dramatu.
Ja moim RG bezawaryjnie przejechałem 16km i od tamtej pory stoi (tak, wiem, nacieszyłem się) :P
Całe szczęście u mnie remontu jeszcze przez pewien czas nie widać (dzisiaj zaglądałem do samego serducha mojej maszyny).

Ja miałem dużo więcej szczęscia od Ciebie, bo poszła jedynie uszczelka pod głowicą i woda przelała się do komory spalania, przez co mi "zdechł" Na dniach powinienem już uruchomić ten 21 letni silnik dwusuwowy :D

Co do NSR to maszynka zacna, a twój egzemplarz prezentuje się świetnie. Gdybym nie trafił na RG to pewnie już bym taką śmigał. Oglądałem ich chyba z 5, ale żadna nie była bez wady. Do tego one strasznie wysoką cenę trzymają. Za moje Suzuki dałem 50% tego po ile chodzą NSRki, a nie uważam go za gorszą maszynę. Jest wręcz nieco żwawsze i ładniejsze (to oczywiście kwestia gustu i nie ma co się o to kłócić).

Co to żywotności 125 2t. Oglądałem raz NSR z przebiegiem 43 tyś. km. Wszystko w niej było seryjne, jednak kompresja już baaardzo słaba. Myślę, że 30 tyś. km na oryginalnym silniku, przy nie za dużym pałowaniu jest do osiągnięcia.

Mój sąsiad ma taki skuter Hondy 150cc w 2t i ma tam 60 tyś. km w oryginale i nadal ładnie chodzi. To jednak jest wcale niewyżyłowany silnik, więc nie ma co porównywać.
Ostatnio zmieniony wt 13 sie, 2013 przez szymo_97, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: HONDA NSR 125

Postautor: n0r3k » śr 14 sie, 2013

https://picasaweb.google.com/1033558996 ... hY7Ujsv4Rg

moja głupota, ale po remoncie liczę na dobrą kompresję, docieranie i potem znów ogień :D
nie ma co się przejmować, to kilkunastoletni 2suw, trzeba się liczyć z możliwymi awariami. Jedyne co mnie denerwuje to to, że powoli się wakację kończą. jutro muszę już gdzieś ten cylinder oddać bo do niedzieli mnie nie będzie, żebym chociaż ten ostatni tydzień wakacji mógł posmigać. Troche pi***olnik w garażu zostawiłem, więc będzie trudno tto poskładać, ale jak złoże, to ogjeń na tłok :D
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: szymo_97 » śr 14 sie, 2013

Ładnie przyrysowany :D
Po remoncie możesz mieć spokojną głowę przez dwa-trzy sezony (w zależności od tego ile jeździsz rocznie) :)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: HONDA NSR 125

Postautor: michau_ek » śr 14 sie, 2013

ja tam byłem pewny, że taki scenariusz kiedyś się zdarzy :)

VonTi

Re: HONDA NSR 125

Postautor: VonTi » śr 14 sie, 2013

michau_ek kiedys musi byc ten pierwszy raz :P

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: HONDA NSR 125

Postautor: to&owo » śr 14 sie, 2013

ale z drugiej strony to nie aż taka straszna awaria :P ogarniesz i będziesz ganiał dalej ;p w sumie zjdąć głowicę ,zlać płyn z chłodnicy i tyle xD a i osprzęt zdjąć :D



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl