• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

malowanie felg :D

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
ziomalo2010
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: ndz 04 lis, 2012
Lokalizacja: NDG(pomorskie)

malowanie felg :D

Postautor: ziomalo2010 » ndz 27 sty, 2013

siemanko ;)
otoz usunalem rdze za pomoca wiertarki i druciaka i chce to pomalowac. mam dwa pomysly a mianowicie;
cynk+aluminium lub sam cynk w sprayu tylko nwm jaki to kolor bedzie miec?xd
jakas farba(tylko chyba jakis podklad trzeba i wgl, jaka farba?)?

co byscie zrobili na moim miejscu?
chce, cale kolo pomalowac, czy szprychy tez mam oczyscic z farby??

moze i proste pytania ale odnosnie malowania to jestem zielony kiedy wyczyscilem fele z tylu i pomalowalem farba na rdze do ogrodzenia jednak w niektorych miejscach odpadala xd

prosze o pomoc :)
Najlepsza muzyka to ryk silnika ;)


adrol

Re: malowanie felg :D

Postautor: adrol » ndz 27 sty, 2013

Musisz wszystko zmatować, jeśli chcesz malować piastę i szprychy to wyciągnij je, ale po zaklejaj, jeśli chcesz całość malować to matujesz wszystko (papier500-600) i wtedy cieniutka warstwa podkładu i kilka cienkich warstw spray'em. Farby Motip są dobre, są dość odporne na zarysowania, nawet w niektórych sklepach można kupić spray do felg.

ziomalo2010
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: ndz 04 lis, 2012
Lokalizacja: NDG(pomorskie)

Re: malowanie felg :D

Postautor: ziomalo2010 » ndz 27 sty, 2013

acha ok a jak mam rysy na felgach(glebokie), mam to zjechac na glanc tym druciakiem??
i jak pozbylem sie rdzy to w niektorych miejsach takie czarne chropowate troche. Mam to zjechac do gladkiego?(czytalem ze na gladkim sie nie trzyma)

a takie pomalowanie samym cynkiem i wgl. to zabezpieczy(nawet taniej wyjdzie ;D)??
Najlepsza muzyka to ryk silnika ;)

adrol

Re: malowanie felg :D

Postautor: adrol » pn 28 sty, 2013

nie wiem nie malowałem cynkiem.
Jeśli wżery są głębokie to będzie trudno, ja bym wziął 400 papier i wszystko wygładził potem 600 poprawił i może być pod malowanie.
Nie maluje się na gładkie czyli nie matowane.

ziomalo2010
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: ndz 04 lis, 2012
Lokalizacja: NDG(pomorskie)

Re: malowanie felg :D

Postautor: ziomalo2010 » pn 28 sty, 2013

kurde sam nwm. nasze felgi w ogarach nie maja zadnej farby ani nic wiec gola stal. moge te wzery usunac to gladkiego ale wtedy moze sie farba nie trzymac(tak slyszalem) poza tym cynk mozna lakierowac i tworzy taka warstwe ochronna.
tylko mam maly problem koles w motoryzacyjnym mowil mi ze na gola blache trzeba dac podklad gruntujacy(kwasowy xd) a potem dopiero normalny(a z ttego co wiem to cynk sie daje na surowa stal xd)
prosze o dalsze wypowiedzi, dodam ze taki cynk i lakier wyjdzie taniej.
Najlepsza muzyka to ryk silnika ;)


adrol

Re: malowanie felg :D

Postautor: adrol » pn 28 sty, 2013

To jest chrom seryjnie nie goła stal. Jeśli wypolerujesz na lustro to się nie będzie trzymać.
Usuń rdzę i głębokie rysy, zmatuj i pomaluj będzie trzymać :)

ziomalo2010
Majster
Majster
Posty: 89
Rejestracja: ndz 04 lis, 2012
Lokalizacja: NDG(pomorskie)

Re: malowanie felg :D

Postautor: ziomalo2010 » wt 29 sty, 2013

to jest chrom haha xd, nie wiedzialem ze chrom rdzewieje ;)
dobra kupuje cynk i lece z tematem, na to lakier jakis kolorowy :D
Najlepsza muzyka to ryk silnika ;)

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: malowanie felg :D

Postautor: choinka » wt 29 sty, 2013

W takim razie zamykam.



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl