• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

[Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

[Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kubek! » ndz 03 mar, 2013

Historia mojego Ogarka:
Na wakacjach byłem u kuzyna, który ma Ogara 900. Bardzo mi się spodobał. Po znalezieniu ogłoszenia, pojechałem zobaczyć (teraz już mojego) ogarka. Rok:2007 hmm.. :/ Trochę się zastanawiałem czy się opłaca. Doszedłem to tego:
-użytkowany przez człowieka raczej już starszego ok. 54 lat dojeżdżał nim tylko do sklepiku
-mały przebieg tylko 3000km (rzeczywisty)
-serwisowany co roku w serwisie Rometa
-pełna seria, zadbany
-odblokowany
-ahh.. i ten dźwięk po wyjęciu wkładki z tłumika :D
-dobra skrzynia sprzęgło wymienione, biegi wchodzą leciutko
-niestety był rozregulowany na max'a i to był chyba jedyny minus
Zdecydowałem się na kupno. :>
Zdjęcia zaraz po kupnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[Cdn(Ł)] xD
Zaraz po kupnie:
-po prostu nie miał w ogóle mocy a wkręcanie na obroty trwało wieczność
-zirytowało mnie to że od razu pękła sprężynka ta obok silnika, wspomagacz sprzęgła
-nie miał prawie wogóle tylnego hamulca, ale jak już się zacisnął to trzeba było cofać ogara to tyłu i telepać wajchą żeby się odblokował xDD
Więc zdecydowałem się z nim coś zrobić, rozkręciłem plastiki zamknąłem kranik, spuściłem paliwo z gaźnika i to co zobaczyłem po rozkręceniu go to jakieś nieporozumienie. Wszędzie jakiś taki jakby czarny proszek/kawałki plastiku. Wyczyściłem go, lecz pomyślałem żeby zobaczyć wyżej. Otworzyłem kranik, paliwo z końca filtra paliwa ledwo kapało i to jeszcze po przechyleniu go w dół. Po zdjęciu drugiego końca wężyka z filtra paliwa wylało się to,
Obrazek
Wywaliłem ten filtr od razu, rozkręciłem kranik tam dalej taki sam syf. W końcu się wkurzyłem i zdjąłem cały bak spuściłem to brudne paliwo, przeczyściłem go (te gumowe rurki też) kupiłem nowy filtr paliwa i złożyłem wszystko.
Obrazek
W między czasie przyszło parę rzeczy które zmówiłem:
-sprężynka (ta obok sprzęgła)
-stożek
-głośniki i wzmacniacz (zrobiłem audio)
-paski ledowe 30cm niebieskie z sensorem dźwięku (fajnie to wygląda jak gra i mruga niebieskie światło, przydaje się na ogniska i różnego typu rzeczy xDD)
-niebieskie światła dzienne
-nowe ledowe postojówki
-kilka żaróweczek ledowych na podświetlenie biegów i licznika (zielonych)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moc wzrosła, sam trochę poregulowałem gaźnik i zaczął jeździć jak piździk :D, a nie jak babka na taczkach bez koła.
Nie wymieniłem wtedy szczęk w bębnie i to było chyba najgorsze co mogłem zrobić o czym sam się później przekonałem...
Obrazek
Obrazek

Kolejnie

Pewnego deszczowego dnia wybrałem się na przejażdżkę, ale mając tylko przedni hamulec nie chciałem jeździć za żwawo. Po przejechaniu się, wracałem do domu. Jednak dojeżdżając do skrzyżowania, które jest za dużym łukiem (jest tam również potok obok drogi) zdarzyła się niemiła sytuacja. Wyskoczył mi z przeciwka samochodem jakiś łysy cap, musiałem odbić w stronę potoku (aby uniknąć tak zwanej czołówki) i po hamulcu na max, żeby nie spaść do potoku (4 m w dół) razem z ogarem. Na szczęście zatrzymałem się na drzewie, już leżąc.
Efekty tego:
-Przeorany plastik (widać na poprzednich zdjęciach)
-Urwana dźwignia sprzęgła
-Ryski na przednim błotniku
-Rozbita żarówka
-Krzywe przednie koło
-Prawie pół lewej manetki się ujeba***
-Kilka rysek na lusterku
-Oderwany kabel od jednego leda. Na szczęście udało mi się to zlutować :D
-Nie wiem jakim cudem, ale zimering się uszkodził. Zaczęło bryzgać olejem z zębatki zadawczej
Zdjęcia (nie dużo ale są):
Obrazek
Obrazek
Co do modyfikacji [C.D.N]:
-Ścięcie tylnego błotnika
-Niebieskie światła (lampy drogowe)
-Zmiana szczęk bębna
-Prostowanie felg
-Zmiana gumy uszczelniającej korek od baku xD bo się wylewało :D
-Zmiana filtra oleju
-Zestawik 72ccm :D
-Gaźnik Keihin, dysza 77, iglica dużo grubsza
-Zmiana zębatki zadawczej na 16z
-Zmiana all uszczelek (no prawie xD)
-Zmiana manetek na nie obdarte i grubsze :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do zamiarów na przyszłość:
-Wymiana zabieraków
-Wymiana kanapy (niestety pękła)
-Ledowe kierunkowskazy
-Alufeleeee :D
-Zastanawiam się nad oponami Continental ContiGO!
-Gazowe amorki tył.
-Malowanie kół (szprychówek, nie wiem czy znajdę jakieś alufelgi w dobrej cenie) na czarno, bo rdzewieją
-Jakieś fajne lusterka
Może malowanie ala Hayabusa/Kawasaki (to już odległa przyszłość, być może nie będę go w ogóle malował)

Obecne zdjęcia ogara. Szkoda, że bez pługu. :D
Niestety kanapa mi pękła, kiedy zrobiłem sobie przejażdżkę na strasznym zimnie. Zrobiła się najpierw bula, która później pękła :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Malowanie:
Zdjęcia już prawie skończonych felg (została jeszcze jedna warstwa do położenia, czym zająłem się dzisiaj):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wydech:
Obrazek
Zabierak: Obrazek
Na koniec genialny syf w tapecie i ogar bez kół:
Obrazek

Obecnie remontowałem ogara pod względem wizualnym. Felgi pomalowane. Co dalej ? :D Renowacja plastików :D (na poprzednim zdjęciu ogara jest jeszcze taśma izolacyjna na tylnym bocznym plastiku :D)
No to teraz fotki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kupiłem nowe obicie siedzenia, bo jak wiadomo pękło. Niestety zabieraków nie udało mi się kupić... :/
Dalej jestem w trakcie przeróbki :D
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj wymiana poszycia siedzenia :D Moja babcia znana z robót ręcznych pomogła mi bardzo przy tapicerowaniu :D Efekt końcowy :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogar już złożony. Jak dla mnie wygląda lepiej niż w snach.. :D Obecnie zrobiłem elektrykę (światła z akumulatora), oraz wymieniłem reflektor na nowy "typ" stary rozpadł się po moich przeróbkach żeby weszły do niego "bańki" ba20d.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak wygląda mój ogar na dzień dzisiejszy, pozdrawiam Kuba :D
Ostatnio zmieniony pn 05 sie, 2013 przez Kubek!, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
kamil13367
Weteran
Weteran
Posty: 320
Rejestracja: pn 25 lut, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: kamil13367 » ndz 03 mar, 2013

Spoko ogarek :D

Awatar użytkownika
Pawel97
Majster
Majster
Posty: 76
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Lokalizacja: Radecznica

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Pawel97 » ndz 03 mar, 2013

Ładny ogarek, ile płaciłeś za ten materiał na siedzenie? :D

Awatar użytkownika
dawid0402
Weteran
Weteran
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Radom

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: dawid0402 » ndz 03 mar, 2013

Ładny Ogi ;)

Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kubek! » ndz 03 mar, 2013

Dzięki chłopaki :D

Pawel97, dałem 24 zł + przesyłka :D
Stop! Teraz Kubuss !
Derbi za***rdala szybciej niÂż Katana
Nakurwiam se SendÂą
NANANANANANA !!!


Awatar użytkownika
Pawel97
Majster
Majster
Posty: 76
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Lokalizacja: Radecznica

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Pawel97 » ndz 03 mar, 2013

a można wiedzieć gdzie takie coś dostać ? :D

Awatar użytkownika
m_isie_k
Specjalista
Specjalista
Posty: 199
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012
Lokalizacja: SÂłoboda

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: m_isie_k » pn 04 mar, 2013

NO też bym chciał wiedzieć gdzie taki materiał dostać :P a ogarek cud, miód malina :D szkoda że mój tak nie wygląda

Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kubek! » ndz 28 kwie, 2013

UP!

Ok. 2 miechów temu kupiłem do ogara alufelgę od Bartona Flex'a, niestety nie pasowała tak "od razu".
Foto:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i nadszedł cały tydzień trudu, oraz wielkiej radości. Udało się założyć alufelgę do ogiego.

Ostatnie zdjęcie z felgą szprychówką:

Obrazek

Tutaj już foty z dopasowywania felgi:


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wielkim nawiasem mówiąc, z tą felgą było bardzo dużo roboty i nie obyło się bez wizyty u tokarza (wujka) , oraz pomocy dziadka. Palce mam odbite od tarcia takiego pierścienia w pieście, ale było warto. Ogar wygląda bardzo ładnie :>

Efekt końcowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po skończeniu wszystkiego jestem z siebie bardzo dumy xd

Na przodzie prawdopodobnie już w tym tygodniu zawita koło od ogara 900 racing, ponieważ felgę od Bartona Flex'a nie sposób znaleźć.
Porównanie felg:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-Barton Flex-
Obrazek
-Ogar 900 Racing-

I jeszcze zdjęcia z dzisiejszej przejażdżki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrowienia i paczajcie :)

Po założeniu alufelgi mam na sprzedaż felgę szprychową. Ma tylko mały defekt który widać na zdjęciach/zdjęciu, jednak nie wpływa to w żaden sposób na flegę...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cena do uzgodnienia.
Kontakt GG: 33736025
Stop! Teraz Kubuss !

Derbi za***rdala szybciej niÂż Katana

Nakurwiam se SendÂą

NANANANANANA !!!

Awatar użytkownika
thobi317
Weteran
Weteran
Posty: 574
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012
Lokalizacja: Olkusz

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: thobi317 » wt 30 kwie, 2013

fajny twój ogarek :D ładnie nad nim pracujesz a na alufelgach to już będzie odlot :D
:)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: KucaQ » wt 30 kwie, 2013

No ładnie ładnie, daj fotki jak będzie już felunia od "rejsinga" ;)
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kubek! » ndz 26 maja, 2013

Obrazek

Obecnie tak prezentuje się mój ogar ;) Tarcza hamulcowa będzie jeszcze przemalowana na czarno.

Na ten sezon i zimę szykuje się wiele modów między innymi: Yx 140/150, nowy wydech od hondy, nowe laczki na przód i tył, lusterka, gaźnik i wiele innych drobnych rzeczy. Ogar prawdopodobnie we wakacje przejdzie malowanie.

Ps. Felga tylna sprzedana. Teraz mam na sprzedaż przednią: http://tablica.pl/oferta/felga-ogar-900 ... 1563f52003 Cena jak najbardziej do negocjacji !!! Rozważę każdą propozycję !!!
Ostatnio zmieniony ndz 26 maja, 2013 przez Kubek!, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
StreetoOo
Weteran
Weteran
Posty: 319
Rejestracja: śr 30 maja, 2012
Lokalizacja: Wlkp

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: StreetoOo » ndz 26 maja, 2013

Ogar spoko-obowiązkowo pomaluj tarcze! Powodzenia w planach.

Ps. Jesteś pewny, że chcesz w niego włożyć tyle zł ? Lwg.
Pozdrawiam LwG

Awatar użytkownika
Kubek!
Weteran
Weteran
Posty: 408
Rejestracja: ndz 10 lut, 2013
Lokalizacja: Nowy SÂącz

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kubek! » ndz 26 maja, 2013

StreetoOo, tak, tarcza już we wtorek będzie malowana. Decyzje już podjąłem, robie swap tego ogara na yamahe x 1. Silnik jak już kupie to pewnie nie sprzedam, tylko kupie inne chińskie moto i wpakuje tam xd A jak mi się znudzi ogar to sprzedam go na części i odbije sobie część kasy ;)
Stop! Teraz Kubuss !

Derbi za***rdala szybciej niÂż Katana

Nakurwiam se SendÂą

NANANANANANA !!!

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: KucaQ » ndz 26 maja, 2013

Jezus Maria, ale Ogar ślicznie wygląda na aluskach *.*

Ale czemu wcześniej nie zmieniałeś kół, kupiłbym od Ciebie szprychówe, a teraz to psu na dupę <troll>
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Kamil
Weteran
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: śr 22 lut, 2012
Lokalizacja: Sadowne

Re: [Ogar 900 150cm3] setup by Kubek!.

Postautor: Kamil » pn 27 maja, 2013

Bajecznie wygląda na tych felach i wgl fajnie się prezentuje (ja zdjął bym ta osłonę z wydechu,będzie jeszcze lepiej wyglądał ) :)



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl