• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogarek kontra simson :)

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Ogarek kontra simson :)

Postautor: RADI » śr 02 lut, 2011

Siema mam do was jedno pytanie .
Czy jeżeli ogar ścigał się z simsonem ( sr50 ) Przypuśćmy .
Duża jest różnica w przyśpieszeniu biorąc pod uwage simsona a ogara ?
Znajomy może będzie sprzedawał i bd okazja za 600 zł do remontu ( malowanie brak lampy i itp silnik ganc ;dd )

Rozumiem że simek na zdawczej 17 pojedzie te 75km/h ale to jest raczej realne 75 a nie jak w ogarze pokazuje 80 a jedzie 73-75 xd

Za odp. z przyśpieszeniem stawiam piwkaaa ;d


samoo96
Weteran
Weteran
Posty: 504
Rejestracja: wt 25 sty, 2011
Lokalizacja: GorzĂŞdĂłw
Kontaktowanie:

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: samoo96 » śr 02 lut, 2011

Różnice będziesz miał na pewno choćby za to ze simek to dwu-sów a one słyną z lepszego momentu..;)
Ogar zaś jako 4t że tak powiem ma lekka zamułke na spodzie..;P
Jeśli jest dobry simek poleci nawet z 85.. Ale to rzadkość..:)
Ostatnio zmieniony śr 02 lut, 2011 przez samoo96, łącznie zmieniany 1 raz.
DoradziÂłem Ci coÂś..? :)
WciÂśnij 'pomĂłgÂł' albo postaw piwko..:)
________________________________________________
Pal gume a nie dusze..;D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/97134

Awatar użytkownika
dyzio0394
Weteran
Weteran
Posty: 327
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: KĂŞtrzyn

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: dyzio0394 » śr 02 lut, 2011

Mo simek sr z cylindrem 60ccm Polskim firmy ALMOT na jakimś zwykłym tłoku i zębatce 16Z jechał realne 80km/h(mierzone Passatem B4 TDI i Golfem III 1.9D). Tylko że ten cylek był 60ccm ale nie był lepszy od oryginalnego DDRa 50ccm. Jak najbardziej polecam simka za taką kasę.
Obrazek
Moje SalmiÂątko ;D
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Salmo/117212
Zapraszam!!! Komentarze mile widziane, na pewno siĂŞ odwdziĂŞczĂŞ. ;)

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: Stunti » czw 03 lut, 2011

A ja ci powiem szczerze że prawie różnicy niema oba idą równo
Obrazek

paliwo
Uczeń
Uczeń
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sty, 2011
Lokalizacja: Pleszew

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: paliwo » czw 03 lut, 2011

Jeśli za 600zł z papierami to bierz śmiało:).
Simsony mają to w sobie że nawet ścięty tłok coś daję. U mnie jak miałem jeszcze 3biegowy silnik zcięty ssący tłoka o około 2-3mm i splanowana głowica(już takiego kupiłem) na zębatkach 16/34 dochodził przelotami do 80km/h Jeśli kupujesz za 600zł to nawet polecał bym zrobić remont na 70cm silnik:)


Awatar użytkownika
dyzio0394
Weteran
Weteran
Posty: 327
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: KĂŞtrzyn

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: dyzio0394 » czw 03 lut, 2011

Ja swojego simka z papierami kupiłem za 900zł a teraz jak podliczyłem ile w niego włożyłem to wyszło 1000zł i moja praca. Bym tyle w niego nie włożył ale wiadomo tuning jakieś swoje ulepszenia itd. i wyszedł simek prawie 2000zł. Jak z papierami to nie zastanawiaj się tylko bierz go.
Ostatnio zmieniony czw 03 lut, 2011 przez dyzio0394, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Moje SalmiÂątko ;D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Salmo/117212

Zapraszam!!! Komentarze mile widziane, na pewno siĂŞ odwdziĂŞczĂŞ. ;)

Awatar użytkownika
Misiak1177
Weteran
Weteran
Posty: 319
Rejestracja: czw 18 lis, 2010
Lokalizacja: NYSA-OPOLSKIE

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: Misiak1177 » czw 03 lut, 2011

Wydaje mi się że Simek by leciutko odjechał na starcie, Lecz potem by dostał od ogara:)
PomogÂłem? Kliknij pomĂłgÂł :)

MĂłj sprzĂŞcik na PJ:)

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... 900/103433

Awatar użytkownika
dyzio0394
Weteran
Weteran
Posty: 327
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: KĂŞtrzyn

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: dyzio0394 » czw 03 lut, 2011

Misiak1177, Mylisz się. Ja kolegę na Zumico Ronin jak miał 50ccm simkiem objeżdżałem i on mnie brał dopiero na v-maxie.
Ostatnio zmieniony czw 03 lut, 2011 przez dyzio0394, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Moje SalmiÂątko ;D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Salmo/117212

Zapraszam!!! Komentarze mile widziane, na pewno siĂŞ odwdziĂŞczĂŞ. ;)

Awatar użytkownika
tomek96
Majster
Majster
Posty: 77
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: CheÂłm

Re: Ogarek kontra simson :)

Postautor: tomek96 » czw 03 lut, 2011

Taaa realne 75.Tak samo może zawyżać jak w ogarze.Mi w ogarze 3 km/h zawyża przy niskich predkościach (poniżej 45) a powyżej 5km/h (mierzone Nawigacja).Myślę że simson szybciej przyśpieszy a reszte gra v-max i umiejętności zmieniania biegów.
Ogar 900 wersja turystyczna ;)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl