• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: piotrek350 » wt 26 kwie, 2011

Witam, właśnie zamówiłem silnik 125 o taki:
http://allegro.pl/silnik-125-ccm-komple ... 68357.html
Jeszcze nie przyszedł ale mam pytanie a raczej 2:
1.Czy ładowanie będzie aby tylko światła świecily? nie chodzi mi o niewiadomo co, poprostu aby jakoś to chodziło.
2. Czy ciężko bd się połapać przy podłączeniu modułu i iskrownika? Bo tam same niebieskie kabelki a u mnie różno kolorowe. Może jakoś się w tym połapie.
Silnik jak zapewniał mnie sprzedawca powinien być jutro najpóźniej pojutrze. Jkbc to dam znać jak z elektryką.
aha i czy kogoś złapała policja na takim silniku? wiecie ja się nie boje ale jednak warto wiedzieć. Napis sobie zetre i gitara ;d
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.


Awatar użytkownika
szymi224
Specjalista
Specjalista
Posty: 204
Rejestracja: czw 03 lut, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: szymi224 » wt 26 kwie, 2011

1.Ładowania nie ma
2. Nie wymieniałem silnika jescze, ale powinieneś dac sobie radę, a jak nie jeste,s pewien to daj do warsztatu ;]
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/120077

"zdaje sobie sprawe ze zlamalaem przepisy i narazilem innych uczestnikow ruchu drogowego na niebezpieczenstwo gdyz lubie za***rdalac"

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Dargas » wt 26 kwie, 2011

piotrek350, To jest silnik do crossa, więc lądowania nie ma wcale. Światła świeca trochę lipnie. Ale mogę ci dać taki przykład, że jak ty u siebie na 49ccm odkręciłeś akumulator i miałeś światłą tylko z prądnicy to tak właśnie świecą światła w 125 ZONGSHEN. Czytałem gdzieś ze te silniki miał nawet c cewek, więc już byś miał ładowanie. Jeśli światła będą już na prawdę za słabe. To możesz cewki założyć od LIFANA 140. A jeśli chce mieć nawet lepsze kopyto to załóż cewki od Lifana 150 i masz do datkowo lekkie magneto. Jak masz lekkie magneto to od razu będzie się wkręcał na obroty jak przecinak. Nie wiem jak wyglądają u ciebie światła, ale jeśli masz z przodu dwie żarówki to musisz jedną odłączyć, bo nie uciągnie dwóch. Jeśli będziesz jeździł przepisowo to policja nie będzie szukała dziury w całym. Jak do tej pory jeszcze mnie i moich kolegów nie zatrzymała policja za większa pojemność. Mój kolega nawet się chwalił ile poleci xD

Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: piotrek350 » wt 26 kwie, 2011

Mi chodzi o to aby tylko światła jakoś chodziły, mam jedną żarówke i powinno ciągnąć. Ja i tak jeżdże bez aqu to tam nie ma co ładować ;] O tych cewkach pomysle bo pewnie kupie jak bd mieć nowy aqu. A z podłączeniem jakoś może dam rady bo ja mam przerabianą instalacje, inny moduł i przez to jest git ;d
Dargas, masz pomógł :)
szymi224, masz zimne piwko :p
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Alpen » wt 26 kwie, 2011

Najlepiej kup na e-bay Outer Rotor Kit, jest to lżejsze magneto wraz z dobrym ładowaniem, przeznaczone do silników 125ccm> ;)
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: piotrek350 » wt 26 kwie, 2011

Co myślicie o tym:
http://cgi.ebay.pl/Inner-rotor-kit-for- ... 230f8b9e61
Ten chyba kupie, jeżeli są tańsze to podajcie linki tylko mają być z tym lekkim magnetem.
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.

Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: ZiomeK » wt 26 kwie, 2011

Hmm... Wygląda inaczej niż klasyczne magneta... Albo się mylę.
http://motoryzacja-czesci.shop.ebay.pl/ ... 86.c0.m282 tu masz sporawo. Look.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/STATOR-I ... 45f9ef6694 a takie cuś nie pasowałoby?
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 przez ZiomeK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Yautja » wt 26 kwie, 2011

Jeśli w silniku jest słabe ładowanie to są 3 opcje:
-zwykłe magneto i stator z kilkoma cewkami dla dobrego ładowania
-outer rotor kit,ładowanie będzie dosyć słabe,powinno udźwignąć żarówkę w przedniej lampie ale inne żarówki powinny być LED-owe dla mniejszego poboru energii ale za to moc będzie większa
-inner rotor kit,praktycznie ładowanie starcza tylko dla układu zapłonowego i małej żarówki,ale za to takie magneto jest bardzo lekkie,silnik szybko wkręca się na obroty i masz największy przyrost mocy

A więc wybór należy do Ciebie:musisz wybrać pomiędzy ładowaniem a osiągami
albo możesz zostać przy standardowym magnecie.Tylko wtedy masz słabe ładowanie i słabsze osiągi
Obrazek

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Alpen » wt 26 kwie, 2011

Ziom97, Nie.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: choinka » śr 27 kwie, 2011

Ładowania nqa tym silniku nie ma :P
Jak chcesz mieć ładowanie najlepiej montować outer rotor kit.
Myślę że mógłbym powtórzyć to co napisał Yautja, więc nic dodać nic ująć.
A elektrykę sam musisz jakoś ogarnąć. Albo napisz tu :P

Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: piotrek350 » czw 28 kwie, 2011

Kurde to du** ;/ Silnik już mam, założyłem, odpaliłem i światła są jebitnie słabe ;/ Nic nie dają światła tylko się żarzy. Na ten rotor narazie mnie nie stać a światła musze mieć na już. Może jeszcze dam robote dla elektryka
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: choinka » czw 28 kwie, 2011

No to nie dziwne... Raczej nie ma jak inaczej tego zrobić musisz dać nowy zapłon ze światłami.

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Dargas » pt 29 kwie, 2011

Zapłon od LIFANA 140 i będzie światło :)

Awatar użytkownika
Favo
Weteran
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: śr 19 sty, 2011
Lokalizacja: Grant

Re: Silnik ZONGSHEN 125. Jak z elektryką?

Postautor: Favo » pt 29 kwie, 2011

zawsze możesz cewki dorobić , zabawa trwa póki masz inwencję twórczą =P



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl