• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » sob 26 lis, 2011

nadeszła zima i postanowiłem że zacznę tuningować mojego ogaraka już wstawiłem:
-odblokowany moduł
-kierunki w tylnej lampie
-pomalowałem licznik
-zamówiłem przedłużki amortyzatorów
i czekam na wasze pomysły co do tuningu wersji 08
i jeszcze jedno czy są jakieś inne strony z częściami tuning i zwykłymi które by pasowały do mojego ogarka


Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Lukas995 » sob 26 lis, 2011

Zmienić opone tylnią na szerszą
wywalić lub skrócić błotnik
nadkole
zestaw 72cc
zostawić jedno lusterko xd
<lol>

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Alpen » sob 26 lis, 2011

radek310 pisze:odblokowany moduł

08 nie miały blokad.
Moja wizja:
-Jeżeli tuning to oczywiście jakieś dobre gumy typu: Dunlop, Continental, Metzeler itp.
-Silnik 125ccm
-Dobry gaźnik, np. Keihin PE24, Mikuni VM22/VM26, PWK 26 itp.
-Chłodnica oleju aluminiowa lub zwykła
-Wymiana zawiasu
-Wymiana wydechu
-Lekkie magneto
-Obcięcie tylnego błotnika
Taka jest moja wizja tuningu, jeżeli chcesz mogę go jeszcze bardziej rozbudować. :]
modó³ wm mugen sport cdti

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » sob 26 lis, 2011

rozbuduj ale czy na pewno 08r nie ma blokad na module ?
i czekam nadal na jakąś nazwe sklepu internetowego z częśćiami tuningowymi do ogara 900 bo za bardzo niewiem gdzie wydech moge dostać
Ostatnio zmieniony sob 26 lis, 2011 przez radek310, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TaHa
Specjalista
Specjalista
Posty: 233
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: TaHa » sob 26 lis, 2011

ja bym dodał przed lekkim magnetem wałek rozrządu i tłok hi comp


Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Alpen » sob 26 lis, 2011

radek310, Na 100% nie ma jakiejkolwiek blokady. Od '09 były montowane blokady w module zapłonowym.
Co do rozbudowania, chcesz coś z optyki czy z mechaniki?

[ Dodano: |26 Lis 2011|, o 23:59 ]
radek310, U TaHy możesz ostać super części, pisz do niego na gg.
Ostatnio zmieniony sob 26 lis, 2011 przez Alpen, łącznie zmieniany 2 razy.
modó³ wm mugen sport cdti

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » ndz 27 lis, 2011

ja by wolał jakieś sklepy internetowe ale dzięki a z tym tuningiem jak możesz to rozbuduj bo to nie na moją kasę a mi już pomysły się wyczerpały

Awatar użytkownika
agentmariusz
Praktykant
Praktykant
Posty: 60
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: WKZ

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: agentmariusz » ndz 27 lis, 2011

Alp3n, jaka wymiana zawiasu?? :D
co masz na myśli :P


jest możliwości sporo tylko chęci i kasa

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Alpen » ndz 27 lis, 2011

agentmariusz, Zawias czytaj amortyzatory tył.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
meGaS
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: meGaS » ndz 27 lis, 2011

wczoraj zacząłem rozkręcać ogara z myślą o przeróbkach i małym tuningu i skończyło się to pęknięciem plastiku w dwóch miejscach <wnerw>
Gdy pomogłem daj "pomogł" lub "piwko"
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Filmik - ogar 900 150 cm3: https://www.youtube.com/watch?v=3xDroaMLsAw
Moja maszyna na moto-4t: http://forum.moto-4t.pl/ogar-900-by-megas1994-vt63.htm
Moja maszyna na pj: http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar-900/81214

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » ndz 27 lis, 2011

też tak miałem posklejałem poksipolem i narazie trzyma ale jeszcze nie skręcałem

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Dargas » ndz 27 lis, 2011

Silnik Lifan 125. Sportowy wałek rozrządu wraz z twardymi sprężynami. Łańcuch DID. Zębatki na prędkość. Alufelgi. Jakiś wydech z Ebay. Nadkole z plexy dymionej. Kierownica prosta. Sety. Lusterka jak w StreetFighterach. Bym wymyślił coś więcej, ale nie chce mi się myśleć xD Ogary900 są piękne:)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Alpen » pn 28 lis, 2011

radek310, Wypoleruj felgi na lustro.
modó³ wm mugen sport cdti

radek310
Praktykant
Praktykant
Posty: 59
Rejestracja: sob 26 lis, 2011
Lokalizacja: filipĂłw/suwaÂłki

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: radek310 » wt 29 lis, 2011

ale szprychowe to ja już papierem ściernym przednią przeleciałem bo rdza wyszła

Awatar użytkownika
Fedex
Specjalista
Specjalista
Posty: 224
Rejestracja: śr 11 maja, 2011
Lokalizacja: KrakĂłw

Re: wasze pomysły na tuning ogara 900 classic 08r

Postautor: Fedex » wt 29 lis, 2011

radek310, Fajne wydechy to tylko z Malezji :p A tak na serio to na ebay znajdziesz kilka ale to głównie do hondy dax/monkey. Do ogara może być ciężko je przypasować. Od hondy wave/supra/astrea pasuje idealnie ale ciężko takie dostać. Jak masz hajs to dobry zawias nie byłby głupi, do tego fajny zestawik typu 88cm i było by git. Najlepiej budżet określ bo tak to można wymieniać w nieskończoność



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl