• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 200 nie pali

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: Yautja » czw 26 lut, 2015

Generalka to nie tylko cylinder i tłok. Po takim czasie wszystkie gumowe części rozwulkanizowały się i są do wymiany, łożyska mogą huczeć, świecę przydałoby się dać nową i cały zapłon jest do przeglądu. Iskra może być ale w starych silnikach to nie wystarcza, jesli jest żółta albo bladoniebieska to jest za słaba, musi być konkretnie niebieska, czasami nawet podchodzi pod fiolet
Obrazek


Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » pt 27 lut, 2015

Świeca nowa, iskra niebiesko fioletowa, na platynkach strasznie iskrzy a kondensatory sprawdzane z 5. A ma ktos wymiary uszczelniaczy na wal ?

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » pt 27 lut, 2015

Uszczelniacze wymienione, świeca nowa zrobiony zapłon bateryjny . Jak podleje mu pod świecę to pali od pół strzała ale z gaźnika i tak nie ciągnie co to może być uszczelki nowe.

emilian2307
Posty: 3
Rejestracja: ndz 01 mar, 2015
Lokalizacja: Legnica

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: emilian2307 » czw 12 mar, 2015

gaznik wyczysc

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » czw 12 mar, 2015

emilian2307, Czytałeś poprzednie posty ?


xeraxer
Uczeń
Uczeń
Posty: 19
Rejestracja: śr 11 mar, 2015
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: xeraxer » pn 16 mar, 2015

Ja mialem podobnie kiedys przy simsonie ogolnie wykrecilem gaznik przeczysciłem go konkret sprezonym powietrzem, i bawilismy sie z plywakam.

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » ndz 19 kwie, 2015

Pany doprowadziłem go do takiego stanu że odpala ale nie wchodzi na wysokie obroty chyba że zatkam i puszcze filtr powietrza. Co mu ?

Decks
Amator
Amator
Posty: 15
Rejestracja: sob 28 gru, 2013
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: Decks » pn 20 kwie, 2015

Te śrubki, które wcześniej miałeś powykręcane, to są dysze. Możliwe, że ta od wysokich obrotów jest brudna i trzeba kompresorem przedmuchać.

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » wt 21 kwie, 2015

Czyste są. Czyściłem przed chwilą cały gazior. Jest troche lepiej ale i tak ciężko wchodzi i strzela czasem w gaźnik.

Awatar użytkownika
Mirek
Weteran
Weteran
Posty: 255
Rejestracja: czw 03 paź, 2013
Lokalizacja: RBR

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: Mirek » wt 21 kwie, 2015

Wyreguluj go dokładniej. Ja bym jeszcze uszczelki na króćcu sprawdził
Zapraszam do tematu o moim Torosie viewtopic.php?t=10371

Zapraszam do tematy o mojej Motorynce viewtopic.php?p=140430#140430

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » wt 21 kwie, 2015

Dzisiaj cały dzień przesiedziałem na regulacji. Uszczelki ok . Już chodził ładnie się wkręcał ale znowu nawet nie chce odpalić.

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: Yautja » śr 22 kwie, 2015

Zafunduj mu nową świecę i ustaw ładnie przerwę na niej
Obrazek

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » śr 22 kwie, 2015

Świeca nowa razem z platynkami i kondensatorem.

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: Yautja » śr 22 kwie, 2015

Jak przerwa na platynach?
Obrazek

Awatar użytkownika
pietruszka00011
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 249
Rejestracja: sob 14 cze, 2014
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie

Re: Ogar 200 nie pali

Postautor: pietruszka00011 » śr 22 kwie, 2015

Jeżeli chodzi ci o maks rozwarcie to 0.4 one strasznie iskrzą a kondensatory to już chyba z 5 sprawdzałem.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl