• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 900 by lukasz

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Alpen » pn 16 wrz, 2013

lukasz, Szacun chłopie, myślałem że tylko tak mówisz ale zrobiłeś to o czym kiedyś na sb pisałeś. Wielki szacun, naprawdę jestem pełen podziwu :)
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » czw 21 sie, 2014

Obrazek Obrazek

Kilka dni temu założyłem obrotomierz (również w wyciętym plastiku, jak termometr), zasilanie podłączone jest pod stacyjkę. Trochę się męczyłem, ale jakoś się udało. Jego zdjęcie przed podłączeniem jest na 10. stronie. Na allegro Wam nie pokażę, obecnie go tam nie ma, w nazwie aukcji było chyba "EA obrotomierz benzyna", kosztował ok. 50 zł. Przedwczoraj testowałem, na wolnych obrotach mam 1200-1300 RPM, maksymalnie na zablokowanym module kręci się do 7300.

Obrazek Obrazek Obrazek
Przy okazji trochę wyczyściłem silnik, ramę i inne części, bo bez plastików było mi łatwiej się dostać.
Obrazek Obrazek
Jeśli macie czas i chęci, proszę o opinię na temat obecnego wyglądu

Obrotomierz to prawdopodobnie ostatnia modyfikacja. Pozostawiam go jako zablokowaną pięćdziesiątkę. Mi to wystarcza. ;]


Poniżej małe podsumowanie jego 3 lat i 5 miesięcy u mnie.

Przebieg: 3290 km
Wiosną pomyślnie przeszedł przegląd.
Usterki:
- cieknący olej spod głowicy - na odcinkach 20-30 km prawie nie przepuszcza, a na dłuższe trasy się już nie zapowiada, nie martwię się :D
- wygięta wajcha hamulca tylnego - ciężko wyprostować, chyba zostanie, jak jest
- wygięta centralka - też zostaje, jak jest
- przeciekające tylne amortyzatory - jak na razie dobrze spełniają swoją rolę

To, co było, a nie jest:
- postojówki z tyłu z 10W zmieniłem na 5W, jak było seryjnie, bo akumulator nie wytrzymywał
- tankpad ze schowka powędrowałem do szafki

Przeprowadzone zmiany:
- świeca NGK CR7HSA
- fajka NGK LB05F
- pług pod silnikiem
- czarny pokrowiec na siedzenie
- siatka bagażowa
- termometr z sondą na cylindrze
- obrotomierz
- naklejka "Rejestr motocykli"
- naklejka "WWW.MOTO-4T.PL"

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze, opinie, miłe słowa, krytykę, wyrozumiałość, wsparcie, pomoc i naukę nie tylko w tym temacie.
LwG

Awatar użytkownika
ThC_PoProstuJa
Weteran
Weteran
Posty: 416
Rejestracja: czw 30 maja, 2013
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: ThC_PoProstuJa » czw 21 sie, 2014

Ładnego masz tego Ogarka :) Bardzo zadbany :) Dbaj i nie pchaj :D
Haotian Flash > Romet Ogar900 > Barton Fighter ECO > Yamaha TZR 50 2001r > ?

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BarneY » czw 21 sie, 2014

Jakby wczoraj wyjechał z salonu :>
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: kaccerski » czw 21 sie, 2014

kurde tyle lat go masz i nadal jak nówka, podziwiam cię + jeździsz zablokowana serią :D
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl