• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 900 by lukasz

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BeNeK » ndz 04 lis, 2012

ogar ładny ;)

Ale kask... Porażka... za uja bym w tym nie jeździł nawet na rowerze :D


To miłego zimowania :d Ja nie mam zamiaru :D

LwG !!
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!


Awatar użytkownika
Maciek
Weteran
Weteran
Posty: 467
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: KÂłodzko

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Maciek » ndz 04 lis, 2012

no dokładnie milego zimowania i ulepszania motorka :)
Obrazek

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: to&owo » ndz 04 lis, 2012

jaki ładny chłopak :))... dobra koniec pedałowania :D
ładny bzyczek niech sobie zimuje ,czekając na nowe części xD :D

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » pt 22 mar, 2013

Witajcie
Tak siedząc ostatnimi czasy w garażu pomyślałem o małych modyfikacjach. :D

1. Lepsze przednie światła.
http://moto.allegro.pl/zarowki-zarowka- ... 11084.html
Czy po założeniu takich żarówek na przód:
a) polepszyłaby się widoczność,
b) światło zalatywałoby błękitem,
c) oślepiałoby innych kierowców?

2. Plexi jakiej grubości nadaje się do płaskiego nadkola?

3. http://allegro.pl/termometr-analogowy-t ... 42398.html
Przy 50ccm wystarczy mi temperatura cylindra, nie musi być oleju.
a) Czy taki termometr nadałby się do pomiaru temperatury cylindra?
b) Czym, i w którym miejscu można przykleić sondę do żeberek cylindra, aby uzyskać jak najdokładniejszy pomiar?


Każdy post mile widziany, więc zapraszam do odpowiedzi na powyższe pytania.
Jeśli powinienem utworzyć do tego nowy temat - proszę władzę o usunięcie tego postu. :)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: KucaQ » pt 22 mar, 2013

1. a) tak,
b) zależy jaki chińczyk miał dzień,
c) zależy jak ustawisz lampę.
2. myślę, że zwykła 5mm styknie ;)

Co do 3 to nie wiem :)
Bayeriche Motoren Werke


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: to&owo » sob 23 mar, 2013

lukasz <3
a więc ,co do pkt. jeden to światło będzie białe,ludzie mówią ,że widać lepiej ,oślepienie zależy od ustawienia świateł :) tutaj kąta :)
plexy to może być ok 3mm -4mm
może nie styknąć ,ja w wakacje ,był taki duszny wieczór ,przez 7-8 km z bratem na plecach ciskałem na kole itd. to miałem 114 stopni na połączeniu cyla i głowicy ,a robisz tak ,przykładasz czujnik między żeberka i zalewasz to na bogato sulikonem :D

bzyk990
Weteran
Weteran
Posty: 374
Rejestracja: pn 31 gru, 2012
Lokalizacja: Lichtajny

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: bzyk990 » śr 27 mar, 2013

I co kupiłeś te żaróweczki?
ÂŻycie to nie jest zabawa!

Moja ulubiona gra
Kliknij nic cie to nie kosztuje!
Daj piwko jeÂżeli pomogÂłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » śr 27 mar, 2013

bzyk990, jeszcze nie, przed wakacjami raczej tego jeszcze nie zrobię. :]

Dopiero od lipca będę działał. :D

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: KucaQ » śr 27 mar, 2013

Widzę kolega tak jak ja, ja też w wakacje dopiero ruszam z kolejnymi robotami :D
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » pt 19 kwie, 2013

Dobry wieczór
Odświeżenie z okazji rozpoczęcia sezonu 2013. :] Wiem, że późno. :(

Wczoraj odbyło się pierwsze odpalenie ogara od początku grudnia 2012r.
Nie wiem, jak to się stało, ale odpalił za pierwszym przekręceniem kopnika. :> oklaski
Przez zimę miałem wylane paliwo z gaźnika, zamknięty kranik, co kilka dni - tygodni przekręcałem konikiem przy wciśniętej i niewciśniętej klamce sprzęgła.
Większość ogara była zabezpieczona wazeliną techniczną, ale mimo tego pojawiło się trochę rdzy na wajsze tylnego hamulca, zmiany biegów i jednej ze szprych w tylnym kole.

Przedwczoraj (w środę) wytarłem go z kurzu i naprostowałem podnóżkę moim nowym sposobem, czyli klucz pod prętem podnóżek przy mocowaniu go do silnika (bałem się, że wyrwie się ze silnika, nie wierzę ryżowej stali) oraz prostowanie butem podnóżki. ;D
Tutaj fotki:
Obrazek Obrazek
Lusterko z 126p do nadzorowania. ;D

Po I odpaleniu i ustawieniu w pół minuty wolnych obrotów wyjechałem poza podwórko. ;D Traska 7km w jedną stronę. Tutaj zdjęcia z sesji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A po powrocie <wow>
zauważyłem, że dymi mi się z tłumika, nie z wylotu, tylko z powierzchni "puszki". <troll>
Czernidło do zderzaków, o którym pisałem na pierwszej stronie tego tematu, się zjarało. <haha> Garaż mi przeszedł zapachem palonego plastiku, wyprowadziłem ogara z garażu na wywietrzenie. ;D Muszę jednak przyznać rację adrolowi, który słusznie twierdził na początku tematu, że może się zacząć palić. ;]
A we wakacje muszę ładnie zmatowić i jakąś czarną żaroodporną farbą to pomalować. ;)



Wybaczcie, że się tak rozpisałem. ;) Będę wdzięczny za przeczytanie. ;D
Lewa w górę!

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Bumek » pt 19 kwie, 2013

Ładnie :) Czekam na nadkole <cwaniak>
Obrazek

Awatar użytkownika
BarneY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 730
Rejestracja: pn 30 maja, 2011
Lokalizacja: Wolice

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BarneY » sob 20 kwie, 2013

No ładnie ładnie :D Zacznij się przyzwyczajać do długich tras, bo w wakacje lecimy na Oćwiekę <radocha> Lewa!
JeÂśli pomogÂłem - postaw browarka :D

DziĂŞki :)

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » pt 09 sie, 2013

Malutkie odświeżenie:

Miało się dziać, miał być powiększony schowek, krótszy błotnik, płaskie nadkole, zmienione oświetlenie z przodu, obrotomierz...
I termometr, który jako jedyny na razie doszedł do skutku. :]
Przy okazji z tyłu wpadły żarówki 5W, bo na nieoryginalnych 10W aku nie wyrabiał.

Nawet nie warto nic pisać. Na zdjęciach efekty.
Obrazek po wycięciu, ryski postaram się wkrótce usunąć ;]

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek sonda przyklejona silikonem do 300 stopni
Plastiki już założone. :D
Usterka do naprawienia:
Obrazek Chińska jakość rozsypała się przy odpalaniu pod kościołem przed święceniem pojazdów. :D

Obrazek I tutaj obrotomierz, który prawdopodobnie znajdzie się po prawej stronie licznika na tym samym plastiku. Ale chyba dopiero zimą. :]
LwG

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: CZARO » pt 09 sie, 2013

lukasz, Masz jakiegoś linka do tego termometra? Przykleiłeś sondę do cylindra?
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...

Mercedes 190 by Czaro!

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » pt 09 sie, 2013

CZARO, sonda jest przyklejona między żeberkami do cylindra. ;)
Ten kupowałem: http://allegro.pl/termometr-panelowy-ta ... 06443.html
najtańszy, jaki znalazłem na allegro przez kilka tygodni :)

Przepraszam, że długo odpisuję, ale net mi znowu muli.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl