• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Tuning wydechu

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
Limonka
Praktykant
Praktykant
Posty: 71
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Lokalizacja: 3Miasto(okolice)

Tuning wydechu

Postautor: Limonka » wt 19 lut, 2013

Witam !

Otóż od kilku dni kłócę się z kumplem , iż cięzko jest dopasować tłumik DOMINATORA do modelu np. Kingway naked'a .

Pytanie. Jak to jest , czy do np. mojego motocykla wystarczy kupić owy tłumik i go po prostu założyć czy trzeba robić jakieś przeróbki ? Spawać gdzie czy cos.


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Tuning wydechu

Postautor: n0r3k » wt 19 lut, 2013

no chyba wiadomo, ze trzeba przyspawać tłumik do rury i jakies mocowanie zrobic...
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Limonka
Praktykant
Praktykant
Posty: 71
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Lokalizacja: 3Miasto(okolice)

Re: Tuning wydechu

Postautor: Limonka » wt 19 lut, 2013

No to wiadomo, ale chodzi mi bardziej , bo widziałem ludzi którzy zakładali całą nową rurę wraz z tłumikiem i spawali coś przy silniku ? Czyli bez tego da się założyć bezproblemowo tłumik ?
Dwa najwaÂżniejsze cytaty , ktĂłre prowadzÂą mnie przez Âżycie motocyklisty :

"Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotĂłw"

"Na motocyklu jest nieziemska jazda, a motocyklista to prawdziwa gwiazda"

PamiĂŞtajcie ! Nie waÂżne czy jeÂździcie 50ccm3 czy 600ccm3, LWG naleÂży siĂŞ kaÂżdemu .

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Tuning wydechu

Postautor: n0r3k » wt 19 lut, 2013

Limonka, a dlaczego nie? spawasz i już, co tu kombinować? jeżeli chcesz naprawdę coś poprawić tym wydechem to lepiej cały wydech pospawać od nowa, chodzi o to żeby rura była grubsza.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Limonka
Praktykant
Praktykant
Posty: 71
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Lokalizacja: 3Miasto(okolice)

Re: Tuning wydechu

Postautor: Limonka » wt 19 lut, 2013

http://allegro.pl/wydech-dominator-cenn ... 60793.html No czyli taki tłumik do GB czy Nakeda nie jest problemem do założenia ?
Dwa najwaÂżniejsze cytaty , ktĂłre prowadzÂą mnie przez Âżycie motocyklisty :



"Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotĂłw"



"Na motocyklu jest nieziemska jazda, a motocyklista to prawdziwa gwiazda"



PamiĂŞtajcie ! Nie waÂżne czy jeÂździcie 50ccm3 czy 600ccm3, LWG naleÂży siĂŞ kaÂżdemu .


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Tuning wydechu

Postautor: n0r3k » wt 19 lut, 2013

Limonka, nie, dopasowujesz końcówke, spawasz i sie trzyma. tylko powiedz mi jaki to ma sens?
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Limonka
Praktykant
Praktykant
Posty: 71
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Lokalizacja: 3Miasto(okolice)

Re: Tuning wydechu

Postautor: Limonka » wt 19 lut, 2013

No dobra o to mi kaman :) Dzięki , przekażę ten post koledze ;d
Dwa najwaÂżniejsze cytaty , ktĂłre prowadzÂą mnie przez Âżycie motocyklisty :



"Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotĂłw"



"Na motocyklu jest nieziemska jazda, a motocyklista to prawdziwa gwiazda"



PamiĂŞtajcie ! Nie waÂżne czy jeÂździcie 50ccm3 czy 600ccm3, LWG naleÂży siĂŞ kaÂżdemu .

adrol

Re: Tuning wydechu

Postautor: adrol » wt 19 lut, 2013

Pewnie, że można, ale to nie ma sensu no i trzeba poszukać jakiejś przejściówki i pospawać, nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie, no i koszty wysokie.

Awatar użytkownika
Fast
Weteran
Weteran
Posty: 375
Rejestracja: śr 08 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Tuning wydechu

Postautor: Fast » wt 19 lut, 2013

Pospawa TIGiem w argonie i nic nie będzie widać bo to pewnie nierdzewka

oczywiście pospawa to pojęcie względne bo wbrew pozorom nie jest to łatwe

ale jeśli to nierdzewka to jedynie co będzie widać to przegrzanie na blasze i spoine, a to jest akurat znośne :)

adrol

Re: Tuning wydechu

Postautor: adrol » wt 19 lut, 2013

Nie wiadomo czego użyje, ale jeśli nie zrobi tego ktoś znający się na rzeczy to nie będzie to piękne, oczywiście, że samą nierdzewkę można ładnie pospawać,



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl