• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Zimowe garażowanie motocykli

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
m_isie_k
Specjalista
Specjalista
Posty: 199
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012
Lokalizacja: SÂłoboda

Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: m_isie_k » pn 12 lis, 2012

Witam

Jako iż zima za pasem sezon na motocykle pomału sie kończy. Chciałbym sie dowiedziec jak garażujecie swoje motory jak je przygotowujecie do zimy i przestoju i jakie macie porady co do garażowania.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: to&owo » pn 12 lis, 2012

najważniejsze to suche miejsce, ja takowego nie posiadam i boję się ,że kiedyś na wiosnę zdejme pokrowiec i zostanie tylko torchę plastików i opony .
dobrze umyć ,wytrzeć i git

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: n0r3k » pn 12 lis, 2012

mój w zime stał w garażu tak samo jak i w sezonie. bez żadnych ,,operacj'' stał jak gdyby nigdy nic, zawsze odpalał bo czasem w zime naszło mnie żeby pojeździć więc musiał być gotowy :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: lukasz » pn 12 lis, 2012

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=2668

W baku wlewam paliwo do pełna, z gaźnika wylewam, metalowe i gumowe części zabezpieczam wazeliną techniczną, nie odpalam w zimę, rozklejam tarcze sprzęgła, co kilka tygodni przestawiam, żeby opony się nie odkształciły. :)
Garażuję go w blaszaku, przykryty jest plandeką.
Ostatnio zmieniony pn 12 lis, 2012 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: BeNeK » wt 13 lis, 2012

Jakie kur*@ zimowe sny !! Jakie kurca fuks garażowanie zimowe !!
Zabezpieczyć przed korozją, lać paliwo, zrobić łańcuchy i LwG !! Widzimy się na trasie !!

A jak już nie... No to yebutnij pod centralką grubą deskę albo i dwie, spuść trochę ciśnienia z kół, pod opony takie klocki drewniane małe albo podeprzeć go gdzieś np silnik od dołu czy cuś by opony nie dotykały podłoża, z gaźnika spuścić paliwo i zbiornik do pełna...

Umyć wcześniej porządnie i aku wyjąc...
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!


Awatar użytkownika
Pawlos312
Weteran
Weteran
Posty: 630
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: ZamoœÌ

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: Pawlos312 » wt 13 lis, 2012

Zalej do pełna- bo masz metalowy zbiornik. Umyj, wyjmij aku. Postaw gdzieś w kącie w garażu, możesz psiknąć np. WD-40 metalowe elementy i niech stoi. Pierwszą zimę mój Ogar stał na DWORZE, tylko pod pokrowcem i na to plandeka. Raz przepalony. Na wiosnę pięknie odpalił i zero rdzy czy coś ten teges. Druga zima Rieju i Ogar stał w garażu, moto psiknięte wd-40 i też cacy.
Ostatnio zmieniony wt 13 lis, 2012 przez Pawlos312, łącznie zmieniany 1 raz.

motomaniak87
Posty: 2
Rejestracja: wt 19 lis, 2013
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: motomaniak87 » wt 19 lis, 2013

m_isie_k pisze:Witam

Jako iż zima za pasem sezon na motocykle pomału sie kończy. Chciałbym sie dowiedziec jak garażujecie swoje motory jak je przygotowujecie do zimy i przestoju i jakie macie porady co do garażowania.


Ja na swojej działce przed domem nie posiadam garażu ale że mam auto i motor to zakupiłem sobie takie cudo. Nadaje się idealnie do garażowania obu wymienionych przedmiotów. Miejsca jest sporo więc jest też miejsce na opony <rotfl>
http://dascompany.pl/namioty-i-szklarni ... -3x7-40m2/
Kto z was ma dostęp do kawałka swojego pola to polecam, nie trzeba pozwoleń tak jak pod blaszaka.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: n0r3k » wt 19 lis, 2013

motomaniak87, na blaszaka też nie trzeba pozwoleń, o wiele bardziej wolałbym właśnie garaż blaszany niż taki namiot.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

motomaniak87
Posty: 2
Rejestracja: wt 19 lis, 2013
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: motomaniak87 » śr 20 lis, 2013

n0r3k pisze:motomaniak87, na blaszaka też nie trzeba pozwoleń, o wiele bardziej wolałbym właśnie garaż blaszany niż taki namiot.


nie wiem gdzie się dowiadywałeś ale na blaszaka trzeba pozwolenie momo że nie jest na stałe z gruntem nie połączony. Muszisz zgłosić ten fakt w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym i zapłacić poźniej oczywiście podatek od garażu lub pomieszczenia gospodarczego. W tym temacie dowiadywałem sie już w paru miejscach i jestem pewien na 100% że trzeba. Poczytaj teź na innych forach to się moje info potwierdzi.

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: n0r3k » śr 20 lis, 2013

moj wujek taki blaszak stawial, jak cos nie jest na stale przytwierzone do ziemi to zadne pozwolenia nie sa potrzebne i tyle w temacie. tak samo jak stawiaja takie "garaze" z betonowych przęseł ogrodzeniowych (sąsiad ma) tez nie jest wbetonowane w ziemie, wiec nie trzeba pozwolenia.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
kedzior96
Weteran
Weteran
Posty: 389
Rejestracja: pn 06 lut, 2012
Lokalizacja: Goteborg

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: kedzior96 » śr 20 lis, 2013

ja mam blaszaka i żadnych pozwoleń nie wyrabiałem,

nigdy nie przygotowuję do zimy bo po co ?? jak ja w zimie muszę pojeździć choćby 5 minut <troll> łańcuch na koło jak śniegu po jaja i buta, śnieg leci wyżej domów a ja mam radochę :D w ubiegłym roku przez zaspy metrowe się przedzierałem :D

@ moze dla jednych to głupota, ale jakby zdychał to rozumiem, ale jak go nie piłuję bo na zablokowanym module to co mi tam? ma łańcuch i trzyma przyczepność, poza tym jak ma go zjeść rdza to prędzej go zje jak będzie stał nie ruszany pod chmurką,
Ostatnio zmieniony śr 20 lis, 2013 przez kedzior96, łącznie zmieniany 1 raz.
quattro !!
a4 b5 us 2.8 q :] <okok>

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: Daniel557 » śr 20 lis, 2013

Blaszaki nie mają fundamentów więc nie potrzebują zezwoleń, ostatnio nawet się dowiadywałem.

A co do tematu, aku jak będzie stało w garażu gdzie jest jakoś 10 stopni to mu wystarczy, czy w domu trzymać?

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: to&owo » śr 20 lis, 2013

lepiej wziać do domu ,mój od czterech lat zimuje na dworze i nic mu :P

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: KucaQ » czw 21 lis, 2013

Daniel557 pisze:A co do tematu, aku jak będzie stało w garażu gdzie jest jakoś 10 stopni to mu wystarczy, czy w domu trzymać?

Po co Ci aku, skoro z buta palił będziesz? ;p
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zimowe garażowanie motocykli

Postautor: Yato » czw 21 lis, 2013

nie ma sensu wypinać aku, raz na tydzień-dwa odpal i porządnie go rozgrzej i będzie git.
:)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl